שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024
229 רשויות, 1,875 בתי ספר תיכוניים, 120,968 תלמידי י״ב. הזכאות מוצגת משוקללת לפי גודל המחזור ולצידה החציון, והפער ביניהם הוא הסיפור.
אותה חלוקה שבעמוד התקציב — שלב חינוך על פני מגזר — אבל במדדים פדגוגיים: זכאות לבגרות והישגיה, ההשוואה של ראמ״ה לבתי ספר דומים, ונתוני איכות ההוראה של משרד החינוך: גודל כיתה, תלמידים למורה, השכלת המורים והוותק שלהם.
ציון אין. אף מאגר ציבורי אינו מפרסם ציוני מבחנים לפי בית ספר — ראמ״ה מפרסמת דירוג מול „בתי ספר דומים” ולא ציון, ותוצאות מיצ״ב ברמת המוסד אינן מתפרסמות כלל. לכן שורות ההישגים כאן הן אחוזי הבגרות, שהם נתון מלא, וספירת הממדים של ראמ״ה — ושני אלה אינם מעורבבים למספר אחד. הבגרות מופיעה בשלב התיכון בלבד: מוסד חט״ב ועליונה מפרסם בלוק בגרות אחד, והוא של העליונה. תלמידים, כיתות ומורים מחולקים בין השלבים לפי הכיתות שהמוסד מפעיל בכל שכבה, כמו בעמוד התקציב.
| מדד | ממלכתי | חרדי | ערבי | ממלכתי דתי | בדואי | דרוזי |
|---|---|---|---|---|---|---|
| מוסדות | 1,013 | 948 | 391 | 486 | 130 | 46 |
| תלמידים | 401,050 | 221,281 | 154,189 | 157,757 | 60,338 | 15,422 |
| תלמידים בכיתההמסומן הוא הנמוך ביותר, מבין מגזרים עם יותר מ־300 מוסדות בשלב | 25.0 | 25.5 | 25.4 | 24.5 | 24.5 | 23.5 |
| תלמידים למורהראשים ולא משרות — ראו ההערה | 11.8 | 14.4 | 13.2 | 10.2 | 11.4 | 10.6 |
| מורים עם תואר שני | 41.5% | 13.3% | 45.4% | 43.6% | 38.2% | 57.6% |
| ותק מורים ממוצעבשנים | 12.0 | 17.4 | 18.3 | 14.7 | 12.7 | 21.1 |
| תלמידים במוסד ברפורמהאופק חדש או עוז לתמורה | 99.1% | 4.5% | 78.5% | 99.7% | 100.0% | 100.0% |
| תלמידים בחמישון טיפוח חלשחלש או חלש-בינוני | 19.7% | 39.1% | 76.2% | 9.6% | 98.6% | 91.8% |
| ראמ״ה — מוסדות שנמדדו | 911 | 301 | 297 | 420 | 130 | 46 |
| ראמ״ה — ממדים מעל הדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 23.1% | 15.0% | 26.9% | 23.2% | 31.7% | 24.0% |
| ראמ״ה — ממדים מתחת לדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 30.9% | 44.5% | 34.3% | 31.5% | 30.6% | 27.2% |
| מדד | ממלכתי | חרדי | ערבי | ממלכתי דתי | בדואי | דרוזי |
|---|---|---|---|---|---|---|
| מוסדות | 559 | 1,488 | 349 | 409 | 89 | 22 |
| תלמידים | 197,407 | 89,460 | 76,114 | 63,970 | 24,584 | 7,564 |
| תלמידים בכיתההמסומן הוא הנמוך ביותר, מבין מגזרים עם יותר מ־300 מוסדות בשלב | 28.3 | 26.2 | 26.5 | 24.1 | 25.5 | 25.5 |
| תלמידים למורהראשים ולא משרות — ראו ההערה | 9.8 | 13.2 | 10.4 | 7.2 | 10.1 | 9.0 |
| מורים עם תואר שני | 57.9% | 13.9% | 52.8% | 57.5% | 48.2% | 67.1% |
| ותק מורים ממוצעבשנים | 16.2 | 18.6 | 16.7 | 16.9 | 11.3 | 16.7 |
| תלמידים במוסד ברפורמהאופק חדש או עוז לתמורה | 98.3% | 18.7% | 82.8% | 99.3% | 99.9% | 100.0% |
| תלמידים בחמישון טיפוח חלשחלש או חלש-בינוני | 18.7% | 34.8% | 77.6% | 19.4% | 98.6% | 100.0% |
| ראמ״ה — מוסדות שנמדדו | 417 | לא נמדדים | 178 | 301 | 74 | 20 |
| ראמ״ה — ממדים מעל הדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 18.5% | לא נמדדים | 17.7% | 26.5% | 30.7% | 16.6% |
| ראמ״ה — ממדים מתחת לדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 20.4% | לא נמדדים | 34.9% | 18.4% | 31.4% | 30.9% |
| מדד | ממלכתי | חרדי | ערבי | ממלכתי דתי | בדואי | דרוזי |
|---|---|---|---|---|---|---|
| מוסדות | 459 | 726 | 249 | 314 | 62 | 21 |
| תלמידים | 208,194 | 83,323 | 75,095 | 60,547 | 20,635 | 7,922 |
| תלמידים בכיתההמסומן הוא הנמוך ביותר, מבין מגזרים עם יותר מ־300 מוסדות בשלב | 27.2 | 28.1 | 25.8 | 23.4 | 25.2 | 26.5 |
| תלמידים למורהראשים ולא משרות — ראו ההערה | 8.9 | 10.9 | 9.2 | 6.6 | 9.8 | 8.2 |
| מורים עם תואר שני | 60.6% | 13.7% | 55.7% | 59.0% | 51.4% | 64.9% |
| ותק מורים ממוצעבשנים | 17.5 | 19.2 | 15.6 | 17.5 | 11.5 | 16.0 |
| תלמידים במוסד ברפורמהאופק חדש או עוז לתמורה | 99.2% | 50.2% | 91.7% | 99.9% | 99.8% | 96.1% |
| תלמידים בחמישון טיפוח חלשחלש או חלש-בינוני | 18.2% | 26.4% | 75.5% | 23.5% | 97.1% | 97.6% |
| מוסדות שמפרסמים בגרותמתוך המוסדות עם חטיבה עליונה | 427 מ־459 | 259 מ־726 | 187 מ־249 | 302 מ־314 | 56 מ־62 | 20 מ־21 |
| מחזור י״ב שהנתון מכסהאחוז מתלמידי י״ב במגזר | 99.8% | 92.4% | 99.8% | 99.5% | 100.0% | 100.0% |
