תבחינים למתן תמיכות לשנת 2023

כפר סבא — הטקסט כפי שחולץ מהמסמך שהרשות פרסמה. מספרי העמותה מסומנים.

תבחינים ונהלים61 סכומיםספורט
המסמך המקורי: https://kfar-saba.muni.il/uploads/n/1669724752.3693.pdf נמצא בעמוד: https://kfar-saba.muni.il/755/
מס' תאגידשם התאגידסך הכל
כללי
5בעמותה אשר בה עלות שכר מקבל השכר הגבוה ביותר הינו יותר מסך של 522,000 ₪ בשנת2022
סה"כ
סה"כ 100%
סה"כ לעמותה
סה"כ הנפשות מקבל ות
סה"כ הציונים שניתנו לכלל
סה"כ הציונים שניתנו לכלל
סה"כ
סה"כ 100%
סה"כ לעמותה
סה"כ
סה"כ 100%
סה"כ
סה"כ 100%
סה"כ ניקוד
כללי
כללי
כללי
סה"כ 100%
1ספורטתחרותי
1קידום ספורט נשים
2טיפוח וקידום הנוער
4ענפים מועדפים
10עידוד פעילות ספורט של בעלי מוגבלויות
ספורט
320X 10 10 5 X 55 40 X X X90
כללי
כללי
הטקסט המלא כפי שחולץ
1 
 
תבחינים למתן תמיכות לשנת2023 
בחודש אוגוסט2006 פורסם בחוזר מנכ"ל מיוחד של משרד הפנים,  נוהל תמיכות למוסדות ציבור  
על ידי הרשויות המקומיות (להלן: "הנוהל"). הנוהל נועד להסדיר מתן תמיכות, במישרין או  
בעקיפין, מאת רשויות מקומיות למוסדות ציבור שונים  (להלן: "עמותות"). 
 
עיריית כפר סבא מעוניינת להעניק תמיכות לעמותות הפועלות בעיר בתחומים שונים וזאת בהתאם 
להוראות הדין,  נוהל תמיכות, התבחינים העירוניים ובכפוף לתקציב התמיכות.  
 
העירייה מבקשת, באמצעות קביעת התבחינים להשיג הקצאת משאבים אופטימאלית בין מוסדות 
הציבור באותו תחום, הבטחת שוויון בהקצאת המשאבים, הקטנת האפשרות לעיוות או הגשת נתונים  
בלתי אמינים  וכן עידוד מוסד הציבור להשיג הכנסות ממקורות נוספים ( משרדי ממשלה, תרומות, 
גורמים חיצוניים). 
 
התמיכה תינתן לגופים שאינם מפלים, מדירים או פוגעים בכבודו של אדם בשל מינו, גזעו, דתו או  
מוצאו וזאת בהתאם לתבחינים שגובשו בתחומי הפעילות שלהלן:  
 
א. רווחה  
ב. תרבות, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, נוער וקליטת עליה  
ג. דת 
ד. איכות הסביבה  
ה. מתן זכות שימוש באולמות עירוניים  
ו. תמיכה בגובה היטלי פיתוח  
ז. ספורט  
 
 
לכל תחום פעילות נקבעו  קריטריונים המתאימים לאותו תחום.   
 
כללי  
 
1. העירייה תדון בבקשות התמיכה בהתאם למסמכים ולנתונים שיוגשו ע ל ידי העמותה המבקשת   
        תמיכה ותהא רשאית לאשר את התמיכה, או לדחותה, כולה או חלקה, או להתנותה בתנאים,  
הכל לפי שיקול דעתה הבלעדי.   
 
2. מסמכים 
 
א. העמותה  מבקשת  התמיכה, תגיש בקשת תמיכה מלאה הכוללת את כל הפרטים   
               והמסמכים הנדרשים.  
ב. ככל שבקשת התמיכה של העמותה עניינה פעילות ו/או פעולה הכרוכה במתן רישיון   
               ו/או היתר ו/או אישור מגוף כלשהו, יצורפו לבקשת התמיכה אישור ו/או חוות דעתו של   
               הגוף המאשר.  
ג. הוועדה המקצועית והמועצה רשאיות לדון בבקשת תמיכה גם אם לא נתקבלו כל   
               האישורים והמסמכים הנדרשים ע"פ התבחינים, ובלבד שלא מדובר באישורים הנדרשים  
               על פי הנוהל, או באישורים המהווים בסיס לחישוב ולאישור  התמיכה. בכל מקרה, לא תועבר   
               תמיכה שאושרה אם לא נתקבלו כל האישורים והמסמכים הנדרשים בתוך 30 מיום קבלת   
               החלטת המועצה המאשרת את התמיכה. 
 
3. על הגופים המבקשים תמיכה להציג נתונים בדבר מטרות ויעדי הגוף לשנת2023 וכן רשימת 
        מדדי הצלחה לצורך מדידת הביצוע לעומת התכנון. מועצת העיר תהא רשאית, בהתחשב בחוות  
       דעתו של המפקח המקצועי מטעם העירייה, להפחית את סכום התמיכה, במקרה בו הגוף  המבקש 
        לא הציג מדדי ביצוע ו/או שהאפקטיביות בשנה החולפת לעומת המטרות הייתה נמוכה במיוחד. 
2 
 
 
4. היקף התמיכה לא יעלה על 50%   מעלות הפעילות הנתמכת של העמותה  בכפר סבא, אלא אם   
יוחלט אחרת במקרים חריגים ומנימוקים שיירשמו. בכל מקרה, תוגבל תמיכת העירייה לשיעור   
שלא יעלה על  90% מעלות הפעילות הנתמכת בכפר סבא  ובכפוף לכך שסך התמיכה בצירוף   
יתר הכנסות העמותה בגין הפעילות הנתמכת לא יעלה על כלל הוצאותיה   בגינה.  
 
 
5. בעמותה אשר בה  עלות שכר מקבל השכר הגבוה ביותר הינו יותר מסך של 522,000 ₪ בשנת2022  
עפ"י נתונים חתומים ע"י רו"ח ו/או סה"כ עלות5 מקבלי השכר הגבוה בשנת2022  עפ"י נתונים 
חתומים ע"י רו"ח חורגת מסך של 2,088,000 ₪, יופחת היקף התמיכה המגיע עפ"י התבחינים 
בשיעור החריגה,  הגבוהה מבין השניים.  
ועדת התמיכות רשאית לבחון ולאשר כל מקרה שבו עלויות השכר  גבוהות יותר, בכפוף לכך שיוכח 
להנחת דעתה של הועדה כי התמיכה שתינתן מיועדת לפעילות המקומית ועבור תושבי העיר   
כפר סבא בלבד.   
 
6. עמותה החייבת כספים לעירייה,  יקוזזו כספים אלה מתוך כספי התמיכה שתוענק ל ה, אלא   
אם החליטה מועצת העיר אחרת,  מטעמים שיועלו ויירשמו.  
 
7. התמיכה, בין אם ישירה ובין אם עקיפה תינתן לשנת התמיכה כהגדרתה בנוהל.  
 
8. העירייה תהיה רשאית להקטין, לשנות, לעכב ו/או להפסיק את מתן התמיכה בהתאם להוראות 
        הנוהל, וכן משיקולים תקציביים של העירייה. 
 
9. עירית כפר סבא מעוניינת לקדם שילוב אנשים עם מוגבלויות בפעילות הגופים הנתמכים ולשם 
כך קבעה תבחינים למתן תוספת תמיכה לגופים שיעשו כן.  
 
10. העירייה תהיה רשאית במקרים חריגים ליתן תמיכה לעמותה  הקיימת ופועלת  מחוץ לתחומה    
המוניציפלי, אם הוכח לה כי אות ה עמותה נות נת  שירותים גם לתושבי העיר וזאת בין היתר,   
מתוך התחשבות בהיקף השירותים הניתנים לתושבי העיר.  
 
11. עמותה אשר  לא תשתף פעולה עם העירייה ו/או ת סרב לאפשר ביקורת או פיקוח העירייה,   
תופסק התמיכה בה  לאלתר. 
 
 
 
תנאי סף  
 
1. על העמותה מבקשת  התמיכה להיות תאגיד רשום בישראל, הפועל שלא למטרות רווח ולטובת  
        הקהילה ולהיות מוסד ציבורי כהגדרתו בנוהל משרד הפנים.  
 
2. לעמותה  יש אישור ניהול תקין.  
 
3. העמותה  עומדת בכל תנאי הנוהל ודרישותיו וכן בדרישות העירייה.  
 
4. תינתן תמיכה לעמותההקיימת שנתיים לפחות ו פועלת בכפר סבא שנה לפחות, אף אם כתובתה   
הרשומה אינה בתחום הרשות. זולת, אם מנימוקים שיירשמו,  תחליט העירייה לאחר קבלת  
המלצת   
הוועדה המקצועית, כי יש מקום לחרוג מתנאי זה.   
 
3 
 
העקרונות למתן התמיכה בהתאם לשקלול הציון לגוף המבקש  לתחומים:  
רווחה*, תרבות, חינוך, נוער**, דת ואיכות הסביבה 
 
חלוקת הסיוע ת יקבע על פי דירוג העמותה, בהתאם לשקלול הציון המצטבר שהתקבל עבורה  
כמפורט מטה.  
 
גובהה של התמיכה השנתית כנגזרת מהדירוג י י קבע ע"י הנהלת העיר בהתאם לתקציב שיאושר.  
 
• עמותה שקיבלה ציון  עד  350     לא זכאיתלתמיכה  
 
 
• עמותה שקיבלה ציון בין : 351-750    דרגה1 
 
 
• עמותה שקיבלה ציון בין751-1,000    דרגה2 
 
 
• עמותה שקיבלה ציוןמעל 1,001             דרגה3 
 
 
 
 
 
*  לא כולל עמותות העוסקות בחלוקת מזון ועמותות המפעילות מרכזי יום לקשיש 
**לא כולל תנועות נוער  
 
 
 
 
תבחינים לחלוקת תמיכות לעמותות רווחה   
                                                         
1. כללי 
 
א. עיריית כפר סבא רואה בברכה את פעילות עמותות הרווחה בהעמקתן ובהרחבתן למען הקהילה.   
אי לכך, היקף פעילות העמותות, רמת פעילותן, אופיין ומספר מקבלי השירות הינם קריטריונים   
בעלי משקל בקביעת גובה התמיכה בעמותות אלו. 
ב. העמותה  מבקשת התמיכה מעסיקה כוח אדם מקצועי, איכותי ומיומן.  
ג. השירותים הניתנים על ידי העמותה הינם באיכות גבוהה תוך שמבוצעת על ידי העמותה בקרה  
והערכת שירות שוטפת.  
ד. על העמותה מבקשת התמיכה לפעול בשיתוף  ו/או בבקרה של אגף  לשירותים חברתיים  
קהילתיים.  
 
2. תנאי סף 
 
א. תמיכה תינתן אך ורק לעמותות המבצעות פעילות עבור תושבי כפר סבא, שאינם  מתגוררים  
במסגרות שמפעילות  העמותות.  
ב. תמיכה תינתן אך ורק לעמותות שתפרטנה מהן הפעילויות שתהיינה ממומנות מכספי  התמיכה  
(יש לציין מהות הפעילות, עלויות, הוצאות, הכנסות(.  
 
4 
 
3. סה"כ התקציב לעמותות הרווח ה יחולק בהתאם  לקטגוריות שלהלן: 
 
א. עמותות העוסקות בתחום הרווחה, למעט עמותות העוסקות בתחומים הכלולים   
             בסעיפים ב ו -ג שלהלן.  
ב. עמותות העוסקות בחלוקת מזון.  
ג. עמותות המפעילות מרכזי יום לאזרחים ותיקים. 
 
