שקיפות בחינוך · משרד החינוך · 2024
תקציב משרד החינוך לכל אחד מ־27 בתי הספר בעיר, לפי זרם, שלב חינוך ומעמד משפטי — ומה שהמספרים האלה אינם כוללים.
הממוצע גבוה מהחציון פי 1.2 — כלומר מיעוט מוסדות יקרים מושך את הממוצע כלפי מעלה, ובית הספר הטיפוסי בעיר מקבל ₪25,579 לתלמיד ולא ₪29,880.
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | זרם | שלב | מעמד | תלמידים | כיתות | בכיתה | תקציב | לתלמיד | גוף מפעיל |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| על יסודי צור הדסה 420018 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 893 | 35 | 31.0 | ₪34,167,639 | ₪38,262 | |
| מקיף הר טוב 841262 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 1,038 | 38 | 29.1 | ₪30,745,833 | ₪29,620 | |
| אזורי מקיף עין כרם 180018 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 638 | 25 | 29.3 | ₪26,194,096 | ₪41,057 | |
| ברנקו וייס עין נקובה 442822 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 481 | 23 | 24.3 | ₪20,255,311 | ₪42,111 | |
| ישיבת אמי"ת נחשון 180034 | ממלכתי דתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 496 | 19 | 27.9 | ₪19,243,083 | ₪38,797 | |
| אלון 112037 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 563 | 25 | 26.7 | ₪17,693,738 | ₪31,428 | |
| הר טוב 110734 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 510 | 19 | 30.3 | ₪13,204,432 | ₪25,891 | |
| יסודי עין נקובא 118034 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 503 | 22 | 26.3 | ₪12,583,294 | ₪25,016 | |
| האלה ממ"ד 410266 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 499 | 21 | 26.4 | ₪12,120,345 | ₪24,289 | |
| עין הרים 111096 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 540 | 21 | 28.7 | ₪12,071,552 | ₪22,355 | |
| צור הדסה 136259 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 504 | 20 | 27.5 | ₪11,686,872 | ₪23,188 | |
| לביא ממ"ד 362228 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 507 | 19 | 26.7 | ₪11,130,303 | ₪21,953 | |
| קרוב 450056 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 500 | 19 | 26.3 | ₪10,890,221 | ₪21,780 | |
| משלב דרור 641456 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 292 | 10 | 29.2 | ₪9,359,747 | ₪32,054 | |
| מתתיהו 110726 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 352 | 15 | 27.3 | ₪9,292,924 | ₪26,400 | |
| השחר 110098 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 417 | 16 | 26.1 | ₪8,922,863 | ₪21,398 | |
| מעינות 630079 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 392 | 14 | 28.0 | ₪8,660,956 | ₪22,094 | |
| היל"ה רטורנו-חסות 961011 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | מוכר | 76 | 9 | 8.4 | ₪7,708,737 | ₪101,431 | |
| צורים 412783 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 340 | 12 | 28.3 | ₪7,129,539 | ₪20,969 | |
| ישיבת דרך אמונה 560524 | חרדי | תיכון / על-יסודי | מוכר | 137 | 9 | 16.4 | ₪6,388,917 | ₪46,634 | |
| קרית יערים 120238 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | רשמי | 98 | 5 | 23.5 | ₪6,192,773 | ₪63,192 | |
| אורט ארץ יהודה זוהרים 470013 | ממלכתי דתי | תיכון / על-יסודי | מוכר | 92 | 7 | 13.1 | ₪5,559,415 | ₪60,428 | |
| נוה שלום-ואחד אל-סלם 124032 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 183 | 8 | 22.9 | ₪4,681,004 | ₪25,579 | |
| קס"ם-קהילה סביבה מקו 267468 | ממלכתי | יסודי | רשמי | 165 | 7 | 23.6 | ₪4,005,175 | ₪24,274 | |
| בית ספר יחיאל 722298 | ממלכתי | חטיבת ביניים | מוכר | 194 | 8 | 24.3 | ₪2,747,709 | ₪14,163 | |
| סאדברי-עמק האלה 733527 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | מוכר | 53 | 6 | 7.6 | ₪1,017,086 | ₪19,190 | |
| ישיבת פסגת יצחק 361881 | חרדי | תיכון / על-יסודי | תרבותי-ייחודי | 48 | 4 | 12.0 | ₪418,241 | ₪8,713 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בין מוסדות, והוא תעריף ארצי ולא החלטה עירונית: מוסד תרבותי-ייחודי מקבל כ־₪8,900 לתלמיד בכל עיר, מוסד פטור כ־₪5,300, ומוסד רשמי פי שניים עד חמישה מזה. ממוצע של עיר הוא לכן בעיקר אמירה על תמהיל המעמדות שבה.
| מעמד | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 21 | 9,911 | ₪290,231,700 92.4% מהתקציב | ₪29,284 | 25.2 |
| מוכר | 5 | 552 | ₪23,421,864 7.5% מהתקציב | ₪42,431 | 14.2 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 48 | ₪418,241 0.1% מהתקציב | ₪8,713 | 12.0 |
| זרם | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 19 | 7,880 | ₪239,028,356 76.1% מהתקציב | ₪30,334 | 24.4 |
| ממלכתי דתי | 6 | 2,446 | ₪68,236,291 21.7% מהתקציב | ₪27,897 | 24.5 |
| חרדי | 2 | 185 | ₪6,807,158 2.2% מהתקציב | ₪36,795 | 14.2 |
| שלב | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| יסודי | 14 | 5,975 | ₪144,073,218 45.9% מהתקציב | ₪24,113 | 25.1 |
| חטיבת ביניים | 1 | 194 | ₪2,747,709 0.9% מהתקציב | ₪14,163 | 24.2 |
| תיכון / על-יסודי | 12 | 4,342 | ₪167,250,878 53.3% מהתקציב | ₪38,519 | 22.9 |
מעבר לתקציב משרד החינוך, מטה יהודה העבירה ₪6,367,000 לחינוך בשנת 2024 — ₪606 לתלמיד, לפי הדוח הכספי המבוקר שהיא מגישה למשרד הפנים. זהו סכום עירוני אחד; הדוח אינו נוקב בשם של אף מוסד, ולכן אי אפשר לייחס ממנו סכום לבית ספר מסוים.
| שורה בדוח התמיכות | ביצוע 2024 |
|---|---|
| השתתפות בבתי ספר | ₪5,137,000 |
| השתתפויות חינוךרשומה בדוח לצד השתתפויות רווחה והשתתפויות בתאגידים עירוניים — השתתפות בגופים, ולא החלטת תמיכה. | ₪1,230,000 |
המספר הזה הוא רצפה, לא תקרה. רשויות רושמות את ההוצאה במקומות שונים בדוח, ורק 38 מתוך 260 משתמשות בשורת התמיכה בחינוך — כך שהיעדר שורה אינו עדות להיעדר כסף.
מקור: דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות, משרד הפנים, ביצוע 2024 — data.gov.il ↗