| זכאות לבגרותמתוך המוסדות שמפרסמים בלבד | 90.4% | 30.3% | 77.2% | 90.0% | 72.6% | 90.0% |
| זכאות עם הצטיינותמתוך המוסדות שמפרסמים בלבד | 16.4% | 3.6% | 14.7% | 18.2% | 3.0% | 10.6% |
| 5 יחידות מתמטיקהמתוך המוסדות שמפרסמים בלבד | 22.6% | 3.2% | 11.7% | 21.7% | 5.6% | 16.4% |
| 4 יחידות מתמטיקהמתוך המוסדות שמפרסמים בלבד | 26.2% | 11.6% | 22.9% | 32.8% | 14.9% | 27.3% |
| ראמ״ה — מוסדות שנמדדו | 188 | לא נמדדים | 132 | 147 | 38 | 13 |
| ראמ״ה — ממדים מעל הדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 20.8% | לא נמדדים | 20.7% | 26.8% | 39.7% | 35.2% |
| ראמ״ה — ממדים מתחת לדומיםמול בתי ספר דומים באותו מגזר וברקע דומה — לא מול מגזר אחר | 21.7% | לא נמדדים | 35.2% | 19.3% | 18.0% | 24.1% |
1. „מוסדות” הוא מוסדות שמלמדים את השלב, לא בתי ספר נפרדים. במגזר החרדי יוצא 1,488 בחטיבה מול 948 ביסודי, וזה נראה כמו שגיאה. הסיבה: מוסד נספר בכל שלב שהוא מלמד, ובחינוך החרדי מוסד אחד מכסה כמה שלבים — תלמוד תורה א׳-ח׳ נופל גם ביסודי וגם בחטיבה, וישיבה קטנה שמלמדת ט׳-י״ב נופלת בחטיבה בגלל כיתה ט׳ ובתיכון. רק 13 מוסדות חרדיים מלמדים חטיבה לבדה, מול 97 במגזר הממלכתי. אין כאן יותר חטיבות מבתי ספר יסודיים.
2. מי מפרסם בגרות — ומה זה עושה לנתון. שורות הבגרות מחושבות מהמוסדות שמפרסמים את הנתון, ולכן שתי שורות מעליהן מראות מי הם: כמה מוסדות, ואיזה חלק ממחזור י״ב הם מכסים. הכיסוי גבוה בכל המגזרים (ממלכתי 100% · חרדי 92% · ערבי 100% · ממלכתי דתי 99% · בדואי 100% · דרוזי 100%), כך שהפער בין המספרים כאן לנתון רשמי נמוך יותר אינו הטיית פרסום אלא מכנה אחר — פרסומי המשרד על „אחוז זכאים” במגזר נמדדים לרוב מכלל בני הגיל, לא מתלמידי י״ב. שני המספרים נכונים ואינם עונים על אותה שאלה.
3. „תלמידים למורה” הוא ראשים, לא משרות. הקורפוס מחזיק מספר מורים ומורות ואין בו שדה משרות כלל. מגזר שבו חלק מהמלמדים בהיקף משרה חלקי מאוד יוצא נדיב יותר ממה שהוא — 15.2 בחרדי מול 11.9 בממלכתי ביסודי אינם מודדים את אותו דבר, וההמרה למשרות אינה אפשרית מהנתון הזה.
4. ראמ״ה מודדת מול הדומים, לא מול מגזר אחר. כל בית ספר נמדד מול בתי ספר דומים לו בגודל, ברקע ובמגזר, ולכן „מעל הדומים” במגזר אחד אינו „טוב יותר” מ„מעל הדומים” באחר: הוא טוב יותר מבתי ספר כמוהו. גם השורה הזאת אינה סולם משותף. במקום שבו למגזר אין מוסדות שנמדדו כלל כתוב „לא נמדדים” ולא מקף — החינוך החרדי אינו נמדד בחטיבה ובתיכון.
5. מגזרים קטנים מדי אינם עמודה. צרקסי: 1 מוסדות ביסודי, 1 בחטיבה, 0 בתיכון — מספרים כאלה זזים על בית ספר אחד, ועמודה שווה-מעמד הופכת רעש לתוצאה של מגזר. הם אינם בטבלה, והנתונים שלהם כאן.
6. סימון „הנמוך ביותר”. התווית שהופיעה בתוך התא נראתה כמו ערך של העמודה השכנה, ולכן ירדה. הערך הנמוך מסומן עכשיו בהדגשה ובקו תחתון, ורק במגזרים עם יותר מ־300 מוסדות בשלב — אחרת המינימום נופל על מגזר של מוסד אחד.
הנתונים מתבססים על 1,246 מ־1,875 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (87.9%) גבוה מהזכאות המשוקללת (80.8%) ב־7.1 נקודות: מוסדות עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בתשפ"ד 2023/24 נשרו בארץ 14,208 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב — 1.71% מ־833,033 תלמידי הגילים האלה (בנים 2.14%, בנות 1.25%). בטבלה שלהלן מופיעים 13,156 מהם, ב־215 רשויות שהלמ״ס מפרסמת עבורן את הנתון; ההפרש הוא רשויות ללא נתון מפורסם. הספירה היא לפי מקום המגורים של התלמיד, ולא לפי בית הספר. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
תקציב החינוך בישראל — מה משרד החינוך משלם, לפי רשות
הטבלה מדורגת לפי ציון איכות מערכת החינוך (Q): Q = A × (1 − D) — כלומר, הציון משלב בין הישגים לימודיים לבין היכולת של מערכת החינוך להשאיר את תלמידיה בתוך המערכת.
A — ציון ההישגים מחושב כך:
הרכיב הרביעי היה „זכאות עם הצטיינות” והוחלף: ההצטיינות היא זנב צר שנמדד על המוסדות המפרסמים בלבד, והעמידה בדרישות הסף מודדת את איכות התעודה על אותו מכנה רשותי שבו נמדדת הזכאות. שני הדירוגים — עם ההצטיינות ובלעדיה — מחושבים ומתפרסמים, ולשונית מתודולוגיה מראה כמה רשויות זזו בין השניים. „מתואם לכיסוי” פירושו שהערך הוכפל בחלק ממחזור י״ב שהנתון מכסה, בהנחה השמרנית שתלמיד שלא נכלל גם לא היה זכאי.
D — שיעור הנשירה מתייחס לתלמידי כיתות ז׳–י״ב. הנשירה אינה „קנס” שמתווסף לציון. היא חלק מהציון עצמו: מערכת חינוך טובה אינה נמדדת רק לפי ההישגים של התלמידים שנשארו בה, אלא גם לפי היכולת שלה למנוע מתלמידים לנשור.
