שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־6 בתי הספר התיכוניים בקרית אתא — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 6 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־6 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (89.3%) גבוה מהזכאות המשוקללת (84.9%) ב־4.4 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בקרית אתא נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־51 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.28% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.80%, בנות 0.74%) — בממוצע כ־8.5 לכל אחד מ־6 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 59.4 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.28%, ולכן ציון איכות 58.7 = 59.4 × (1 − 0.0128). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 56.7, כלומר היא מעל הצפוי ב־2.0 נקודות — מקום 152 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בקרית אתא — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף ע"ש רוגוזיןמוכר · 1,409 תלמידים · סמל 340117 | ממלכתי | 437 | 89.3% | 8.7% | 23.1% | 41.7% | 25.8 | בינוני | — |
| מקיף שש שנתירשמי · 335 תלמידים · סמל 344473 | ממלכתי דתי | 57 | 62.3% | 17.0% | 17.0% | 39.6% | 21.0 | חלש - בינוני | — |
| התיכון החברתימוכר · 148 תלמידים · סמל 370833 | ממלכתי | 44 | 58.8% | 0.0% | 0.0% | 41.2% | 21.1 | בינוני - חזק | — |
| אולפנית שחםרשמי · 272 תלמידים · סמל 340125 | ממלכתי דתי | 38 | 91.4% | 20.0% | 20.0% | 45.7% | 18.9 | חלש - בינוני | 1 מעל · 3 מתחת |
| תיכון לבנות בית יעקבמוכר · 128 תלמידים · סמל 442749 | חרדי | 26 | 96.0% | 16.0% | 0.0% | 36.0% | 32.0 | בינוני | — |
| ישיבה לצעיריםתרבותי-ייחודי · 79 תלמידים · סמל 344531 | חרדי | — | — | — | — | — | 26.3 | בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בקרית אתא.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 2 | 481 | 2 | 86.5% | 89.3% | 25.8 |
| ממלכתי דתי | 2 | 95 | 2 | 73.9% | 91.4% | 21.0 |
| חרדי | 2 | 26 | 1 | 96.0% | 96.0% | 32.0 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 95 | 2 | 73.9% | 91.4% | 21.0 |
| מוכר | 3 | 507 | 3 | 87.0% | 89.3% | 25.8 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 0 | 0 | — | — | 26.3 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש - בינוני | 2 | 95 | 2 | 73.9% | 91.4% | 21.0 |
| בינוני | 3 | 463 | 2 | 89.7% | 96.0% | 26.3 |
| בינוני - חזק | 1 | 44 | 1 | 58.8% | 58.8% | 21.1 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בקרית אתא יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר בקרית אתא נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 0 | 1 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 1 | 0 | 0 |