א. עמותות רווחה כלליות  
 
              התמיכה תינתן על פי  תבחינים  ה מחולקים ל-2  הקריטריונים   שלהלן וכמפורט בטבלה  המופיעה   
              בהמשך:   
 
1) כמותיים-  60% 
מקבלי השירות תושבי כפר סבא   25% 
היקף סל השירותים הניתן   15% 
אינטנסיביות הטיפול    20% 
 
2) איכותיים- 40% 
מידת חיוניות השירות    20% 
איכות השירות הניתן לתושב   10% 
שיתוף פעולה עם האגף    10% 
 
3) תמיכה נוספת :  
 
א) עמותה ה נותנת אלטרנטיבה יומיומית לפעילות נמשכת מחוץ לבית- תקבל ניקוד נוסף   
עד 100%  תוספת 
ב) עמותה המעניקה מלגות לנזקקים מכספה - תקבל ניקוד נוסף עד  50% תוספת. 
ג) עמותה הפועלת לביעור  אפליה כנגד נשים ומיגור אלימות כלפי נשים- תקבל תוספת   
ניקוד של עד  50% . 
 
ד) עמותה הנותנת ש ירות ייחודי לשורדי שואה כגון סיוע לאנשים ו/או לזכויותיהם ו/או   
פעילות קהילתית וכדומה  -תקבל  עד  30,000  ₪ תוספתבאם תגשנה   בקשה  יותר מעמותה   
אחת  הנותנת שירות ייחודי כנ"ל-  הסכום יחולק בין העמותות  הללו  באופן יחסי על פי  
מספר   
המקבלים תושבי כפר סבא. 
 
 
ה) עמותה הפועלת לטובת אנשים עם מוגבלות  - תקבל עד 30,000 ש"ח תוספת באם תגשנה    
בקשה יותר מעמותה  אחת  הנותנת שירות ייחודי כנ"ל -  הסכום יחולק בין העמותות  הללו   
באופן   
יחסי על פי מספר המקבלים תושבי כפר סבא.  
 
 
 
 
 
 
 
 
5 
 
עמותותרווחה כלליות-  מדדים ומשקולות  של התבחינים: 
 
תבחין  משקל   דירוג 1 דירוג2 דירוג3 דירוג4 דירוג5 
סה"כ
מכפלת  
המשקל  
בדירוג 
נימוק והסבר  
מילולי לציון  
שניתן  
מקבלי  
השירות  
תושבי כ"ס  25% 
עד50  
איש 
עד 150  
איש 
עד 300  
איש 
עד 500  
איש 
מעל 500  
איש   
 
היקף סל  
השירותים  
שניתן  15% 
שירות
אחד  
שני  
שירותים  
שלושה  
שירותים  
ארבעה  
שירותים  
חמישה  
שירותים  
ומעלה     
 
אינטנסיביות  
הטיפול 20% 
מענה
חד  
פעמי  
מענה עד  
5 פעמים 
מענה  
לטווח  
קצר עד  
חצי שנה  
מענה  
לטווחים  
ארוכים  
מוגדרים  
מראש  
מענה  
מתמשך  
לאורך  
שעות  
ותקופה    
 
מידת חיוניות  
השירות  20% 
לשירות
אין  
נדרשות  
נדרשות  
ברמה  
נמוכה  
נדרשות   
ברמה  
בינונית  
נדרשות  
ברמה  
גבוהה  
נדרשות  
ברמה  
גבוהה  
מאד    
 
איכות  
השירות הניתן  
לתושב  10% 
אין
מקום  
לתת  
תמיכה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
נמוכה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
בינונית  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
מאד   
 
שיתוף  
הפעולה עם  
האגף  10% 
לא
קיים   
שיתוף  
פעולה  
חלקי   
שיתוף  
פעולה  
מלא    
 
סה"כ 100%        
ניקוד נוסף         
סעיף מס'  
        
 
סעיף מס'          
סעיף מס'          
סעיף מס'          
סה"כ לעמותה          
 
 
 
 
 
 
6 
 
ב. עמותות רווחה העוסקות בחלוקת מזון 
              אופן חלוקת התמיכה:  
1) קריטריוניםכמותיים-   70% 
מספר נפשותמקבלות  השירות תושבי כפר סבא  35% 
שוויסל המזון/ ארוחה  הניתן     15% 
תדירות החלוקה      20% 
 
2) קריטריוניםאיכותיים-  30% 
    
איכות השירות הניתן לתושב    10%   
שיתוף פעולה עם האגף     20% 
 
3) תמיכה נוספת- בש"ח  
עמותה, אשר תתחייב לחלק תלושי מזון בחג הפסח לנזקקים המוכרים באגף לשירותים  
חברתיים קהילתיים ומתחייבת להוסיף ממקורותיה או לגי יס תרומות/ מקורות אחרים,  
לפחות את אותו   
             הסכום שהעירייה מקציבה לפרויקט, תקבל תמיכה בהתאם לתקציב שיאושר  לכך על ידי  
העירייה,   
             אשר עמד בשנה  הקודמת על סך  50 אלף₪. במידה והעמותה תגייס פחות  מהסכום הנ"ל,  
תשלום  
             התמיכה יובא לאישור בוועדת תמיכות. ככל ויותר מעמותה אחת  תגיש בקשה לתמיכה  
לפי סעיף   
            זה, תחולק ביניהם התמיכה באופן  יחסי לסך התקציב הנוסף שהתחייבו להעמיד לנושא  
החלוקה הזו.   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7 
 
עמותותרווחה העוסקות בחלוקת מזון- משקלות התבחינים:  
 
 
ג. עמותות רווחה המפעילות מרכזי יום לקשיש  
 
1) כללי 
 
א) סכום התמיכה יחולק לעמותות הנכנסות בנעלי העירייה ומפעילות מרכזי יום  
לאוכלוסיית   
        הקשישים בכפר  סבא. 
 
ב) העמותה מעסיקה כוח אדם מקצועי איכותי ומיומן עפ"י חוו"ד של האגף לשירותים  
חברתיים  
      קהילתיים.  
 
ג) השירותים הניתנים על ידה הינם באיכות גבוהה.  
 
2) תנאי סף:  
 
                      התמיכה תינתן לעמותה המקיימת את כל התנאים הבאים : 
התבחין  משקל  
 
הסבר נימוק והסבר מילולי  
לאחוז מתוך המשקל  
שניתן  
מקבלי השירות תושבי כפר  
סבא  
35% יחושב ע"י קבלת היחס בין
מספר   הנפשות מקבל ות  
השירות תושבי העיר, לבין  
סה"כ  הנפשות מקבל ות  
השירות תושבי  העיר בכלל  
העמותות  בעיר.  
 
שווי סל המזון/ ארוחה  
הניתן-  בנקודות מ- 1 עד5 
15% יחושב ע"י קבלת היחס בין
ניקוד סל המזון הניתן ע"י  
העמותה  לבין סה"כ  ניקוד סל  
המזון הניתן בכלל העמותות   
 
תדירות החלוקה  20% יחושב ע"י קבלת היחס בין
מספר הפעמים שבהן מחולק  
המזון בחצי שנה על ידי  
העמותה לבין סה"כ מספר  
הפעמים בהן מחולק המזון על  
ידי כלל העמותות  
 
איכות השירות הניתן  
לתושב  
10% יחושב ע"י קבלת היחס בין
הציון הניתן לעמותה לבין  
סה"כ הציונים שניתנו לכלל  
העמותות  
 
שיתוף הפעולה עם האגף  20% יחושב ע"י קבלת היחס בין
הציון הניתן לעמותה לבין  
סה"כ הציונים שניתנו לכלל  
העמותות  
 
8 
 
 
א) עוסקת במתן שירותים לאוכלוסיית הקשישים לרווחתם בתחום התפקודי, חברתי,  
תרבותי   
        ופסיכו סוציאלי.  
 
ב) העמותה מבקשת התמיכה פועלת בשיתוף ובבקרה של האגף לשירותים חברתיים  
קהילתיים.  
 
ג) פעילות העמותה מתבצעת בתאום ושותפות עם הגורמים הנוספים בקהילה המשרתים  
את   
      אוכלוסיית הקשישים, כגון: משרד הרווחה, אש"ל, המוסד לביטוח לאומי.  
 
3) אופן חלוקת התמיכה:  
 
        האוכלוסיה המקבלת את השירות מהעמותה משלמת דמי השתתפות. 
  
        סכום התמיכה הינו   דמי ההשתתפות המשולמים על ידי אותה אוכלוסיה.  
 
 
 
 
תבחינים ל חלוקת תמיכות לעמותות העוסקות בתחום התרבות, חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי,   
                                                    נוער וקליטת עלייה   
 
עיריית כפר סבא תסייע לעמותות  התומכות בפעילות הנעשית במערכת החינוך הפורמאלי, במערכת 
החינוך   
הבלתי פורמאלי ו/או משלימים אותה, בפעילות למען ה נוער, וסיוע לקליטת עליה.  
התמיכה תינתן באותם תחומים בהם ה עמותה  הוכיח ה מיומנות. זאת לצורך הגברת הפעילויות.  
 
התמיכה תינתן על פי תבחינים המחולקים ל -2 קריטריונים שלהלן וכמפורט בטבלה המופיעה בהמשך 
 
1. כמותיים-  40% 
מספר משתתפים בפעילות                    20% 
מחזור כספי-  ההיקף הכספי השנתי של הפעילות                  10% 
הכנסות עצמיות- שיעור ההכנסות העצמיות מסך ההכנסות-  
עידוד יצירת הכנסות עצמיות ע"י הגוף הנתמך     10% 
 
2. איכותיים- 60% 
תרומה לחברה ולקהילה- האם הפעילות מהווה תרומה משמעותית  
לחיי הקהילה  ו האם הפעילות נותנת מענה לצרכים חינוכיים   
ותרבותיים  שאין להם מענה אחר או לפלחים ייחודיים באוכלוסיה   
ואינה חופפת לפעילויות קיימות אחרות        15% 
חשיבות חינוכית, תרבותית, ערכית וחברתית    15% 
התאמה לסדרי העדיפויות העירוניים בתחום החינוך  והתרבות -  
כפי שהוגדרו ע"י הנהלת העיר       10% 
שיתוף פעולה עםאגפי ומחלקות העירייה      10% 
חדשנות ומגוון- האם העמותה יוזמת, מגוונת ומחדשת כל העת  
את תחומי פעילותה        10% 
 
            *ארגוני שכול- התבחינים של "השתתפות במרחב העירוני" ו"מספר משתתפים בפעילויות"  
9 
 
                    אינם הולמים והניקוד בגינם יתווסף לקריטריון של "תרומה לחברה ולקהילה".  
 
3. תמיכה נוספת:  
 
א.  עמותה הבאה בנעלי העירייה שתוכיח במטרותיה ותוכניות העבודה שלה בעיר כפר סבא, כי    
   היא עוסקת בטיפוח תלמידים מחוננים ומצטיינים, תקבל  ניקוד נוסף של עד  100% . 
ב.  עמותה שתוכיח במטרותיה ותוכניות העבודה שלה בעיר כפר סבא, כי היא משלבת  
אוכלוסיה  
   בעלת צרכים מיוחדים* בשיעור של לפחות  3%  בפעילויותיה השוטפות- תקבל  ניקוד נוסף  
   של עד 100% . 
ג.  עמותה שתוכיח במטרותיה ובתוכניות העבודה שלה בעיר כפר סבא, כי היא פועלת לטובת   
 שוויון ו/או קידום מעמד האישה  ומניעת אלימות כנגד נשים בכל הגילאים- תקבל  ניקוד  
נוסף  של עד  50% . 
   על העמותהלהוכיח כי נעשו פעולות כגון: הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד.  
ד. עמותה ה נותנת  מענה  ייחודי לנוער להט"ב המתמודד בנוסף לאתגרי גיל ההתבגרות,  גם עם  
תחושת שונות וחוסר שייכות, לבטים ושאלות זהות ייחודיות-  תקבל תוספת של עד 12,000  
 .₪באם תגשנה  בקשה יותר מעמותה אחת הנותנת שירות ייחודי כנ"ל-  הסכום יחולק בין  
העמותות הללו באופן יחסי על פי מספר   
המקבלים תושבי כפר סבא. 
 