במודל המקורי הוקצו 30% לזכאות לבגרות ו־25% ל„ציון הישגים חציוני”. אלא שציון הישגים חציוני ברמת הרשות אינו נתון ציבורי זמין: ראמ״ה מפרסמת השוואות לבתי ספר דומים ולא ציון כזה, ונתוני המיצ״ב ברמת המוסד אינם מתפרסמים באופן שמאפשר לחשב אותו. לכן שני הרכיבים אוחדו לרכיב אחד — שיעור הזכאות לבגרות, שמשקלו הכולל הוא 55%.
יש לכך מחיר: יותר ממחצית מהציון נשענת על השאלה כמה תלמידים קיבלו תעודת בגרות, אבל עצם הזכאות אינה מספרת מה איכות התעודה. לכן מוצג לצד הציון נתון חשוב נוסף: שיעור הזכאים שעמדו בדרישות הסף של האוניברסיטאות. ארצית, הנתון הוא 66.6%, לעומת 81.7% זכאות לבגרות. הנתון הזה מוצג בעמודה נפרדת ואינו נכנס לחישוב הציון.
נתוני הזכאות לבגרות והעמידה בדרישות הסף מבוססים על נתוני הלמ״ס ונמדדים מתוך כלל תלמידי י״ב המתגוררים ברשות. כלומר, הם כוללים גם תלמידים הלומדים במוסדות שאינם ניגשים לבגרות. לכן, למשל, ירושלים אינה עומדת על 76.5% זכאות אלא על 36.2%, כאשר המכנה הוא כלל תלמידי י״ב ברשות. לעומת זאת, שיעורי 5 יחידות מתמטיקה ו־5 יחידות אנגלית מחושבים מתוך בתי הספר שמפרסמים את הנתונים הללו, ולכן מדובר באוכלוסייה שונה.
גם הנשירה וההישגים אינם נמדדים בדיוק לפי אותו מקום:
ההבדל הזה חשוב במיוחד במועצות אזוריות ובערים שבהן פועלים בתי ספר אזוריים: תלמידים המתגוררים ברשות מסוימת עשויים ללמוד בבית ספר שנמצא ברשות אחרת.
ב־14 רשויות לא מפורסם שיעור נשירה. במקרים האלה לא הושלם הציון באמצעות הערכה או השלמה סטטיסטית — הנתון פשוט חסר, ולכן לא מוצג ציון כולל.
זהו הדירוג הראשי בטבלה, ולא תוספת לו. הציון של כל רשות נרגרס על המדד החברתי-כלכלי הרציף של הלמ״ס ועל שיעור התלמידים בחמישוני הטיפוח החלשים, והמוצג הוא השארית: ציון הרשות פחות הציון שהמודל צופה לרקע שלה. המקדמים ו-R² בלשונית מתודולוגיה; הדירוג הגולמי, בלי הניכוי, הוא לשונית נפרדת.
למה זה חשוב? כי דירוג גולמי עלול לשקף לא רק את איכות מערכת החינוך, אלא גם את הרקע שממנו מגיעים התלמידים. ההשוואה לרשויות בעלות רקע חברתי־כלכלי דומה מנסה לענות על שאלה אחרת: איך מערכת החינוך מתפקדת ביחס למה שניתן היה לצפות בהתחשב באוכלוסייה שהיא משרתת? כך יכולה לבוא לידי ביטוי גם רשות שמשרתת אוכלוסייה חלשה יחסית, אבל מצליחה להביא את תלמידיה להישגים גבוהים ביחס לרשויות דומות.
ניתן לחפש רשות ולראות את הציון הכולל, את מרכיבי ההישגים, את שיעור הנשירה ואת הביצועים ביחס לרשויות בעלות רקע חברתי־כלכלי דומה.
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| רשות | מול הצפוי לרקע | ציון איכות | צפוי לרקע | ציון הישגים | נשירה | כיסוי הנתונים | תלמידי י״ב | זכאות לבגרות | עומדים בדרישות הסף |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| קרית עקרון | +16.2 | 74.8 | 58.6 | 76.1 | 1.74% | 100% | 56 | 80.6% | 69.8% |
| חורה | +15.9 | 51.5 | 35.5 | 53.1 | 3.09% | 100% | 563 | 75.5% | 45.7% |
| קרית ארבע2 מ־3 מפרסמים בגרות | +15.3 | 62.2 | 46.8 | 64.5 | 3.53% | 100% | 129 | 83.3% | 68.1% |
| בית אל | +15.3 | 66.7 | 51.4 | 67.4 | 0.99% | 100% | 183 | 86.9% | 73.1% |
| מסעדה | +15.0 | 68.9 | 53.9 | 68.9 | 0.00% | 100% | 126 | 94.3% | 64.8% |
| גוש עציון4 מ־6 מפרסמים בגרות | +14.9 | 75.7 | 60.8 | 76.7 | 1.37% | 100% | 294 | 85.1% | 77.1% |
| מג'דל שמס | +14.6 | 72.0 | 57.4 | 72.7 | 0.94% | 100% | 183 | 90.2% | 76.8% |
| רמת נגב | +13.9 | 76.9 | 62.9 | 77.8 | 1.23% | 100% | 179 | 93.2% | 88.7% |
| סאג'ור | +13.9 | 74.0 | 60.1 | 74.0 | 0.00% | 100% | 40 | 83.9% | 74.2% |
| כסיפה3 מ־5 מפרסמים בגרות | +13.9 | 49.3 | 35.4 | 50.2 | 1.81% | 100% | 507 | 70.3% | 46.3% |
| ערערה בנגב4 מ־5 מפרסמים בגרות | +13.0 | 46.4 | 33.4 | 46.8 | 0.73% | 100% | 422 | 73.5% | 27.6% |
| ירכא2 מ־3 מפרסמים בגרות | +12.3 | 68.1 | 55.8 | 68.3 | 0.28% | 100% | 302 | 87.0% | 57.3% |
| טייבה | +12.2 | 64.0 | 51.8 | 65.2 | 1.87% | 100% | 813 | 84.1% | 65.5% |
