שקיפות בחינוך · משרד החינוך · 2024
תקציב משרד החינוך לכל אחד מ־3 בתי הספר בעיר, לפי זרם, שלב חינוך ומעמד משפטי — ומה שהמספרים האלה אינם כוללים.
הממוצע גבוה מהחציון פי 1.3 — כלומר מיעוט מוסדות יקרים מושך את הממוצע כלפי מעלה, ובית הספר הטיפוסי בעיר מקבל ₪22,549 לתלמיד ולא ₪28,802.
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | זרם | שלב | מעמד | תלמידים | כיתות | בכיתה | תקציב | לתלמיד | גוף מפעיל |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מעלה שחרות 770602 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 547 | 23 | 25.7 | ₪19,935,085 | ₪36,444 | |
| נוף אדום 612135 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 623 | 21 | 33.2 | ₪14,048,067 | ₪22,549 | |
| ביס קהילתי נאות סמדר 614446 | ממלכתי | חטיבת ביניים | מוכר | 45 | 2 | 11.3 | ₪1,011,640 | ₪22,481 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בין מוסדות, והוא תעריף ארצי ולא החלטה עירונית: מוסד תרבותי-ייחודי מקבל כ־₪8,900 לתלמיד בכל עיר, מוסד פטור כ־₪5,300, ומוסד רשמי פי שניים עד חמישה מזה. ממוצע של עיר הוא לכן בעיקר אמירה על תמהיל המעמדות שבה.
| מעמד | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 1,170 | ₪33,983,152 97.1% מהתקציב | ₪29,045 | 26.6 |
| מוכר | 1 | 45 | ₪1,011,640 2.9% מהתקציב | ₪22,481 | 22.5 |
| זרם | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 3 | 1,215 | ₪34,994,792 100.0% מהתקציב | ₪28,802 | 26.4 |
| שלב | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| יסודי | 1 | 623 | ₪14,048,067 40.1% מהתקציב | ₪22,549 | 29.7 |
| חטיבת ביניים | 1 | 45 | ₪1,011,640 2.9% מהתקציב | ₪22,481 | 22.5 |
| תיכון / על-יסודי | 1 | 547 | ₪19,935,085 57.0% מהתקציב | ₪36,444 | 23.8 |
חבל אילות לא דיווחה סכום בשורות החינוך בדוח התמיכות שלה לשנת 2024. אין להסיק מכך שלא הועבר כסף — רק 38 מתוך 260 רשויות משתמשות בשורת התמיכה בחינוך, והשאר רושמות את ההוצאה במקום אחר בדוח.