 
       *  אדם ייחשב כמשתייך לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, אם וככול שהוא מחזיק באישור  
                        מתאים מהמוסד לביטוח לאומי ו/או ממשרד החינוך ו/או ממשרד הרווחה.  
 
4. תמיכות עקיפות: 
 
              עמותות העוסקות בחינוך פורמאלי:  
עמותות הפועלות בתחום החינוך הפורמאלי יוכלו לקבל בנוסף לתמיכה שתאושר, תמיכה  
עקיפה  
              לצרכים פדגוגיים או לצורך הפעלת המוסד החינוכי, וזאת בתנאי שמדובר במוסד המוכר ע"י  
משרד 
              החינוך ויש לו סמל מוסד בהתאם, ובכפוף לתקציב ייעודי שיאושר לעניין זה.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 
 
גופי תרבות, חינוך פורמאלי, בלתי פורמאלי נוער וקליטת עליה-  מדדים ומשקולות של התבחינים: 
תבחין  משקל   דירוג 1 דירוג2 דירוג3 דירוג4 דירוג5 
סה"כ
מכפלת  
המשקל  
בדירוג 
 
 
נימוק והסבר  
מילולי לציון  
שניתן  
מספר 
המשתתפים  
בפעילות  20% 
עד20  
איש 21-50 51-100 
101-
500 
501  
איש
ומעלה    
 
מחזור כספי  10% 
עד10,000  
 ₪ 
10,001-
15,000  
 ₪ 
15,001-
50,000  
 ₪ 
50,001-
200,000  
₪ 
200,001  
 ₪
ומעלה   
 
שיעור  
ההכנסות  
עצמיות מכלל  
ההכנסות  10% 0% 
1% עד
5.99% 
6% עד
10.99% 
11%  עד
25.99% 
26%  
ומעלה   
 
תרומה לחברה  
ולקהילה  15% 
הלימה
מלאה  
לפעילות  
קיימת     
אין  
הלימה    
 
חשיבות  
חינוכית,  
תרבותית,  
ערכית  
וחברתית  15% 
חשיבות
מצומצמת     
חשיבות  
רבה  
מאד   
 
התאמה  
לסדרי  
העדיפויות  
העירוניים  
בתחום החינוך  
והתרבות 10% 
אין מקום
לתת  
תמיכה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
נמוכה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
בינונית  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
הקצבה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
מאד    
 
שיתוף פעולה  
עם אגפי  
ומחלקות  
העירייה  10% לא קיים  
שיתוף  
פעולה  
חלקי   
שיתוף  
פעולה  
מלא   
 
חדשנות ומגוון 10% אין    
רבה  
ומגוונת   
 
סה"כ 100%        
ניקוד נוסף         
סעיף מס'          
סעיף מס'          
סעיף מס'          
סה"כ לעמותה          
11 
 
תבחינים למתן תמיכה לגופים דתיים 
 
1. העירייה תעניק תמיכות למוסדות ציבור ועמותותמכל הזרמים אשר עוסקים בארגון   
שיעורי תורה והרצאות בנושאי דת, ואשר הוכיחו מעורבות קהילתית בשנת הכספים החולפת   
ומקיימים חיי קהילה פעילים בתחומי העיר כפר סבא. השירותים יכללו  קיום שיעורים לקהל   
הרחב לעניין לימוד לבר מצווה, שיעורי תורה, טעמי מקר א, הרצאות וימי עיון.  
2. בעמותות ארציות שיש להן סניף בכ"ס תינתן התייחסותלפעילות הסניף המקומי  ולא לעמותה   
הארצית.  
3. מס' תושבי כ"ס המקבלים שירות מהגוף מבקש התמיכה, לא יפחת מ-30 משתתפים.  
 
4. התמיכה תינתן על פי תבחינים המחולקים ל -2 הקריטריונים שלהלן וכמפורט בטבלה המופיעה  
בהמשך:   
 
א. כמותיים-  60% 
מקבלי השירות תושבי כפר סבא  המשתתפים בפעילויות   20% 
גביית תשלום בגין השירות     20% 
אינטנסיביות השירות-   תדירות הפעילות     20% 
 
ב. איכותיים - 40% 
תרומת השירותים וחשיבותם לתושבי העיר   20% 
שיתוף פעולה עם גורמי העירייה וחוו"ד הגורם המקצועי  20% 
 
 
 
תבחין משקל   דירוג 1 דירוג2 דירוג3 דירוג4 דירוג5 
סה"כ
מכפלת  
המשקל  
בדירוג 
נימוק והסבר  
מילולי לציון  
שניתן  
מקבלי  
השירות  
תושבי כ"ס  20% 
פחות מ- 
30  
אנשים  30 עד40 
41 עד
50 51 עד60 
מעל60  
אנשים   
 
גביית תשלום  
בעד השירות  20% 
השירות
בתשלום  
מלא  
כיסוי  
מרבית  
העלויות  
כיסוי  
חלקי  
של 
העלויות  סמלי  חינם    
 
אינטנסיביות  
השירות  20% 
לעיתים
רחוקות  
פעמיים  
בשנה  
שש 
פעמים  
בשנה  
מדי  
חודש  
ויותר  
באופן  
תמידי  
ורציף    
 
תרומת  
השירותים  
וחשיבותם  
לתושבי העיר  20% לא חיוני 
תועלת  
מועטה  
תועלת  
מקומית  
תועלת  
סביבתית  
תועלת  
לרוב  
הציבור    
 
שיתוף פעולה  
עם גורמי  
העירייה  
וחוו"ד הגורם 
המקצועי  20% 
אין
שיתוף  
פעולה  
בידיעה  
בלבד  
שיתוף  
חלקי  
שיתוף  
פעולה  
חלקי  
מתמשך  
שיתוף  
פעולה  
מלא  
וקבוע    
 
סה"כ 100%        
12 
 
תבחינים למתן תמיכהלעמותות בנושא איכות הסביבה   
 
עיריית כפר סבא תסייע לעמותות ומוסדות ציבור חברתיים וסביבתיים בתחומים שונים התואמים   
את היעדים העירוניים בתחומי איכות הסביבה,   כגון:  טיפול בפסולת, התייעלות אנרגטית, גינות  
קהילתיות, ניקיון, מיחזור, טיפול ברווחת בעלי חיים, וכמו כן -  הסברה, מחקר ועידוד מודעות   
בנושאים הנ" ל.  
התמיכה תינתן על פי תבחינים המחולקים ל -2 קריטריונים שלהלן וכמפורט בטבלה המופיעה בהמשך 
 
א. כמותיים-  %50 
מקבלי השירות תושבי כפר סבא    25% 
מספר תחומי פעילות     25% 
       
 
ב. איכותיים - %50                              
תרומת השירותים וחשיבותם לתושבי העיר              15% 
שיתוף פעולה עם גורמי העירייה    25% 
חוו"ד הגורם המקצועי     10% 
 
תמיכה נוספת:  
גוף המפעיל מיזם התנדבותי בתחום איכות הסביבה, שעניינו הגנה על בעלי החיים שיפור  תנאי מחיה   
של בעלי חיים וסיוע במתן טיפולים רפואיים לבעלי חיים, יקבל  ניקוד נוסף של עד 100% . 
תבחין משקל   דירוג 1 דירוג2 דירוג3 דירוג4 דירוג5 
סה"כ
מכפלת  
המשקל  
בדירוג 
נימוק והסבר  
מילולי לציון  
שניתן  
מקבלי  
השירות  
תושבי כ"ס  25% 
עד50  
איש 
51 עד
150  
איש 
151  עד  
300  
איש 
301  עד
500 איש 
מעל  
501  
איש   
 
מספר תחומי  
פעילות  %25  
תחום
פעילות  
אחד  
2  
תחומי
פעילות  
3  
תחומי
פעילות  
4 תחומי
פעילות  
5  
תחומים
ומעלה    
 
תרומת  
השירותים  
וחשיבותם  
לתושבי העיר  15% 
לא
חיוני  
תועלת  
מועטה  
תועלת  
מקומית  
תועלת  
סביבתית  
תועלת  
לרוב  
הציבור    
 
שיתוף פעולה  
עם גורמי  
העירייה   52 % 
אין
שיתוף  
פעולה  
שיתוף  
פעולה  
חד  
פעמי  
שיתוף  
חלקי  
שיתוף  
פעולה  
חלקי  
מתמשך  
שיתוף  
פעולה  
מלא  
וקבוע    
 
חוו"ד הגורם 
המקצועי  10% 
אין 
מקום  
לתת  
תמיכה  
תמיכה  
ברמת  
עדיפות  
נמוכה  
תמיכה  
ברמת  
עדיפות  
בינונית  
תמיכה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
תמיכה  
ברמת  
עדיפות  
גבוהה  
מאוד   
 
סה"כ 100%        
ניקוד נוסף         
סה"כ ניקוד          
13 
 
תבחינים למתן תמיכות לתנועות הנוער 
 
כללי:  
1. תנועות הנוער מהוות נדבך משמעותי במערכת החינוך הבלתי פורמאלי. הן מובילות חינוך ערכי 
מעודדות למעורבות בקהילה ויוצרות מסגרת השתייכות חיובית לילדים ולבני נוער.  
 
2. תנועות הנוער הינן גופים עצמאיים בעלי פריסה ארצית, הפועלים במרחב העירוני 
3. המחלקה לנוער אמונה על הקשר עם תנועות הנוער הפועלות בעיר, ומהווה גורם המקשר בין  
העירייה לתנועות. התנועות מקבלות ליווי מקצועי על ידי רכזת תנועות הנוער העירונית אשר   
במסגרת תפקידה מלווה את תנועות הנוער בקשר מול בתי הספר ומול אגפי ומחלקות העירייה   
        השונים, כמו כן מסייעת בקיום אירועים ויוזמות קהילתיות ובכל שאלה ו בעיה.  
 
4. פורום רכזים בוגר - במטרה לשמור על רצף עבודה תקין, מתקיים אחת לחודש פורום רכזים   
אשר מתעדכן, יוזם וקובע מדיניות משותפת לתנועות הנוער בעיר. בפורום, המובל על ידי רכזת   
תנועות הנוער, חברים כל רכזי תנועות הנוער  הפעילות במרחב העירוני.  
 
5. פורום רכזים צעיר  - אחת לחודש מתרחש מפגש של "הפורום צעיר", פורום בו לוקחים חלק   
        חניכים שנבחרו לייצג את התנועה בה הם פעילים. מטרת המפגש היא לאפשר שיח, פיתוח יוזמה,   
העלאת בעיות/ בקשות ועוד. בפורום זה ישנה נציגות של שני חניכים מכל תנועה.  
 
6. התמיכה תועבר לתנועת הנוער בשווה כסף עבור שיפוצים, הצטיידות, פעילות קהילתית ועוד 
ההוצאה תבוצע על ידי העירייה, בתיאום ועל פי בקשת התנועה ולאחר אישור מנהלת אגף   
קהילה וחברה   ועל פי נהלי העירייה לביצוע רכש, פעולות ועבודות.   
. 
 