| נווה מדבר7 מ־8 מפרסמים בגרות | +12.2 | 40.0 | 27.8 | 41.7 | 4.19% | 100% | 601 | 62.3% | 37.7% |
| חבל יבנה | +11.7 | 74.1 | 62.4 | 74.8 | 0.97% | 100% | 201 | 93.0% | 84.2% |
| שפיר4 מ־5 מפרסמים בגרות | +11.4 | 70.0 | 58.6 | 70.5 | 0.67% | 100% | 259 | 88.3% | 71.7% |
| קדומים | +11.2 | 70.0 | 58.8 | 71.1 | 1.43% | 100% | 152 | 88.3% | 79.8% |
| עג'ר | +11.1 | 64.0 | 53.0 | 64.0 | 0.00% | 100% | 51 | 90.9% | 63.6% |
| אפרת | +11.0 | 76.7 | 65.8 | 77.3 | 0.69% | 100% | 234 | 89.9% | 87.3% |
| מעלה אפרים | +11.0 | 60.7 | 49.7 | 62.6 | 3.12% | 100% | 33 | 70.6% | 58.8% |
| כפר כנא | +10.7 | 60.6 | 49.9 | 61.0 | 0.66% | 100% | 484 | 82.4% | 55.7% |
| עילוט | +10.6 | 58.0 | 47.4 | 59.2 | 1.97% | 100% | 120 | 79.9% | 65.1% |
| שדרות | +10.4 | 73.6 | 63.3 | 74.5 | 1.22% | 100% | 273 | 89.2% | 79.3% |
| קצרין2 מ־3 מפרסמים בגרות | +10.3 | 66.2 | 55.9 | 67.7 | 2.21% | 100% | 182 | 85.2% | 71.3% |
| מצפה רמון | +10.2 | 59.9 | 49.7 | 60.8 | 1.48% | 100% | 94 | 75.3% | 67.1% |
| זמר | +10.1 | 63.1 | 53.0 | 63.9 | 1.34% | 100% | 170 | 82.7% | 57.7% |
| תל שבע | +9.4 | 43.5 | 34.0 | 44.4 | 2.03% | 100% | 436 | 66.6% | 33.6% |
| אל קסום6 מ־7 מפרסמים בגרות | +9.2 | 44.1 | 34.9 | 45.7 | 3.55% | 100% | 548 | 66.3% | 42.4% |
| אלקנה | +9.2 | 82.4 | 73.2 | 82.4 | 0.00% | 100% | 170 | 93.2% | 93.2% |
| עמק המעיינות3 מ־4 מפרסמים בגרות | +9.0 | 72.3 | 63.4 | 73.0 | 0.93% | 100% | 295 | 90.3% | 82.4% |
| מגידו | +8.9 | 74.0 | 65.1 | 75.4 | 1.83% | 100% | 182 | 86.1% | 81.3% |
| משהד | +8.8 | 58.6 | 49.7 | 58.6 | 0.00% | 100% | 182 | 80.7% | 60.2% |
| דימונה7 מ־8 מפרסמים בגרות | +8.7 | 68.5 | 59.7 | 69.3 | 1.17% | 100% | 489 | 86.8% | 71.6% |
| גבעת שמואל | +8.4 | 82.4 | 74.0 | 83.0 | 0.75% | 100% | 392 | 93.1% | 89.9% |
| כסרא-סמיע1 מ־2 מפרסמים בגרות | +8.1 | 63.5 | 55.4 | 63.9 | 0.65% | 100% | 188 | 85.5% | 58.9% |
| ירוחם | +8.1 | 61.4 | 53.3 | 62.7 | 2.15% | 100% | 217 | 75.0% | 64.8% |
| ריינה | +7.9 | 59.2 | 51.3 | 60.0 | 1.41% | 100% | 242 | 81.7% | 53.4% |
| סח'נין | +7.5 | 65.0 | 57.5 | 65.5 | 0.75% | 100% | 650 | 79.1% | 67.7% |
| יפיע | +7.5 | 61.7 | 54.2 | 62.2 | 0.68% | 100% | 271 | 83.6% | 66.6% |
| אשקלון16 מ־19 מפרסמים בגרות | +7.3 | 67.5 | 60.2 | 68.5 | 1.51% | 100% | 1,661 | 84.5% | 73.2% |
| דיר חנא | +6.9 | 65.9 | 59.0 | 66.4 | 0.71% | 100% | 177 | 85.7% | 69.9% |
| שגב שלום | +6.9 | 43.2 | 36.3 | 44.8 | 3.62% | 100% | 418 | 65.1% | 42.6% |
| ג'דיידה-מכר2 מ־4 מפרסמים בגרות | +6.7 | 61.8 | 55.1 | 62.3 | 0.78% | 100% | 316 | 83.9% | 66.5% |
| עראבה | +6.6 | 63.0 | 56.4 | 63.4 | 0.61% | 100% | 500 | 82.2% | 61.5% |
| קרני שומרון | +6.5 | 67.6 | 61.1 | 68.4 | 1.15% | 100% | 119 | 81.1% | 73.8% |
| גן יבנה2 מ־3 מפרסמים בגרות | +6.5 | 75.7 | 69.2 | 76.3 | 0.78% | 100% | 401 | 89.1% | 80.8% |
| נחף | +6.3 | 58.9 | 52.6 | 59.1 | 0.31% | 100% | 307 | 75.5% | 49.0% |
| נס ציונה | +6.2 | 82.5 | 76.3 | 83.0 | 0.56% | 100% | 802 | 95.2% | 89.3% |
| שומרון7 מ־8 מפרסמים בגרות | +6.0 | 68.5 | 62.5 | 69.4 | 1.15% | 100% | 342 | 84.9% | 74.0% |
| מעלה אדומים | +6.0 | 68.9 | 62.9 | 69.6 | 0.97% | 100% | 707 | 86.4% | 70.5% |
| ג'ת | +5.8 | 65.2 | 59.4 | 65.5 | 0.55% | 100% | 180 | 84.4% | 70.3% |
| שער הנגב1 מ־2 מפרסמים בגרות | +5.6 | 74.8 | 69.2 | 76.2 | 1.88% | 100% | 241 | 90.8% | 81.7% |
| נחל שורק4 מ־8 מפרסמים בגרות | +5.6 | 64.5 | 58.9 | 65.5 | 1.60% | 100% | 186 | 77.0% | 70.7% |
| פקיעין - בוקייעה | +5.5 | 71.1 | 65.6 | 71.1 | 0.00% | 100% | 61 | 92.8% | 65.1% |
| רהט | +5.4 | 46.9 | 41.5 | 48.4 | 3.09% | 100% | 1,111 | 70.2% | 44.0% |
