שקיפות בחינוך · משרד החינוך · 2024
תקציב משרד החינוך לכל אחד מ־4 בתי הספר בעיר, לפי זרם, שלב חינוך ומעמד משפטי — ומה שהמספרים האלה אינם כוללים.
הממוצע והחציון קרובים, כלומר התקציב מחולק באופן אחיד יחסית בין בתי הספר בעיר.
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | זרם | שלב | מעמד | תלמידים | כיתות | בכיתה | תקציב | לתלמיד | גוף מפעיל |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי בן צבי 410951 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 539 | 22 | 29.0 | ₪12,972,373 | ₪24,067 | |
| פלך ע"ש רות קורמן 442079 | ממלכתי דתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 358 | 12 | 29.8 | ₪11,135,904 | ₪31,106 | |
| ממ"ד אוהל מאיר 410969 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 279 | 12 | 23.3 | ₪7,319,882 | ₪26,236 | |
| בני יוסף 759001 | חרדי | חטיבת ביניים | פטור | 102 | 3 | 17.0 | ₪354,642 | ₪3,477 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בין מוסדות, והוא תעריף ארצי ולא החלטה עירונית: מוסד תרבותי-ייחודי מקבל כ־₪8,900 לתלמיד בכל עיר, מוסד פטור כ־₪5,300, ומוסד רשמי פי שניים עד חמישה מזה. ממוצע של עיר הוא לכן בעיקר אמירה על תמהיל המעמדות שבה.
| מעמד | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 1,176 | ₪31,428,159 98.9% מהתקציב | ₪26,725 | 25.6 |
| פטור | 1 | 102 | ₪354,642 1.1% מהתקציב | ₪3,477 | 34.0 |
| זרם | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי דתי | 2 | 637 | ₪18,455,786 58.1% מהתקציב | ₪28,973 | 26.5 |
| ממלכתי | 1 | 539 | ₪12,972,373 40.8% מהתקציב | ₪24,067 | 24.5 |
| חרדי | 1 | 102 | ₪354,642 1.1% מהתקציב | ₪3,477 | 34.0 |
| שלב | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| יסודי | 2 | 818 | ₪20,292,255 63.8% מהתקציב | ₪24,807 | 24.1 |
| חטיבת ביניים | 1 | 102 | ₪354,642 1.1% מהתקציב | ₪3,477 | 34.0 |
| תיכון / על-יסודי | 1 | 358 | ₪11,135,904 35.0% מהתקציב | ₪31,106 | 29.8 |
מעבר לתקציב משרד החינוך, קרית עקרון העבירה ₪908,000 לחינוך בשנת 2024 — ₪710 לתלמיד, לפי הדוח הכספי המבוקר שהיא מגישה למשרד הפנים. זהו סכום עירוני אחד; הדוח אינו נוקב בשם של אף מוסד, ולכן אי אפשר לייחס ממנו סכום לבית ספר מסוים.
| שורה בדוח התמיכות | ביצוע 2024 |
|---|---|
| השתתפות בבתי ספר | ₪900,000 |
| השתתפויות חינוךרשומה בדוח לצד השתתפויות רווחה והשתתפויות בתאגידים עירוניים — השתתפות בגופים, ולא החלטת תמיכה. | ₪8,000 |
המספר הזה הוא רצפה, לא תקרה. רשויות רושמות את ההוצאה במקומות שונים בדוח, ורק 38 מתוך 260 משתמשות בשורת התמיכה בחינוך — כך שהיעדר שורה אינו עדות להיעדר כסף.
מקור: דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות, משרד הפנים, ביצוע 2024 — data.gov.il ↗