מטרות: 
1. הגדרת מודל חלוקת תקציב פעילות לתנועות הנוער בעיר. המודל יקבע קריטריונים אחידים 
       שוויוניים ושקופים.  
 
2. מודל זה משקף את רוח אמנת תנועות הנוער, ויהווה אבן דרך נוספת להרחבת שורות חניכי 
        ומדריכי תנועות הנוער בעיר, ולביסוס פעילותן במטרה להעצים את הפעילות הקהילתית   
        והשותפויות בין  תנועות הנוער והעיר.   
 
 
תנאי סף:  
 
1. תנועת הנוערהמוכרת ככזו על ידי משרד החינוך. 
2. על תנועת הנוער להגיש מפקד מפורט של החניכים על פיה הנחיות של מחלקת הנוער.  
3. כל תנועה תגיש תכנית עבודה לשנת פעילות הכוללת: פרטי הנהלת התנועה וסניפיה   
בעיר ותוכנית שנתית.   
4. התנועה  משתפת פעולה באופן מלא עם רכזת תנועות הנוער.          
 
התמיכה תינתן על פי התבחינים שלהלן:  
 
כל תנועת נוער אשר פעילותה  אושרה ע "י  העירייה   
ובקשתה  לתמיכה  אושרה כדין תזכה לתמיכה עפ "י תבחין זה   15% 
מספר החניכים תושבי כפר סבא  לאחר אימות ובדיקת המפקד   65%     
14 
 
קיוםפרויקטים משותפים לתנועות הנוער      15% 
פרויקטים ויוזמות מיוחדות      5% 
 
 
 
תנועות הנוער-  משקלות התבחינים:  
 
מספר תבחין  משקל  הסבר 
1 עמותה העונה  להגדרת  
"תנועת  נוער"  
 
15% 
כל תנועת נוער אשר פעילותה   
אושרה  ע" י העירייה ובקשתה  
לתמיכה אושרה  כדין תזכה  
לתמיכה עפ" י תבחין זה  – יחולק  
שווה בשווה בין כל התנועות  
2 מספר החניכים תושבי
כפר סבא  
 
65% 
יחושב ע" י  חישוב היחס   בין  מס'  
המשתתפים בפעילות  תנועת הנוער  
בעיר,  לבין סך  המשתתפים בכל  
תנועות הנוער  
3 קיום פרוייקטים
משותפים עם העירייה  
 
15% 
החלוקה תתבצע  באופן  יחסי  לפי  
גודל  התנועה  
  סעיף  3 יחולק ע"פ
הקריטריונים  
הבאים:  
 
 
  4.1 השתתפות     
שני נציגים  
מטעם התנועה  
במועצת הנוער  
העירונית-  2  
נקודות20% ) 
 
  4.2 השתתפות   
סדירה  
בפורומים  
עירוניים  –  
פגישה של כלל  
רכזי  התנועות  
אחת לחודש  
בפורום  
קומונרים,  
והשתתפות  
בפורום צעיר –  
2 נקודות
(20% ) 
 
  4.3 נוכחות
והשתתפות   
פעילה  
באירועים  
עירוניים-  
 2 נקודות
(20% ) 
 
15 
 
  3.4 התנהלות
תקינה-  
      - התנהלות מול  
בתי     
        ספר לפי    
        הכללים  
שנקבעו  
     -  עבודה מול  
חוקי     
        העזר   
העירוניים  
     -  הזמנות עבודה  
עפ"י    
        הנוהל  
     -  התנהלות  
נכונה   
        לפני אירועים   
        עירוניים 
        4 נקודות
(40% ) 
 
4 
 
פרויקטים ויוזמות
מיוחדות  
5% החלוקה תתבצע  באופן  יחסי  לפי  
גודל  התנועה ולפי ניקוד שיינתן על  
ידי מחלקת הנוער.  
 
 
 
תבחינים לתמיכה-  לקיום סדר פסח ציבורי  
עמותה, אשר  תקיים סדר פסח  ציבורי הפתוח לכלל הציבור,  תקבל תמיכה עד לסכום של 20,000  
 .₪  
ככל ויותר מעמותה אחת תגיש בקשה לתמיכה לפי סעיף זה, תחולק ביניהם התמיכה באופן יחסי 
למספר המשתתפים.   
 
 
 
 
 
תנאי סף :  
 
1. על העמותה להג יש בקשה לקבלת תמיכה בשנה זו ותמיכתה תאושר.  
2. על סדרי הפסח להתקיים בלפחות  2 מוקדים ברחבי העיר.  
3. מספר מינימלימצטבר של משתתפים בכל המוקדים- 150 . 
4. סדרי הפסח יהי ו פתוח ים לכלל הציבור בכפר סבא. 
5. על העמותה לפרסם את דברקיום סדר י  הפסח ברחבי העיר, כולל ציון  ה מיקו מים.  
 
 
 
 
 
 
16 
 
תבחינים לתמיכה עקיפה- מתן הנחה בגין שימוש באולמות  תרבות וקהילה עירוניים  
 
 
כללי  
 
1. נוסף על התמיכה הכספית, רשאיתעיריית כפר סבא לסייע לעמותות  הפועלות בתחומים שונים  
לטובת    
        תושבי העיר, באמצעות הענקת רשות שימוש באולמות התרבות אשר בבעלותה,  לשם   עריכת 
אירוע   
        התרמה ו/או אירועים לצורך פעילות העמותה. 
 
2. העיריי ה תהיה רשאית להעניק  הנחה בגובה דמי  השימוש אותם היא גובה.    
 
תנאים לקבלת התמיכה  
 
1. רשות שימוש במתקני העירייה, בחלק מסוים במתקן או בכולו, תינתן אך ורק לצורך ביצוע   
  פעילות ספציפית. לא תעשה במתקן פעילות שונה מהפעילות שאושרה לביצוע.  
2. מקבל זכות השימוש במתקן לאיבצע בו פעילות עסקית ו /או מסחרית למטרות רווח, או שימוש  
        פוליטי או מפלגתי במתקן ו/או בניגוד להוראות כל דין.  
 
היכל התרבות בקרית ספיר 
 
1. כל בקשה להנחה, תועברלאישור  יו"ר ארגוני המתנדבים בעיר, מנהל /ת מחלקת  ארגוני מתנדבים  
ברווחה   
ולשכת ראש העיר.     
      בקשות בגינן תתקבל המלצה חיובית כאמור, תועברנה להתייחסותה של מנהלת מחלקת תרבות. 
2. הנחה בגובה דמי שימוש תינתן לעמותה הזכאיתלקבל תמיכה מהעירייה בהתאם לתבחינים.  
3. סך כלמספר האירועים של כל  העמותות שימצאו כזכאיות  להנחה בדמי השימוש מוגבל עד ל - 15   
אירועיםבשנה.   
4. שיעור ההנחה שתינתן לעמותות שבקשתן אושרה יעמוד על80%  באודיטוריום ו-  90% בהיכל
התרבות.  
5. ההנחה תקפה לאירוע אחד לשנה לכל עמותה. עמותה שתקיים אירוע נוסף באותה שנה-  תשלם   
      דמי שימוש מלאים.  
 
אולם רייזל   
 
1. כל בקשה להנחה תועבר לאישור מנהלת מחלקת בתי תרבות  ולאחר מכן לאישור מנהלת אגף  
תרבות.  
2. העמותות שתהיינה זכאיות להנחה, הינן עמותותהפועלות בעיר כפר סבא, או עמותות ארציות  
המעוניינות  
לבצע פעילות לטובה הסניף המקומי.  
3. העמותות שיאושרו יקבלו הנחה בשיעור 50% . 
 
אולם גלר 
 
1. כל בקשה להנחה תועברלבדיקה באגף חברה וקהילה באם  העמותה מבקשת ההנחה עונה על  
הקריטריונים, על פי הנוהל.   
2. העמותות שתהיינה זכאיות להנחה, הינן עמותות הפועלות בעיר כפר סבא, או עמותות ארציות
המעוניינות  
לבצע פעילות לטובה הסניף המקומי.  
17 
 
3. העמותות שיאושרו יקבלו הנחה בשיעור 50% . 
 
 
תינתן קדימות לבקשות שיענו על התבחינים הבאים 
 
1. תרומה לחברה ולקהילה בכ"ס, לרבות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים 
2. חשיבות תרבותית ואמנותית, חינוכית וערכית.  
3. התחייבות להחזר לקהילה של כספי תרומה והכנסה מאירוע 
4. עמותות הפועלות לקידום מעמד האישה, מיגור אלימותכלפי נשים ושווין מגדרי.  
. 
 
 
 
 
תבחינים לתמיכה בגובה היטלי פיתוח   
 
 
כללי  
 
1. עיריית כפר סבא מעוניינת לסייע למוסדות ציבור המבקשים להקים בניינים לצורך פעילותם,   
באמצעות מימון חלקי של היטלי פיתוח, אותם יש לשלם לעירייה ולוועדה המקומית לתכנון ובניה, 
בגין הקמת הבניין.  
 
2. עמותה ת היה זכאית לקבל תמיכה בגובה של  עד  90%  מגובה היטלי  הפיתוח (היטל סלילה והיטל  
תיעול)   
הקבועים בחוקי העזר ומשולמים לצורך הוצאת היתר בניה,  בכפוף לעמידה בכל התנאים  
המפורטים   
בהמשך.  
 
4. העמותה  מעוניינת לבנות מבנה חדש או לשפץ  או  להרחיב מבנה קיים, בתחומי העיר  כפר סבא,  
המיועד   
לשמש את  העמותה  בלבד, למטרות פעילות ה הציבורית בלבד ושלא למטרות  רווח.  
 
5. בעת קביעת גובה התמיכה ייבחןאחוז  מקבלי השירות תושבי כפר סבא  מסך הצפויים להשתמש   
במבנה.  
 
6. בעת קביעת גובה התמיכה ייבחן החלק היחסי של המבנה המשמש פעילות שבגינהגובים כסף,   
        כגון השכרת המבנה וכדומה.  
 
7. ועדת התמיכות תקבל לפי בקשתה חוות דעת מהגורמים המקצועיים הרלוונטיים.  
 
תנאים לקבלת התמיכה: 
 
1. עמידה דווקנית בהוראות נוהל  מתן  תמיכות שפורסם בחוזרי מנכ"ל משרד הפנים.   
        למען הסר ספק, מודגש, כי עמותה המבקשת תמיכה  בגובה היטלי פיתוח אשר אינה  עונה על   
        קריטריון אחד או יותר של הנוהל, לרבות בכל הנוגע להגדרת הגופים הזכאים   לקבל תמיכות,   
        ולרבות המצאת הפרטים ו/או המסמכים המפורטים בסעיף 10  לנוהל לא תהיה זכאית לקבל   
        תמיכה.  
18 
 
 
2. לצורךהקמת המבנה/שיפוץ/הרחבה  התבקש היתר בניה אשר אושר כדין.   
 
3. העמותה  לא החל ה בביצוע הבנייה שבגינה מבוקשת התמיכה, בטרם קבלת היתר.   
        עמותה שהחלה בביצוע הבנייה בפועל ללא היתר בניה, לא תהיה זכאית לתמיכה. לאחר תיקון   
        הליקוי תהיה רשאי ת העמותה להגיש בקשה  לתמיכה.  
 
4. הקרקע עליה ממוקם או עתיד להיות מוקם המבנה  הינה קרקע עירונית אשר הוקצתה לעמותה    
כדין.  
 
5. המבנה מיועד לשמש למטרת חינוך, תרבות, דת  מדע, אמנות, רווחה, בריאות, ספורט או מטרה   
       דומה, ולמטרות אלו בלבד.  
 
6. השירות אשר יסופק על ידי העמותה בבניין, נחוץ וחיוני לעירייה ולעיר, לפי חוות דעת הגורמים 
המקצועיים הרלבנטיים בעירייה.  
 