| קלנסווה | +5.3 | 55.3 | 50.0 | 55.5 | 0.35% | 100% | 471 | 79.8% | 47.3% |
| מג'אר | +5.3 | 60.8 | 55.6 | 61.3 | 0.68% | 100% | 316 | 83.4% | 52.6% |
| בענה | +5.1 | 58.1 | 53.0 | 58.4 | 0.53% | 100% | 231 | 75.1% | 51.9% |
| אריאל1 מ־2 מפרסמים בגרות | +5.0 | 74.1 | 69.1 | 75.4 | 1.68% | 100% | 137 | 90.8% | 84.1% |
| אשכול4 מ־5 מפרסמים בגרות | +5.0 | 68.1 | 63.0 | 68.9 | 1.18% | 100% | 240 | 87.0% | 73.2% |
| אעבלין | +4.9 | 58.1 | 53.1 | 58.7 | 1.11% | 100% | 287 | 76.1% | 54.6% |
| באקה אל-גרביה | +4.8 | 62.6 | 57.8 | 62.8 | 0.40% | 100% | 552 | 85.5% | 63.1% |
| אום אל-פחם | +4.8 | 53.2 | 48.5 | 53.7 | 0.84% | 100% | 1,187 | 72.8% | 47.7% |
| גדרה | +4.6 | 73.5 | 68.8 | 74.1 | 0.86% | 100% | 596 | 88.7% | 80.4% |
| הר חברון5 מ־6 מפרסמים בגרות | +4.5 | 63.9 | 59.4 | 64.7 | 1.23% | 100% | 122 | 87.2% | 75.9% |
| חבל מודיעין | +4.4 | 74.5 | 70.1 | 75.4 | 1.26% | 100% | 379 | 90.7% | 83.3% |
| זבולון | +4.3 | 66.1 | 61.8 | 66.6 | 0.81% | 100% | 424 | 82.4% | 70.9% |
| לכיש | +4.2 | 70.4 | 66.2 | 70.9 | 0.78% | 100% | 60 | 89.3% | 75.6% |
| קרית מוצקין | +4.1 | 71.4 | 67.3 | 72.1 | 1.02% | 100% | 565 | 88.5% | 76.7% |
| ראשון לציון21 מ־26 מפרסמים בגרות | +3.9 | 72.7 | 68.8 | 73.6 | 1.28% | 100% | 2,801 | 87.3% | 78.6% |
| אבו סנאן | +3.9 | 61.3 | 57.4 | 62.0 | 1.01% | 100% | 170 | 80.9% | 58.3% |
| דאלית אל-כרמל | +3.6 | 67.0 | 63.4 | 67.6 | 0.87% | 100% | 198 | 85.0% | 64.5% |
| אור יהודה6 מ־7 מפרסמים בגרות | +3.5 | 62.5 | 59.0 | 63.0 | 0.92% | 100% | 339 | 82.4% | 66.7% |
| בית ג'ן | +3.5 | 63.1 | 59.6 | 63.2 | 0.25% | 100% | 173 | 86.9% | 59.2% |
| טורעאן | +3.5 | 58.9 | 55.4 | 60.7 | 2.95% | 100% | 175 | 83.1% | 66.7% |
| מטה בנימין21 מ־26 מפרסמים בגרות | +3.4 | 61.4 | 57.9 | 62.2 | 1.29% | 100% | 1,006 | 77.3% | 66.9% |
| חוף אשקלון6 מ־7 מפרסמים בגרות | +3.4 | 70.9 | 67.5 | 71.6 | 0.88% | 100% | 418 | 87.3% | 80.5% |
| שעב | +3.4 | 56.1 | 52.7 | 56.4 | 0.55% | 100% | 91 | 76.6% | 57.0% |
| נשר | +3.1 | 69.5 | 66.4 | 70.0 | 0.72% | 100% | 190 | 84.4% | 73.8% |
| באר שבע22 מ־25 מפרסמים בגרות | +3.1 | 65.0 | 61.9 | 65.8 | 1.28% | 100% | 2,428 | 82.8% | 66.7% |
| קרית ביאליק | +3.1 | 66.3 | 63.3 | 67.3 | 1.41% | 100% | 458 | 82.1% | 68.9% |
| מיתר1 מ־2 מפרסמים בגרות | +3.1 | 81.9 | 78.8 | 82.5 | 0.80% | 100% | 175 | 96.1% | 91.3% |
| גבעתיים | +3.0 | 82.8 | 79.8 | 83.5 | 0.81% | 100% | 681 | 94.1% | 90.9% |
| הגלבוע | +3.0 | 63.5 | 60.6 | 64.1 | 0.84% | 100% | 431 | 80.3% | 64.7% |
| ג'לג'וליה | +2.9 | 56.4 | 53.5 | 57.0 | 1.04% | 100% | 167 | 80.2% | 54.2% |
| רמת גן11 מ־13 מפרסמים בגרות | +2.8 | 76.4 | 73.5 | 77.1 | 0.93% | 100% | 1,620 | 87.7% | 82.9% |
| חולון17 מ־18 מפרסמים בגרות | +2.7 | 66.6 | 63.8 | 67.2 | 1.00% | 100% | 2,241 | 81.0% | 68.5% |
| אור עקיבא4 מ־5 מפרסמים בגרות | +2.6 | 66.6 | 64.0 | 67.4 | 1.09% | 100% | 273 | 85.6% | 73.3% |
| לקיה | +2.4 | 42.0 | 39.5 | 42.6 | 1.51% | 100% | 366 | 64.1% | 34.8% |
| יבנה5 מ־10 מפרסמים בגרות | +2.4 | 68.2 | 65.8 | 69.3 | 1.66% | 100% | 544 | 86.7% | 74.4% |
| לוד13 מ־18 מפרסמים בגרות | +2.4 | 54.7 | 52.4 | 55.5 | 1.46% | 94% | 1,033 | 72.0% | 49.5% |
| טמרה | +2.3 | 58.1 | 55.8 | 58.3 | 0.40% | 100% | 661 | 78.3% | 57.5% |
| נצרת16 מ־17 מפרסמים בגרות | +2.1 | 56.0 | 53.9 | 56.9 | 1.45% | 99% | 1,530 | 73.8% | 54.7% |
| כאבול | +2.1 | 58.3 | 56.2 | 58.5 | 0.34% | 100% | 195 | 77.3% | 56.3% |
| מודיעין מכבים רעות | +2.0 | 79.8 | 77.8 | 80.2 | 0.50% | 100% | 1,962 | 91.8% | 87.9% |
| כפר מנדא | +1.8 | 48.6 | 46.8 | 49.9 | 2.70% | 100% | 360 | 71.0% | 47.9% |
| הגליל התחתון5 מ־6 מפרסמים בגרות | +1.8 | 69.6 | 67.8 | 70.1 | 0.71% | 99% | 370 | 87.3% | 79.5% |
| עמק הירדן2 מ־3 מפרסמים בגרות | +1.7 | 67.0 | 65.2 | 67.5 | 0.77% | 100% | 231 | 84.0% | 74.2% |
| דייר אל-אסד | +1.2 | 60.5 | 59.2 | 60.8 | 0.48% | 100% | 196 | 82.2% | 65.1% |
| גולן | +1.2 | 64.2 | 63.1 | 64.7 | 0.71% | 100% | 294 | 83.2% | 71.6% |
| יקנעם עילית | +1.1 | 70.6 | 69.5 | 71.3 | 1.00% | 100% | 314 | 87.6% | 76.0% |
| ראש העין3 מ־5 מפרסמים בגרות | +1.0 | 70.4 | 69.3 | 71.0 | 0.90% | 100% | 652 | 83.3% | 75.1% |
| רעננה10 מ־11 מפרסמים בגרות | +1.0 | 77.0 | 76.0 | 78.1 | 1.38% | 100% | 1,373 | 89.0% | 84.7% |
| יואב | +0.9 | 75.4 | 74.4 | 76.5 | 1.49% | 100% | 189 | 93.9% | 85.4% |
| קרית אונו | +0.8 | 80.9 | 80.1 | 81.4 | 0.63% | 100% | 677 | 91.1% | 89.1% |
| מזכרת בתיה | +0.6 | 76.7 | 76.1 | 77.5 | 1.03% | 100% | 251 | 87.0% | 83.1% |
| רמלה14 מ־15 מפרסמים בגרות | +0.6 | 55.9 | 55.3 | 57.2 | 2.36% | 100% | 928 | 77.0% | 54.5% |
| משגב3 מ־4 מפרסמים בגרות | +0.5 | 69.3 | 68.8 | 70.4 | 1.59% | 100% | 442 | 85.8% | 75.0% |
| דרום השרון3 מ־5 מפרסמים בגרות | +0.5 | 78.2 | 77.8 | 79.1 | 1.16% | 100% | 586 | 91.1% | 84.0% |
| עפולה5 מ־9 מפרסמים בגרות | +0.4 | 62.2 | 61.7 | 63.2 | 1.60% | 100% | 636 | 80.0% | 62.5% |
| מטה אשר | +0.4 | 67.9 | 67.4 | 68.9 | 1.49% | 100% | 397 | 86.0% | 75.4% |
| צורן קדימה | +0.3 | 75.7 | 75.4 | 77.0 | 1.63% | 100% | 348 | 87.7% | 82.9% |
| טירה | +0.2 | 56.6 | 56.4 | 57.0 | 0.67% | 100% | 431 | 73.3% | 58.2% |
| פרדס חנה-כרכור4 מ־6 מפרסמים בגרות | +0.2 | 68.5 | 68.3 | 69.3 | 1.25% | 100% | 440 | 82.0% | 74.9% |
| שדות נגב עזתה6 מ־7 מפרסמים בגרות | +0.2 | 65.4 | 65.3 | 66.0 | 0.88% | 100% | 165 | 84.1% | 73.6% |
| ברנר1 מ־2 מפרסמים בגרות | +0.1 | 75.6 | 75.4 | 76.1 | 0.70% | 100% | 267 | 88.3% | 83.6% |
| גזר | +0.1 | 74.5 | 74.4 | 75.2 | 0.84% | 100% | 495 | 87.8% | 82.5% |
| פוריידיס | +0.0 | 56.0 | 56.0 | 56.2 | 0.26% | 100% | 236 | 81.0% | 45.1% |
| אכסאל | +0.0 | 55.9 | 55.9 | 56.2 | 0.40% | 100% | 260 | 79.6% | 56.4% |
| שפרעם9 מ־10 מפרסמים בגרות | -0.1 | 55.2 | 55.2 | 55.7 | 0.92% | 100% | 654 | 75.2% | 57.3% |
| בת ים12 מ־15 מפרסמים בגרות | -0.1 | 58.3 | 58.4 | 59.7 | 2.32% | 100% | 1,060 | 72.9% | 60.8% |
| יהוד נווה אפרים | -0.2 | 71.5 | 71.7 | 72.2 | 0.95% | 100% | 603 | 85.3% | 77.3% |
| כפר סבא | -0.3 | 74.5 | 74.8 | 75.1 | 0.84% | 100% | 1,590 | 85.8% | 80.9% |
| כפר קאסם3 מ־4 מפרסמים בגרות | -0.3 | 51.3 | 51.6 | 51.6 | 0.66% | 100% | 507 | 68.1% | 47.6% |
| לב השרון | -0.4 | 74.9 | 75.3 | 75.7 | 1.14% | 100% | 454 | 87.1% | 77.9% |
| ביר אל-מכסור | -0.5 | 49.6 | 50.1 | 50.4 | 1.49% | 100% | 173 | 74.4% | 43.0% |
| פתח תקוה30 מ־43 מפרסמים בגרות | -0.5 | 65.9 | 66.4 | 66.4 | 0.82% | 97% | 3,372 | 78.7% | 70.3% |
| נתניה23 מ־30 מפרסמים בגרות | -0.5 | 61.9 | 62.4 | 62.7 | 1.39% | 100% | 2,487 | 78.1% | 62.4% |
| שוהם | -0.7 | 80.7 | 81.3 | 81.1 | 0.51% | 100% | 360 | 92.5% | 88.7% |
| מג'ד אל-כרום | -0.7 | 56.5 | 57.2 | 56.7 | 0.32% | 100% | 346 | 78.4% | 48.8% |
| דבוריה | -0.7 | 59.9 | 60.7 | 60.4 | 0.80% | 100% | 196 | 82.5% | 62.5% |
| תל מונד | -0.8 | 77.7 | 78.5 | 78.5 | 1.00% | 100% | 247 | 89.0% | 86.8% |
| הרצליה | -0.8 | 76.3 | 77.1 | 77.1 | 1.07% | 100% | 1,185 | 87.2% | 81.6% |
| אל בטוף | -0.8 | 48.9 | 49.8 | 49.1 | 0.42% | 100% | 132 | 67.8% | 43.6% |
| כפר יונה1 מ־2 מפרסמים בגרות | -0.9 | 68.4 | 69.3 | 69.0 | 0.90% | 100% | 359 | 85.7% | 72.4% |
| עכו | -1.0 | 58.7 | 59.6 | 59.5 | 1.49% | 100% | 720 | 80.4% | 59.1% |
| אורנית | -1.1 | 75.7 | 76.8 | 76.6 | 1.12% | 100% | 184 | 90.2% | 84.9% |