7. הגוף חתם אל מול העירייה על התחייבות כי המבנה  ישמש למטרה מהמטרות האמורות   
        לתקופה של 25 שניםלפחות ממועד סיום בנייתו.  
 
8. לו היה הגוף מגיש בקשה לקבלת תמיכה עירונית על פי הנוהל למתן תמיכות של הרשויות   
        המקומיות היה זכאי לקבלה.  
 
 
תבחינים לתמיכה-  להקמת בית כנסת  
המשרד לשירותי דת פרסם קול קורא לקבלת תמיכה להקמת בתי כנסת לקהילה האתיופית לשנת 
20/2019  והעירייה הגישה בקשה לתמיכה כספית לבניית בית כנסת לקהילה האתיופית במרכז 
העיר ולהלן הכללים לקבלת התמיכה ככל שזו תתאשר על ידי המשרד הדתות.  
 
1. התמיכה תינתן לצורך בניית בית כנסת חדש על גבי קרקע שהוקצתה למבקש ע"י העירייה 
        ובתנאי ששטח בית הכנסת יהיה לפחות 150  מ"ר 
2. התמיכה תינתן אך ורק עבור מבנה , לגביו יוכיח המבקש כי יש בסכום התמיכה להביא 
        להשלמת הקמתו, באופן שהתמיכה שתינתן תממן את השלמת המבנה. 
3. תנאי למתן תמיכה הינו המצאת המסמכים הבאים 
א. תכנית הגשה, תכניות עבודה ופיתוח שטח.  
ב. חוזה עם הקבלן המבצע.  
ג. היתר בנייה בתוקף.  
ד. הצהרת מהנדס על כך שהעבודות תבוצענה עפ"י כל דין, וכן הערכתו על מצב הבנייה  
             בשטח, העלות המשוערת לסיום המבנה, לרבות אישורו בדבר השלמת הבנייה.  
ה. הצהרת המבקש בדבר עלות הבנייה, סכום הכסף שגויס להקמת המבנה המקורות לסכום  
             זה  וכן התחייבות כי סכום התמיכה יביא להשלמת המבנה.  
4. במידה שיתברר כי הנתונים שנמסרו ע"י המבקש, בדבר מצב הבנייה ו/או הסכומים הנדרשים 
        להשלמת בניית בית הכנסת, אינם נכונים, הרשות תהא זכאית לדרוש את סכום התמיכה ואף  
        לבטל את הקצאת הקרקע למבקש, בהתאם לשיק ול דעתה הבלעדי.  
5. המבנה ישמש אך ורק למטרת בית כנסת ולא יעשה בו כל שימוש אחר שאינו מתיישב עם 
        ייעודו האמור. 
19 
 
6. במידה ולצורך הקמת המבנה תידרש תמיכה הנמוכה מסכום התמיכה שנתקבל ממשרד 
        הדתות, תהא העירייה רשאית להעניק תמיכה בסכום הנדרש לצורך השלמת  הקמת המבנה  
        ואת יתרת התמיכה, להעניק למבקש אחר שיעמוד בתבחינים, בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי  
       של הרשות.  
7. כל האחריות לביצוע העבודה וכל הכרוך והנוגע בכך מוטל בלעדית על מבקש התמיכה 
        העבודות תבוצענה בהתאם לכל דין , ובהתאם לתקנים המחייבים, והרשות תהא רשאית  
        לבצע בדיקת חומרים ו/אן פיקוח צמוד לעבודה. במידה שיתברר , כי העבודות בוצעו בניגוד  
      למוצהר , יחויב המבקש להחזיר את כספי התמיכה ו/או חלקם, עפ"י דרישת הרשות, בצירוף  
      ריבית והצמדה כדין. כן יחויב המבקש בהוצאות שתגרמנה לרשות, וכל זאת מבלי לגרוע  
      מהעונשים הקבועים בחוק.  
8. יודגש כי האמור בתבחינים שיפורטו להלן , הינו בנוסף לתנאים באישור וועדת התמיכות של 
        משרד הדתות.  
       בכל מקרה של סתירה בין האמור בתבחינים שפורטו לעיל ולהלן, לבין האמור באישור וועדת   
        התמיכות של המשרד, האמ ור בתבחינים יגבר. 
      ציון מינימלי לאישור בקשת התמיכה על פי הקריטריון יעמוד על 75%. 
 
       
מס הנושא  המשקל  ניקוד  
1 ציבור המתפללים עולה על50 תושבים 15%  
2 האם מניין המתפללים קיים ופעיל בעיר 15%  
3 האם בבית הכנסת תתבצע פעילות
חברתית/תרבותית לרווחת הקהילה  
15%  
4 התקבל אישור ועדת ההקצאות העירונית
להקצאת הקרקע לטובת בית כנסת  
20%  
5 לא קיים בשכונה בית כנסת פעיל אחר 20%  
6 הצגת תוכנית ומקורות למימון בניית בית
הכנסת  
15%  
 סה"כ 100%  
 
 
מועצת העיר תוכל לקבוע תקציב תמיכה נוסף(להל"ן מצ'ינג)  עד גובה סכום התמיכה שיתקבל  
ממשרד לענייני דתות, בסכום שלא יעלה על גובה התמיכה מהמשרד.  
סכום זה יכלול את סכום הפטור מתשלום אגרות והיטלי פיתוח ככול שזה יאושר.  
השתתפות העירייה מותנית בתקציב פיתוח שאושר לצורך  כך.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20 
 
תבחינים ונהלים לתמיכה עירונית באגודות ספורט 
1. כללי 
 
א.  כפר-סבא הינה עיר של ספורט ומתקיימת בה פעילות ספורטיבית מגוונת למדי, הכוללת   
             ספורט ייצוגי -תחרותי וספורט עממי לרוב. 
             העיר כפר סבא   התברכה בקבוצות ספורט רבות, נשים וגברים בגילאים שונים מכלל ענפי   
             הספורט הקיימים. 
             לעיר יצא מוניטין של מצוינות בענפי ספורט שונים וספורטאיה מייצגים את העיר בכבוד   
             ובגאווה ברמות הלאומיות והבינלאומיות. 
 
ב. בעיר  פועלות 20 אגודות ספורט ב-15 ענפים שונים. באגודות אלה פעילים כ- 4500 משתתפים 
בקבוצות הליגה השונות  והתחרויות  הרשמיות של האגודות.   
 
ג. העירייה תהיה רשאית לבקש מהאגוד ות  נתונים של פרטי הקבוצות והספורטאים, על פי הנחי י ת   
רשות הספורט.   
אגודה שלא תעביר את הנתונים כמבוקש, העירייה תהא רשאית לעכב ו/או לבטל ו/או לדרוש   
את השבת כספי התמיכה. 
 
ד. הגדרה:   
 
1) אזור1 - כל העיר, למעט השכונות המצויות באזור2 . 
2) אזור2 - שכונות: קפלן, יוספטל, גבעת אשכול 
 
ה. מרכיבי התמיכה העירונית-  
 
התמיכה מתחלקת ל:  
 
1) ספורטתחרותי-  
התמיכה מורכבת מ:  
 
א) תמיכה בסיסית  
ב) תמיכה משלימה  
ג) תמיכה בעבור הישגיות  
 
2) עידוד ספורט עממי.  
 
ו. תמיכה בסיסית-  
 
1) התמיכההבסיסית שתינתן לאגודות הספורט תהא שיעור קבוע וזהה לכל האגודות,  
שתחושב  
מכלל הכנסותיה של אגודת הספורט כפי שנרשמו בדין וחשבון כספי מבוקר על  ידי רואה  
החשבון   
שלה לשנת התקציב הקודמת למועד הגשת הבקשה.   
2) לשנת הכספים2023  התמיכה הבסיסיתלכל העמותות תהיה בשיעור של  עד 15%  
מההכנסות ע"פ 
21 
 
דו"ח כספי מבוקר ומאושר של העמותות  ובלבד שסך התמיכה הבסיסית לא תעלה על  
שיעור של   
30%  מסך כל התקציב שיועד לתמיכה באגודות ספורט באותה שנה. ובכל מקרה, אחוז  
התמיכה   
הבסיסית מההכנסות יהיה זהה לכל העמותות.  
3) ועדת התמיכות תהא רשאית להמליץ לקראת כל שנת תקציב על היחס הראוי והנכון בין   
התמיכה הבסיסית לתמיכה המשלימה ושיעוריהן בהתאם לנסיבות המתאימות.  
4) סכום התמיכה הבסיסית הכוללתבשנת 2023 לכל אגודת ספורט בקטגורית הענפים  
האישיים,  
ולאגודות ספורט  בקטגוריית הענפים הקבוצתיים שאין להם קבוצת בוגרים, לא  יעלה על  
50,000  .₪ 
5) סכום התמיכה הבסיסית הכוללתבשנת 2023 לכל אגודת ספורט בקטגורית הענפים  
הקבוצתיים,    
שיש להם קבוצת בוגרים , לא יעלה על 250,000 .₪ 
6) ועדת התמיכות תהא מוסמכת להמליץ בכל שנת תקציב על סייגים לתמיכה בסיסית של כל  
אגודת ספורט, בין בדרך של קביעת תיקרה כספית מקסימאלית, לענפים אישיים  
וקבוצתיים,  
ובין בדרך של הפחתת שיעור התמיכה מכלל התקציב שיועד לאגודות הספורט.  
ז. תמיכה משלימה-  
1) תמיכה זו מתבססת על תבחיני הישגיות קבוצות הספורט של כל אגודת ספורט בשנה  
        הקודמת לשנת התמיכה, הבאים לביטוי בדוח סל הספורט של מנהל הספורט ו/או  
מהאיגודים.  
       בנוסף לתבחינים של הישגיות בספורט, עיריית כפר סבא קבעה תבחינים נוספים בהתאם   
        למטרות וליעדים ולמדיניות העירייה.   
 
2) התבחינים יתורגמו לניקוד בסיסי, כמפורט בטבלאות בנספח א 
      סכום התמיכה המשלימה יתקבל מתקציב התמיכות -  בגין אותה שנה בניכוי סכום  
התמיכה   
       הבסיסית ובניכוי -שיעור שלא יעלה על 15%  להישגיות מיוחדת ו/או לשם עידוד הישגיות 
       כאמור. 
 
3) ערכה התקציבי של כל נקודה ייקבע על ידי חלוקת הסכום לתמיכה המשלימה בסך  
       כל הנקודות שניתנו לאגודות על פי התבחינים. 
 
4) ערכה של נקודה ישתנה מדי שנה בהתאם לגובה ההקצבה השנתית לתמיכות ובהתאם  
      לסה"כ האגודות והענפים שיהיו פעילים בכפר סבא באותה שנה.  
 
ח. עיקרי התבחינים כפי שמפורטים בטבלאות בנספח א':  
 
1) קידום ספורט נשים-   
                    אחד מיעדי מדיניות הספורט הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית הוא חיזוק וטיפוח   
                    ספורט הנשים ועידוד השתתפות נוספת של ספורטאיות בתחום הספורט הייצוגי.  
 
2) טיפוח וקידום הנוער-  
                      סקר הפעילות הספורטיבית וצוות ההיגוי העירוני ראו את  הספורט לא רק כעיסוק  
לשעות   
                    הפנאי או כפעילות לפיתוח הגוף ושמירה על כושר גופני שחשיבותם רבה מאוד, אלא גם   
                    כמסגרת חינוכית, מעשירה ומלכדת עבור בני הנוער בעיר.   
22 
 
         
 
3) עידוד הספורט בשכונות –   
                   הועדה ממליצה לתמרץ אגודות ספורט שפעילותן מתקיימת בשכונה באזור 2  בלבד    
                   ומתקניה   
                   נמצאים בלב השכונה. כמו כן, לאגודה יש קבוצה בוגרת שמשחקת בליגות של האיגודים  
                   ומאפשרת לשחקני הנוער להשתלב בקבוצה הבוגרת וכן מעודדת מיזמים חדשים בקרבה.  
        