| בנימינה גבעת עדה | -1.1 | 76.0 | 77.1 | 76.9 | 1.24% | 100% | 245 | 86.6% | 83.2% |
| נוף הגליל3 מ־4 מפרסמים בגרות | -1.2 | 59.8 | 61.1 | 61.0 | 1.87% | 100% | 220 | 74.8% | 64.3% |
| מעלה עירון | -1.3 | 50.8 | 52.0 | 51.1 | 0.64% | 100% | 236 | 69.5% | 57.1% |
| עמק יזרעאל | -1.7 | 72.3 | 74.0 | 73.2 | 1.22% | 100% | 701 | 87.1% | 80.4% |
| מעלות-תרשיחא | -1.7 | 61.3 | 63.0 | 62.2 | 1.51% | 100% | 306 | 76.3% | 61.7% |
| מרחבים2 מ־4 מפרסמים בגרות | -1.8 | 60.8 | 62.6 | 61.7 | 1.44% | 100% | 336 | 72.1% | 60.9% |
| בסמ"ה | -1.9 | 51.5 | 53.3 | 51.7 | 0.50% | 100% | 181 | 75.6% | 48.3% |
| גני תקווה | -1.9 | 76.7 | 78.5 | 77.5 | 1.10% | 100% | 302 | 87.5% | 82.3% |
| רחובות20 מ־29 מפרסמים בגרות | -1.9 | 65.0 | 66.9 | 66.2 | 1.75% | 100% | 1,876 | 77.9% | 71.4% |
| מטה יהודה10 מ־12 מפרסמים בגרות | -2.1 | 68.4 | 70.5 | 69.1 | 1.01% | 100% | 616 | 85.5% | 73.6% |
| רמת השרון5 מ־8 מפרסמים בגרות | -2.3 | 79.3 | 81.5 | 80.7 | 1.79% | 100% | 1,056 | 87.9% | 84.9% |
| בסמת טבעון | -2.5 | 51.8 | 54.3 | 52.1 | 0.61% | 100% | 103 | 76.9% | 50.8% |
| חדרה13 מ־17 מפרסמים בגרות | -2.9 | 59.1 | 61.9 | 59.9 | 1.31% | 100% | 1,244 | 74.2% | 62.8% |
| הגליל העליון | -2.9 | 66.7 | 69.6 | 68.0 | 1.86% | 100% | 454 | 81.7% | 75.5% |
| קרית אתא5 מ־6 מפרסמים בגרות | -3.3 | 58.7 | 61.9 | 59.4 | 1.28% | 100% | 602 | 74.0% | 63.9% |
| הוד השרון | -3.3 | 76.5 | 79.8 | 77.7 | 1.57% | 100% | 991 | 88.2% | 84.3% |
| חוף הכרמל5 מ־6 מפרסמים בגרות | -3.4 | 70.5 | 73.9 | 71.9 | 1.94% | 100% | 668 | 89.8% | 79.8% |
| קרית מלאכי5 מ־6 מפרסמים בגרות | -3.4 | 51.1 | 54.6 | 51.9 | 1.49% | 99% | 244 | 67.5% | 55.6% |
| כפר ורדים | -3.5 | 76.2 | 79.7 | 76.9 | 0.95% | 100% | 168 | 87.6% | 85.0% |
| חיפה31 מ־40 מפרסמים בגרות | -3.5 | 63.8 | 67.3 | 65.0 | 1.91% | 100% | 3,300 | 76.5% | 66.8% |
| ערבות הירדן2 מ־3 מפרסמים בגרות | -3.6 | 57.5 | 61.1 | 57.8 | 0.46% | 100% | 76 | 81.1% | 72.6% |
| ערערה | -3.7 | 54.3 | 58.0 | 54.9 | 0.98% | 100% | 252 | 78.7% | 54.5% |
| מגדל העמק9 מ־10 מפרסמים בגרות | -3.8 | 54.1 | 57.9 | 55.1 | 1.74% | 100% | 427 | 72.2% | 58.2% |
| כרמיאל5 מ־8 מפרסמים בגרות | -4.0 | 59.2 | 63.2 | 60.4 | 2.01% | 100% | 477 | 76.5% | 59.4% |
| כפר קרע | -4.1 | 57.1 | 61.2 | 57.6 | 0.85% | 100% | 339 | 73.9% | 57.5% |
| טבריה11 מ־15 מפרסמים בגרות | -4.2 | 49.0 | 53.2 | 50.0 | 1.95% | 100% | 680 | 67.1% | 43.5% |
| באר טוביה | -4.2 | 66.1 | 70.3 | 66.5 | 0.70% | 100% | 490 | 79.9% | 67.6% |
| הערבה התיכונה | -4.3 | 65.1 | 69.4 | 65.7 | 0.84% | 100% | 85 | 79.3% | 67.1% |
| עמק חפר7 מ־9 מפרסמים בגרות | -4.8 | 71.6 | 76.4 | 72.3 | 0.93% | 100% | 1,022 | 86.5% | 82.8% |
| מנשה5 מ־6 מפרסמים בגרות | -5.0 | 62.4 | 67.4 | 63.0 | 1.00% | 100% | 696 | 75.2% | 66.0% |
| זרזיר | -5.3 | 46.9 | 52.2 | 47.1 | 0.47% | 100% | 181 | 67.1% | 42.5% |
| קרית גת12 מ־16 מפרסמים בגרות | -5.3 | 51.2 | 56.5 | 52.0 | 1.54% | 100% | 879 | 66.6% | 50.9% |
| קרית שמונה | -5.5 | 58.5 | 63.9 | 59.4 | 1.51% | 100% | 0 | 75.9% | 64.0% |
| חוף השרון2 מ־3 מפרסמים בגרות | -5.6 | 72.7 | 78.3 | 73.2 | 0.65% | 100% | 269 | 85.0% | 83.2% |
| נהריה5 מ־7 מפרסמים בגרות | -5.7 | 58.4 | 64.1 | 59.4 | 1.75% | 100% | 597 | 76.0% | 62.5% |
| בית שאן | -5.7 | 52.5 | 58.2 | 53.5 | 1.98% | 100% | 242 | 67.5% | 46.4% |
| בני שמעון | -5.8 | 67.0 | 72.8 | 67.7 | 0.91% | 100% | 263 | 83.8% | 78.7% |
| טובא-זנגריה | -5.9 | 48.7 | 54.6 | 48.9 | 0.41% | 100% | 95 | 77.0% | 42.2% |
| זכרון יעקב5 מ־7 מפרסמים בגרות | -6.3 | 68.1 | 74.4 | 69.6 | 2.12% | 100% | 386 | 76.8% | 73.0% |