 
4) ענפים מועדפים-   
                  צוות ההיגוי העירוני לתוכנית אב לספורט לשנים 2011-2025  המליץ על ענפים מועדפים  
       במסגרת תוכנית אב עירונית לספורט, זאת על סמך סקר של פעילות ספורטיבית שנערך   
       בקרב תושבי העיר, והביא בחשבון גורמים נוספים כמו: מסורת והישגיות רבות השנים   
       של ענפי הספורט בעיר, ההישגים הארציים והבינלאומיים של ענפים אלה וקיום תודעת   
        ספורט של אותם ענפים בעיר.  
 
        הענפים שהוגדרו מועדפים:  
 
א) ענפים קבוצתיים:  
(1) כדורגל 
(2) כדורסל 
(3) כדורעף 
 
              בתנאי שבענפים אלה קיימות קבוצות בוגרים המשחקות בליגת העל ו/או בליגה   
                            הלאומית או בליגה א' ובנוסף-  קיימת מחלקת נוער עניפה (מינימום  4 קבוצות נוער 
                           בליגה).  
              הבהרה: מתייחס לענף ולא לקבוצה. תוספת ניקוד עפ"י סעיף זה תינתן לאגודה/מועדון   
                                         שיעמדו בקריטריון זה פעם אחת בלבד,  גם אם לאגודה/מועדון ישנן מספר         
                                        קבוצות בענף המועדף.  הזכאות לניקוד היא עבור קבוצה אחת בלבד מכל     
                                        אגודה ללא כפל ניקוד עבור גברים ונשים ו/או קבוצה נוספת בליגה אחרת. 
                                         אגודה תהייה זכאית לקבל את הניקוד הגבוה  מבניהם.   
ב) ענפים אישיים- דרוג א': 
(1) סייף 
(2) אתלטיקה קלה 
(3) התעמלות אומנותית 
 
ג) ענפים אישיים- דרוג ב':  
ג'ודו  
 
5) עידוד מעורבות  והשתתפות פעילה בקהילה - עיריית  כפ" ס רואה  חשיבות רבה  למעורבות   
בקהילה של הקבוצות המקצועיות  ולהובלת שינויים  ותהליכים בעיר.  תינתן תמיכה עבור   
השתתפות בתכנית העשרה והעצמה  לספורטאים/ות  התחרותיים  במטרה להעניק   
לספורטאים/ות העצמת  החוסן המנטאלי לצד חיזוק היכולת הגופנית.  התמיכה תינתן על פי   
האמור בנספח ב' סעיף  9.  ההשתתפות בתוכנית חובה. 
 
6) אגודת ספורט תחרותית  שרוב פעילותה מתקיימת במתקן מחוץ לכפר -סבא- תהיה זכאית   
23 
 
      לתמיכה מקסימלית של 50% מהתמיכה בהתאם לתבחינים.  
 
7) אגודת ספורט אזורית –   המייצגת את העיר כפר סבא תוכל להגיש בקשה לתמיכה ככל   
ובעיר אין אגודת ספורט אחרת לענף זה ובתנאי ש- 25% לפחות מהפעילים בה יהיו תושבי   
העיר כפר- סבא (לא כולל קבוצות בוגרים / בוגרות). ככל ומספר הספורטאים תושבי   
כפר סבא הפעילים בעמותה יהיו נמוך מ 50%  מכלל הפעילים  בעמותה, תחושב התמיכה   
באופן יחסי למספר תושבי כפר סבא הפעילים.  
 
8) תמיכה עבור הישגיות ו/או עידוד מצוינות והישגים 
      בנוסף לתמיכ ה שתינתן לאגודות הספורט, כפי שאלה פורטו לעיל,  תינתן תוספת תמיכה,   
      בשיעור של עד 20%  מן התקציב הכולל שיועד לאגודות ספורט באותה שנה, לאגודות   
       המגיעות למצוינות ולהישגים גבוהים ו/או לאגודות שאת הישגיותן מבוקש  לעודד, בהתאם  
      לשיקול דעת ועדת התמיכות ומועצת העיר.  
      קרן הישגית  –  חלק מתקציב התמיכה עבור עידוד הישגיות ומצוינות בספורט, ייועד לטובת  
      קרן הישגית, שתחלק מענקים עבור הישגים מיוחדים על פי התבחינים והנהלים לחלוקת  
קרן  
       הישגית  המופיעים ב נספח ב '   המצ"ב,  ובהתאם לשיקול דעתה של ועדת הקרן, ולגובה  
התקציב   
      שיעמוד לחלוקה.  
 
9) עידוד ספורט עממי 
      העירייה תקצה סכום, מתוך הסך  הכולל של תקציב תמיכות הספורט,  לטובת עמותות  
הספורט   
        העממי  לפעילות בוגרים בלבד. הסכום יחולק בין העמותות שתגשנה  בקשה על פי מספר  
המשתתפים   
        הפעילים תושבי כפר סבא. זאת בכפוף לתנאי הסף הקבועים בנוהל התמיכות  ובלבד שכל  
עמותה   
        כאמור פועלת באחד ממתקני הספורט העירוניים.   
         עמותה  ארצית  הפועלת בכפר סבא ואין  לה   סניף  מקומי,  תידרש  להגיש מסמך  של  הוצאות  
הפעילות   
        בכפר  סבא  חתום  על ידי רואה  חשבון.  
                      הסכום  שיחולק  לעמותות  יחושב יחסית  למספר הספורטאים הכפר סבאים בשנה  
הקודמת לשנת   
        התמיכה.     
                     הסכום  לעמותה  אחת  לא  יעלה על  30,000 ₪ . 
 
10) עידוד פעילות ספורט  של בעלי מוגבלויות-  
העירייה תקצה סכום, מתוך הסך הכולל של תקציב תמיכות הספורט, לטובת עידוד פעילות  
ספורט  
                    של בעלי מוגבלויות  כגון כדור שער,  אופני  יד  וכדומה. זאת בכפוף  לתנאי  הסף  הקבועים  
בנוהל     
                    התמיכות.  
                    עמותה ארצית ה פועלת בכפר סבא ו אין  לה  סניף מקומי ארצית תידרש להגיש מסמך   של 
הוצאות   
        הפעילות בכפר סבא  חתום  על  ידי  רואה חשבון. 
                    מתוך  הסכום שיוקצה לטובת  עידוד  פעילות  ספורט לבעלי מוגבלויות  החלוקה תהיה  עד  
20,000 ₪    
                    לכל עמותה. באם סך כל הסכומים יעלה על התקציב שהוקצה, החלוקה תעשה ביחס  
למס'   
24 
 
                     המשתתפים מכפר סבא בעונה הקודמת לשנת התמיכה.  
 
11) תמיכה מזערית 
        התמיכה לאגודת ספורט לא תפחת מתמיכת סל   הספורט  המגיע לאותה אגודה ממנהל  
הספורט,   
        וזה במקרה שהתמיכה העירונית לפי   התבחינים קטנה מסל הספורט. לפי סל הספורט,  
עיריית  
       כפר סבא מחויבת להעניק לכל אגודת  ספורט סכום זהה לזה המתקבל ממנהל הספורט   
       (שקל מול שקל).  
        תמיכה נוספת -  עבור פעילות של התאחדות הספורט לבתי ספר ומרכזי המצוינות העירייה  
        תעניק תמיכה נוספת (שקל מול שקל) על זו שתתקבל ממנהל הספורט במסגרת סל הספורט  
        אם וככל שתתקבל.  
       במקרה שבו העירייה תחליט להעביר אך ורק את תמיכת מנהל הספורט, היא רשאית לנהוג  
       כך בתנאי ופעלה לפי נהלי תקנון מנהל הספורט. 
 
12) פיקוח ובקרה 
        ועדת התמיכות מייחסת חשיבות רבה למנגנ וני הפיקוח והבקרה על כספי התמיכות.  
        לפיכך היא תדאג למעקב וביקורת אחר אגודות ספורט שתמיכתן עולה על  200,000   ₪ 
       בשנה 
        הועדה תמלא את תפקידי הפיקוח והביקורת תוך שיתוף פעולה מלא עם הגורמים   
        המקצועיים בעירייה (מינהל כספים, רשות הספורט).  
        על פי נוהל תמיכות של הרשויות המקומיות, רשאית העירייה לפנות לכל אגודות הספורט,   
        לפי שיקול דעתה, ולקבל את כל המסמכים הנדרשים  על מנת לבצע בדיקה ובקרה   
        מעמיקה על אופן ההתנהלות הכספית והתקציבית.  
 
13) נוהל תמיכה באגודת ספורטהפועלת לראשונה בכפר סבא  
           אגודה וקבוצה חדשה/ענף חדש (שלא קיבל/ה תמיכה מהעירייה בשנים קודמות)  והעומדת  
        בתבחינים של פעילות ספורטיבית הישגית באיגודי הספורט  המוכרים על ידי מוסדות  
        הספורט ישראל כפי שמופיע מעת לעת במנהל הספורט, תהיה רשאית לקבל תמיכה  
        ו/או תמיכה עקיפה  רק בחלוף שנתיים ממועד תחילת פעילות האגודה או הקבוצה החדשה  
        במסגרת תחרותית  בכפר סבא.    
        בשלוש   השנים  שלאחר  מכן  תקבל   האגודה  70%  מהתמיכה  שהיתה  מגיעה  לה  על פי  
התבחינים.  
 
14) קבוצתספורט חדשה  שתוקם, בין אם במסגרת עמותה חדשה ובין אם במסגרת   
        עמותה קיימת ומתוקצבת, תחייב תיאום וקבלת אישור מוקדם מהעירייה, לצורך קבלת  
        תמיכה ו/או הרשאה לשימוש במתקנים.  
                
2. תנאי סף 
 
א. אגודת  ספורט הרשומה  כחוק כעמותה או חברה שלא למטרות רווח.  
 
ב. באגודה המקבלת תמיכה בסך  150,000 ₪ ומעלה- ייצוג הנשים בגוף האגודה המבקשת   
               יהיה בשיעור של 20% לפחות, נכון למועד הגשת הבקשה 
 
ג. אגודת ספורט  הפועלת  בתחומי העיר כפר -סבא בלבד או שרוב המשתתפים בה הם תושבי   
כפר סבא.   
למעט האמור לגבי :  
25 
 
1) אגודת ספורט תחרותית שרוב פעילותה מתקיימת במתקן מחוץ לכפר סבא-  סעיף  1  ח6  
לעיל 
2) אגודת ספורט אזורית-  סעיף  1 ח7 לעיל 
 
ד. קבוצות ספורט המופעלות על ידי אגודת הספורט, המייצגות את העיר כפר-סבא -  
               שמותיהן  יכללו את שם העיר כפר- סבא.  
               במקרה של איחוד אגודות או קבוצות,  המקרה ידון לגופו.  
 
ה. אגודה הפועלת במתקן עירוני תסיים את תהליך חתימת החוזה, כולל הצגת ביטוח על פי  
               נהלי העירייה טרם קבלת התמיכה.   
               העירייה לא תעביר תמיכה לעמותה שלא עומדת בתנאי זה.  
 
 
נספח א  
תבחינים לתמיכה באגודות הספורט   
 
1. ענפים קבוצתיים- בוגרים /בוגרות 
 
 
העדפה לספורט באזור 2- בוגרים 
 
 
 
***) 
 
 
ענף  ליג 
ת 
על 
לאומי 
ת 
ארצ 
ית 
ליג 
ה 
א 
ליג 
ה 
ב 
ליג 
ה 
ג 
ליג 
ת 
על 
ליגה  
ראשו 
נה 
ליגה  
שני 
ה 
לאומי 
ת 
ארצ 
ית 
ליגה  
א 
עידוד  
ספור
ט 
נשים 
-  
תוספ
ת 
35% *
* 
תוספ
ת ענף  
מועד
ף * 
 גברים   נשים    
כדורגל  35
0 
320 X 10 10 5 X 55 40 X X X  90 
כדורעף 55 40 20 10 X X 55 X X 40 20 10  90 
כדורסל 55 40 20 10 10 X 55 X X 40 20 10  90 
               
*התוספת מתייחסת לקבוצות כדורגל 
  כדורסל וכדורעף בליגת העל/ליגה      
  לאומית  
**התוספת בגין עידוד ספורט לנשים     
    תחול רק על הניקוד   הבסיסי,   
    לא כולל התוספת בגין ענף מועדף 
***בגין תוספת שכונות  לפי  סעיף  ח  3) 
 
26 
 
2. ענפים קבוצתיים עד גיל19 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*בענף הכדורסל קבוצת נערות א' על שוות ערך לנוער בנות על 
 
3. ענפים אישיים 
          
 
הענף  
מספר ספורטאים  סה"כ 
נקודות 
תוספת ענף  
מועדף דרוג א'  
ענף מועדף  
אישי דרוג  
ב' 
סייף  כל 20 ספורטאים 9    
נקודות 
 60  
אתלטיקה
קלה  
כל 20 ספורטאים9    
נקודות 
 60  
התעמלות
אומנותית  
כל 20 ספורטאים9    
נקודות 
 60  
טניס כל 20 ספורטאים9    
נקודות 
   
טניס  
שולחן  
כל 20 ספורטאים9    
נקודות 
   
שחמט  כל 20 ספורטאים9    
נקודות 
   
שחיה  כל 20 ספורטאים9   
נקודות 
   
קליעה  כל 20 ספורטאים9   
נקודות 
   
כדורעף  
חופים  
כל 20 ספורטאים4  
נקודות 
   
טקוואנדו  כל 20 ספורטאים9   
נקודות 
   
ג'ודו  כל 20 ספורטאים9   
נקודות 
  10 
 
כל20 ספורטאים זכאים לניקוד הגדרת ספורטאים הינה לפי התבחינים של מנהל  הספורט.   
                
ליגה  
ליגה א  ליגה ב  ליגה ג  
נקודות 165 145 120 
ענף ליגת  
על 
לאומי 
ת 
ארצי 
ת 
ליגה  
א/ 
מחוזי 
ת 
כלל  
ליגות  
הנערי 
ם/נער 
ות 
ילדים  קט סל  
א' /  
בנים  
בנות 
עידוד  
ספור
ט 
נשים  
תוספ
ת 
35% 
 
 נוער בנים/בנות נערים/נערות 
כדורגל  27 25 15 7 7 7   
כדורעף 27 25 X X 7 7   
כדורסל 27 25 15 7 7 7 1  
27 
 
המספרים יעוגלו כלפי מעלה  
תוענק תוספת ניקוד - עידוד לספורט נשים של  35% .       
   
 
 
נספח ב 
 
 
 
מענק קרן הישגית  
 
1. נוהל חלוקת קרן הישגית 
 
הסכום הכולל של מענקי "קרן ההישגית" יוחלט במסגרת ועדת התבחינים העירונית     לכל שנת  
תקציב.  
 
א. לוח זמנים לפעילויות הקרן :  
 
1) חודש ספטמבר -  פרסום חלוקת מענקי "קרן הישגית" באמצעות פניה למועדוני   הספורט  
בכפר-סבא   
לאיגודים ארציים.  
2) חודש אוקטובר-  פרסום בעיתונות המקומית.  
3) בפרסומים יודגש המועד האחרון להגשת הבקשות. מעבר למועד זה לא יתקבלו בקשות.  
4) חודש נובמבר-  עריכת דיונים לגביי זכאות וגובה מענקי "קרן הישגית". 
5) סוף חודש דצמבר- קיום טכס חלוקה המענקים "קרן הישגית".  
 
ב. אישור מועמדות למענק "קרן הישגית" יאושר ע"י איגוד, התאחדות ספורט מוכרת בישראל  
        ו/או ע"י מנהל  הספורט.  
        על האישור יחתום בעל תפקיד מרכזי באיגוד: 
        יו"ר, סגן מנכ"ל/מזכיר או מנהל מקצועי של אותו תאגיד.  
 
ג. אגודה / עמותה המעוניינת לקבל את כספי המענק המוענקים  לספורטאים שלה,   
        מתבקשת להחתים את הספורטאים, ולקבל את הסכמתם להעברת המענק לעמותה.   
        כספי המענק יועמדו לרשות   הספורטאים.  
 
2. תבחינים לקבלת מענק- בענפים אישיים  
 
א. סה"כ תקציב המענקים עבור כל הספורטאים בענפי הספורט האישיים הוא עד   85% מהסכום 
של "קרן הישגית" באותה שנה.  
 
ב. חלוקת המענקים לענפים אישיים אולימפיים, פראולימפיים ולא  אולימפיים תתבצע בהתאם  
     להישגים באותה שנה ועפ"י החלטת ועדת  הקרן הישגית.  
 
ג. הקרן תעניק מענקים  לענפים אישיים אולימפיים, פראולימפיים ולא אולימפיים המוכרים  
               ע"י מנהל הספורט, ואשר זכו באליפות ישראל לפי הפירוט הבא:  
 
1) ענפים אולימפיים ופראולימפים 
    לזוכים במקום ראשון, שני, שלישי גילאי: בוגרים, נוער וקדטים.  
    לזוכים במקום ראשון בלבד-  גילאי ילדים (ילדים שהתחרו בקטגוריות גילאי 15 בלבד 
 
28 
 
2) ענפים לא אולימפיים 
    לזוכים במקום ראשון בלבד-  גילאי בוגרים, נוער וקדטים.  
 
3. תבחינים לקבלת מענק- בענפים קבוצתיים:  
 
מענקים לענפים קבוצתיים- בענפים כדורגל, כדורסל וכדורעף:  
 
א. בוגרים –  מענק עלייה  לליגת על.  
ב. בוגרים –  מענק זכייה באליפות / בגביע המדינה, ליגת על.  
ג. בוגרים- מענק זכייה ב סגנות אליפות/גביע המדינה ליגת על.  
ד. בוגרים –  מענק השתתפות במפעל אירופי המוכר ע"י האיגודים  הבינלאומיים.  
ה. נוער - מענק עליית ליגה  מהליגה השנייה לראשונה. 
ו. נוער - מענק זכייה באליפות או בגביע המדינה לליגה  הבכירה ביותר.  
 
4. תבחינים לקבלת מענק– על שילוב ספורטאים  בעלי מוגבלויות  בפעילות  אגודות ספורט עירוניות 
 
א. על האגודה להגיש נייר עבודה לרשות הספורט המציגה שילוב של  ספורטאים בעלי   
צרכים מיוחדים (קבוצה או יחידים).  
ב. אגודות הספורט יהיו זכאיות למענק לפי התבחינים הבאים:  
       שיתוף של מעל  4 ספורטאים בענף ספורט אישי- 5,000   ₪ 
       שיתוף של מעל10 ספורטאים בענף ספורט קבוצתי- 10,000    ₪ 
 
 רק לאחר אישור הפעילות ע"י רשות הספורט, האגודות יהיו זכאיות למענק בטכס חלוקת קרן  
הישגית.  
 
5. זכאות למענק לפי קטגוריות: 
 
 הענקת מענקי ההצטיינות תינתן לפי הקטגוריות הבאות: 
 
א. ספורטאי המתגורר, מתאמן, פעיל במועדון ספורט מכפר  סבא  והמייצג את כפר סבא- זכאי   
למענק לפי התבחינים.  
ב. ספורטאי המתאמן, ופעיל במועדון ספורט מכפר   סבא ומייצג את  כפר סבא, אך אינו גר   
בכפר סבא - זכאי למענק בגובה 80% לפי  התבחינים. 
ג. ספורטאי אשר מייצג את כפר סבא אך אינו מתאמן ואינו מתגורר בכפר סבא- לא זכאי למענק.  
ד. ספורטאי אשר הפסיק את פעילותו בענף בשנת הפעילות החדשה-  אינו זכאי למענק.  
ה. לספורטאים בענפים אישיים הפעילים באגודות שאינן עירוניות-  לא יינתן מענק, אם באותו   
ענף קיימת אגודה עירונית בכפר  סבא.  
      באם לא קיימת אגודה בענף זה בכפר  סבא  - יקבלו  50% לפי  התבחינים. 
ו. ספורטאים בענפים אישיים, אשר אינם תושבי כפר סבא ופעילים באגודה אזורית המאגדת   
פעילות  ספורט של מס' רשויות עירוניות המשתפות פעולה - לא זכאים למענק.  
ז.   מענקים מיוחדים בענפים אישיים יינתנו למי ששבר שיא בין לאומי  בוגרים או נוער   
      (קדטים, נערים).  
 
6. פרסי הוקרה לא כספיים 
 
א. הקרן יכולה לתת פרס הוקרה ( לא כספי)  למורה לחינוך גופני הפעיל במסגרת בית ספרו   
לקידום החינוך הגופני והספורט.  
ב. הקרן יכולה לתת פרס הוקרה למאמן בולט שספורטאיו או קבוצותיו זכו  בהישגים בולטים   
לאורך תקופה, או בעונה לגביה מוענקים מענקי ההצטיינות.  
 
29 
 
7. מגן הוקרה לענפים קבוצתיים יוענק במהלך הטכס: 
 
א. לקבוצות בתי הספר, חטיבות הביניים, כיתות ז'- ט' בנים בנות המשחקים במסגרת  התאחדות   
הספורט של בתי הספר וזכו באליפות ארצית של ההתאחדות במקום ראשון.  
ב. לקבוצות בתי הספר, התיכוניים, בנים בנות המשחקים בליגות  ארציות של התאחדות הספורט  
של בתי הספר וזכו במקום ראשון.  
ג. לקבוצות אשר זכו באליפות ישראל, גביע המדינה .  
ד. לקבוצות אשר זכו אליפות אירופה, אליפות עולם מקומות ראשון, שני, שלישי.   
 
8. נסיעות לתחרויות בחו"ל 
 
 להלן התבחינים למתן מענקים ע"י עיריית כפר -סבא לאגודה אשר סייעה במימון נסיעה   
 לספורטאים בענפיים האישיים אולימפיים לתחרויות בחו"ל:  
א. אליפות העולם קדטים, נוער ובוגרים.  
ב. אליפות אירופה קדטים, נוער ובוגרים.  
 
 האגודה/העמותה תגיש בקשה למחלקת הספורט עם ציון שם הספורטאי והישגיו.  
 
 גובה המענק לספורטאי לא יעלה על  1,650   .₪ 
 עמותה או אגודה שיהיו לה מעל4 ספורטאים העומדים בתבחינים  הנ"ל, סכום המענק הכולל   
לא יעלה על  6,600  .₪ 
 
 סכום המענקים יקבע כל שנה בהתאם לתקציב וכמות הספורטאים הזכאים 
 במידה ותקציב העירייה יקוצץ במהלך השנה, המענקים יקוצצו בהתאם. 
 
** התבחינים נכתבו בלשון זכר אך מיועד לנשים וגברים כאחד  
 
9. תמיכה בעבור השתתפות בתוכנית מצוינות וחוסן בספורט- בהתאם לאמור בסעיף ח(5) לתבחינים 
בנושא הספורט  – חובת השתתפות  
 
א. תוכנית מצוינות בספורט - תכנית העשרה והעצמה  לספורטאים/ות  התחרותיים  
המשתתפים/ות באגודות הספורט הקיימות בעיר ונתמכות ע"י העירייה .  
המטרה להעניק לספורטאים/ות העצמת החוסן המנטאלי לצד חיזוק היכולת הגופנית תוך  
התייחסות לכל הגורמים המשפיעים -הספורטאי/ת , הורים ,מאמן/ת ,חברה  וכו'.  
 
התוכנית תימשך 8  חודשים 
 
כל מועדון יבחר את הספורטאים/ות  בהתאם למפתח המצ"ב:  
 
 
 מספר 
המתעמלים  
(כולל חוגים )  
באגודה/מועדון 
מס' 
הספורטאים/ות 
משתתפים  
מהאגודה/מועדון  
1 מעל2000 4 
2 בין1999-1000 4 
3 בין500- 999 4 
30 
 
4 בין101- 499 2 
5 עד100 2 
 
 
השתתפות העירייה-  476,1  ₪ לכל ספורטאי/ת .  
השתתפות האגודה/מועדון-  392 ₪ לכל ספורטאי/ת.  
השתתפות הספורטאי/ת - 290  ₪- בנוסף להשתתפות האגודה/מועדון 
 
 
ב. .מתן הרצאות  
לאגודות / מועדונים שמס' המתעמלים בה עולה על 500 מתעמלים (כולל חוגים יינתן מענק  
שנתי   
חד פעמי של 2,000 ₪ בעבור2  הרצאות שיתקיימו בבתי הספר (לכלל התלמידים )במהלך שנת 
הלימודים תשפ"ג .  
הנושאים המוצעים: אורח חיים ספורטיבי, התמודדות עם הצלחות וכישלונות וכד'.  
ג. במסגרת המחויבות לקבלת התמיכות, האגודות מחויבות להשתתף באולימפיאדת הילדים  
ובאירוע סובב פארק אופניים , לארגן מס' מכובד של משתתפים , להגיע באופן מאורגן ,כולל  
נציג של המועדון שיהיה נוכח באירוע.  
** התבחינים נכתבו בלשון זכר אך מיועד לנשים וגברים כאחד  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נספח -  לחישוב מענקים "קרן הישגית": 
 
סכומי המענקים לעונת הפעילויות 2020/21 תשפ"א 
 
בענפים אישיים  
 
זכייה באליפות ישראל  – בענפים אולימפיים, פאראולמפיים. 
מקום בוגרים נוער קדטים  ילדים להישגים מיוחדים 
ראשון  4,250   ₪ 3,600   ₪ 2,500   ₪ 1,100   ₪ 
שני 3,600   ₪ 2,800   ₪ 1,950   ₪ - 
שלישי 2,500   ₪ 2,100   ₪ 1,400   ₪ - 
 
זכייה באליפות ישראל– בענפים לא אולימפיים 
מקום בוגרים נוער קדטים  
31 
 
ראשון 1,000   ₪ 750  ₪ 500  ₪ 
 
בענפים קבוצתיים 
 בוגרים נוער 
מענק עליה לליגת "על" יוענק ככל ולא  
קיימת לאגודה קבוצה אחרת בליגה זו.  
כדורגל  
כדורסל  
כדורעף  
 
 
50,000  ₪ 
50,000  ₪ 
50,000  ₪ 
 
 
 
3,000   ₪ 
3,000   ₪ 
3,000   ₪ 
 
זכיה באליפות המדינה ליגת 
"העל"/גביע המדינה  
כדורגל  
כדורסל  
כדורעף  
 
סך המענקים בסעיף זה לא יעלה על  
150 אלף ₪ לאגודה 
 
 
100,000  ₪ 
100,000  ₪ 
100,000  ₪ 
 
 
 
3,000   ₪ 
3,000   ₪ 
3,000   ₪ 
 
זכיה בסגנות אליפות המדינה/ גביע 
ליגת "העל"   
כדורגל  
כדורסל  
כדורעף  
 
סך המענקים בסעיף זה לא יעלה על  
150 אלף ₪ לאגודה 
 
 
25,000  ₪ 
25,000  ₪ 
25,000  ₪ 
 
 
 
השתתפות במפעל אירופי לכל סיבוב
גברים/נשים   (עד  6 סיבובים או
מקסימום 3 סיבובים לכל מין)  
מקסימום עד  
150,000 ש"ח לכל המועדון 
25,000  ₪ 
 
 
 
תבחינים להישגים מיוחדים לענפים אישיים:  
1) שיא בינלאומי בוגרים–   תוספת 2,000  ₪ 
2) שיא בינלאומי נוער- תוספת 1,000  ₪ 
3) הישג בינלאומי לבוגרים- מיוחד  –  תוספת 3,000  ₪ 
4) הישג בינלאומי לנוער- מיוחד- 2,000  ₪ 
 
הערה 
סכום המענק משתנה כל שנה בהתאם לתקציב וכמות הספורטאים/הקבוצות הזכאים.  
ובהתאם לתקציב העירייה המאושר לנושא, ככל והתקציב המאושר לנושא זה יעמוד על סכום  
הנמוך מסך המלגות / תמיכות המבוקשות אלו יתוקנו בהתאמה לתקציב המאושר.  
 
 
תבחינים לתמיכה עקיפה- מתן הנחה בגין שימוש במתקני ספורט עירוניים 
 
כללי  
 
32 
 
1. נוסף על התמיכה הכספית, רשאיתעיריית כפר סבא לסייע לאגודות הספורט באמצעות הענקת  
רשות   
       שימוש במתקני הספורט אשר בבעלותה לשם  קיום פעילויות, משחקים ואימונים.   
 
2. זכות השימוש במתקנים  תינתן בחלקים מסוימים במתקן  ו/או בחדרים מסוימים, בימים ובשעות   
מסוימות בלבד.  
 
3. התמיכה תהיה בשיעור  הנחה מגובה דמי השימוש בהם יחויבו ע"י  העירייה, בגין השימוש באותם  
        מתקנים עפ"י מכסת שעות המתקן המאושרת שלהן.  
 
4. שיעור ההנחה יהיה בהתאם לגודל האולם, אופיו, וסוג הפעילות 
 
הגורמים המשפיעים על שיעור ההנחה:  
 
א. אולם קטן, בינוני או אולם שניתן לחלק ל-2 . 
ב. פעילות של ספורט הישגי - קבוצת ליגה.  
 
5. שיעור ההנחה ינוע בין14% ל-86% בהתחשב בגורמים בסעיף4 לעיל וכפי שיפורט בטבלה שלהלן 
 
 
תנאים לקבלת התמיכה  
 
1. האגודה אושרה כזכאית לקבלת תמיכה מהעירייה לשנת2023 במסגרת אישור התמיכות 
לשנה זו.  
 
2. רשות שימוש במתקני העירייה, בחלק מסוים במתקן או בכולו, תינתן אך ורק לצורך ביצוע   
  הפעילות שאושרה. לא תיעשה במתקן פעילות שונה מהפעילות  שאושרה לביצוע.  
 
3. מקבל זכות השימוש בנכס לא יבצע בו פעילות עסקית ומסחרית למטרות רווח ו/או שימ וש  
פוליטי או מפלגתי.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
33 
 
 
 
 
 
 
מתקני ספורט-  תעריפים והנחות  
 
אולם/ סוגי משתמשים  
מחיר לחודש  
בש"ח ליזם  
פרטי 
לא כולל מע"מ  
 
מחיר לחודש  
בש"ח לאגודה  
לא כולל מע"מ  
הנחה  
באחוזים  
 
קבוצות חוגים באולמות קטנים - בתי תלמיד  
 
550 300 45 
קבוצות חוגיםבמגרשי חוץ בבתי תלמיד  315 200 37 
קבוצות חוגים באולמות בינוניים- בתי תלמיד  650 560 14 
קבוצות חוגים באולמות גדולים-בתי תלמיד  840 700 17 
אולמות גדולים קבוצות הישגיות- בר לב  840 118 86 
הרצוג 840 143 83 
שי עגנון, רמז 840 244 71 
איינשטיין 840 286 66 
אולמות בינוניים קבוצות הישגיות 650 97.5 85 
כדורגל במגרש דשא 1,800 396 78 
 
הערות 
• ההבדל בשיעור ההנחה בין אולמות הרצוג, שי עגנון, רמז ואיינשטיין-  
אולמות שי עגנון, רמז ואיינשטיין חדשים יותר ולכן ההנחה קטנה יותר מאשר ההנחה באולם 
הרצוג.   
באולם איינשטיין יש  1,000  מקומות ישיבה, ולכן ההנחה קטנה יותר מאשר באולמות שי עגנון 
ורמז.  
• מגרש הדשא-   
שיעור ההנחה הגבוה  נובע מהעלות הגבוהה שנקבעה לגופים פרטי ים.   
היות   ו יש חוסר במגרשים, העירייה כמעט ואינה משכירה את המגרשים לגופים שאינם אגודות 
הספורט   
בכפר סבא. לעיתים רחוקות המגרשים מושכרים לאגודות מחוץ לכפר סבא, ואז התעריף גבוה מאד.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
34 
 
השתתפות בדמי שימוש /שכירות במתקן ספורט מחוץ לעיר  
 
כללי  
 
1. העירייה מעוניינת לסייע לאגודות הספורט בדרך שלמתן תמיכה בגובה דמי שימוש ו/או   
       שכירת  מתקן/אצטדיון ספורט לאגודת ספורט, במקרים בהם  לא קיים מתקן מתאים בעיר   
        אשר אושר ועומד בתנאי הגורם החיצוני המוסמך  – מנהלת הליגה/התאחדות הספורט על   
        מנת לאפשר את קיום המשחקים/ התמודדות בליגה ואירוח המשחקים בעיר.  
 
2. התמיכה תהא מלאה או חלקית ולא תעלה על גובה התקציב העירוני שיאושר למטרה זו 
 
3. התמיכה לא תעלה על גובה דמי השימוש בעד מתקן/אצטדיון. המועצה רשאית לקבוע תמיכה 
נמוכה יותר.  
 
4. העירייה תבחר בין2  חלופות תשלום התמיכה הבאות:  
 
א. תשלום לעמותה.  
ב. תשלום ישירות לבעל מתקן הספורט לאחר שיוגש על ידו חשבון לעירייה.  
 
תנאים לקבלת התמיכה : 
 
1. האגודה אושרה כזכאית לקבלת תמיכה מהעירייה לשנת2023 במסגרת אישור התמיכות 
לשנה זו.  
 
2. המבקש יגיש לעירייה בקשה בכתב בצירוף המסמכים הנדרשים.  
 
3. האגודה פעילה באחד משלושת הענפים המועדפים בתחום הספורט הקבוצתי בעיר.  
 
4. לאגודת הספורט יש קבוצה בוגרת בכירה בליגה העליונה/ליגת העל 
 
5. על אגודת הספורט להוכיח כי לא קיים מתקן ספורט מתאים בעיר לקיום המשחקים 
      בהתאם לדרישות מנהלת הליגה/ההתאחדות לספורט.  
 
6. הצגה מראש של  חוזה שכירות/הסכם התקשרות עבור השימוש ו/או השכרת המתקן.  
 
7. אישור כי המתקן מאושר לקיום המשחקים הנ"ל 
 
8. לאחר תשלום התמיכה ימציא מקבל התמיכה אישורים להוכחת התשלום בפועל לגורם המשכיר.  
 
9. האגודה מקדמת ומטפחת פעילות נוער וילדים ומפעילה קבוצות נוער וילדים רשומות