| אילת7 מ־8 מפרסמים בגרות | -6.5 | 60.9 | 67.4 | 61.7 | 1.38% | 100% | 558 | 77.2% | 65.8% |
| כעביה-טבאש-חג'אג'רה | -6.6 | 47.5 | 54.1 | 47.5 | 0.00% | 100% | 109 | 73.3% | 27.5% |
| נתיבות9 מ־14 מפרסמים בגרות | -6.7 | 46.2 | 52.9 | 47.2 | 2.14% | 100% | 375 | 63.5% | 38.8% |
| באר יעקב4 מ־7 מפרסמים בגרות | -6.9 | 62.4 | 69.3 | 63.2 | 1.32% | 100% | 503 | 81.1% | 68.6% |
| מרום הגליל | -7.2 | 53.5 | 60.7 | 54.5 | 1.94% | 100% | 110 | 70.6% | 54.0% |
| אבן יהודה2 מ־3 מפרסמים בגרות | -7.3 | 73.3 | 80.6 | 74.8 | 2.03% | 100% | 324 | 88.7% | 82.5% |
| גוש חלב | -7.4 | 66.1 | 73.5 | 66.1 | 0.00% | 100% | 33 | 82.9% | 61.0% |
| חריש1 מ־5 מפרסמים בגרות | -7.4 | 54.1 | 61.5 | 55.8 | 2.97% | 100% | 91 | 66.3% | 55.1% |
| טירת כרמל2 מ־3 מפרסמים בגרות | -7.4 | 59.7 | 67.1 | 60.2 | 0.98% | 100% | 185 | 74.3% | 61.4% |
| בוסתאן אל מרג | -7.6 | 48.1 | 55.7 | 48.4 | 0.64% | 100% | 145 | 68.5% | 44.8% |
| אשדוד25 מ־45 מפרסמים בגרות | -8.2 | 49.5 | 57.7 | 50.0 | 1.00% | 99% | 2,738 | 59.6% | 51.6% |
| שלומי | -8.2 | 60.5 | 68.6 | 60.8 | 0.61% | 100% | 0 | 75.6% | 57.0% |
| קרית טבעון | -8.3 | 68.1 | 76.4 | 69.6 | 2.07% | 100% | 267 | 82.1% | 77.8% |
| ערד5 מ־6 מפרסמים בגרות | -8.4 | 45.0 | 53.4 | 45.4 | 0.92% | 100% | 288 | 54.5% | 44.1% |
| מעלה יוסף1 מ־2 מפרסמים בגרות | -8.4 | 56.7 | 65.1 | 57.5 | 1.32% | 100% | 176 | 71.5% | 57.5% |
| קרית ים | -8.7 | 54.1 | 62.8 | 55.3 | 2.04% | 100% | 321 | 70.9% | 57.1% |
| תל אביב-יפו46 מ־57 מפרסמים בגרות | -9.7 | 67.3 | 77.0 | 68.6 | 1.83% | 100% | 4,093 | 80.6% | 72.9% |
| שדות דן2 מ־4 מפרסמים בגרות | -9.9 | 51.5 | 61.4 | 52.2 | 1.49% | 86% | 257 | 62.6% | 57.4% |
| אופקים5 מ־10 מפרסמים בגרות | -11.5 | 42.6 | 54.2 | 43.1 | 1.08% | 100% | 375 | 56.6% | 42.9% |
| ג'סר א-זרקא | -11.6 | 35.3 | 46.8 | 36.0 | 1.98% | 100% | 244 | 55.4% | 23.2% |
| עספיא | -12.3 | 50.1 | 62.5 | 50.5 | 0.67% | 100% | 186 | 65.7% | 49.5% |
| מבשרת ציון | -12.8 | 60.7 | 73.5 | 61.5 | 1.33% | 100% | 347 | 73.9% | 65.3% |
| אבו גוש | -13.3 | 43.4 | 56.6 | 43.8 | 0.95% | 100% | 91 | 61.3% | 40.5% |
| עומר | -13.5 | 70.1 | 83.6 | 70.5 | 0.52% | 100% | 128 | 81.3% | 74.1% |
| צפת10 מ־19 מפרסמים בגרות | -14.3 | 33.1 | 47.4 | 34.2 | 3.32% | 100% | 695 | 44.4% | 34.8% |
| גן רווה | -14.7 | 62.8 | 77.4 | 64.0 | 2.02% | 100% | 81 | 79.0% | 75.0% |
| עילבון | -15.5 | 50.5 | 66.0 | 51.2 | 1.32% | 100% | 83 | 63.4% | 52.4% |
| ירושלים133 מ־326 מפרסמים בגרות | -16.2 | 30.3 | 46.5 | 31.4 | 3.39% | 95% | 9,169 | 36.2% | 31.2% |
| חצור הגלילית4 מ־5 מפרסמים בגרות | -16.9 | 41.6 | 58.5 | 42.0 | 0.89% | 100% | 176 | 54.2% | 42.8% |
| בית שמש31 מ־66 מפרסמים בגרות | -20.3 | 22.3 | 42.5 | 23.0 | 3.20% | 94% | 1,415 | 25.9% | 22.7% |
| אלעד10 מ־37 מפרסמים בגרות | -20.6 | 19.0 | 39.6 | 19.4 | 2.02% | 100% | 592 | 26.3% | 16.2% |
| עמנואל | -20.7 | 22.3 | 43.0 | 24.0 | 7.04% | 100% | 24 | 33.8% | 21.6% |
| חבל אילות | -20.8 | 37.4 | 58.2 | 37.8 | 1.14% | 100% | 69 | 37.0% | 34.2% |
| יבנאל1 מ־2 מפרסמים בגרות | -20.8 | 28.8 | 49.6 | 29.1 | 1.03% | 100% | 25 | 46.9% | 22.2% |
| מודיעין עילית9 מ־39 מפרסמים בגרות | -28.4 | 2.5 | 30.9 | 2.6 | 2.05% | 85% | 754 | 3.6% | 2.4% |
| קרית יערים0 מ־2 מפרסמים בגרות | -29.6 | 18.7 | 48.4 | 19.2 | 2.39% | 100% | 0 | 19.4% | 18.4% |
| בני ברק24 מ־108 מפרסמים בגרות | -30.6 | 6.7 | 37.3 | 6.8 | 1.58% | 93% | 2,188 | 7.9% | 6.2% |
| רכסים3 מ־9 מפרסמים בגרות | -31.2 | 7.7 | 38.9 | 7.9 | 2.37% | 100% | 126 | 12.1% | 5.4% |
| ביתר עילית19 מ־44 מפרסמים בגרות | -31.7 | 5.6 | 37.3 | 5.8 | 3.42% | 95% | 755 | 8.0% | 3.9% |
| ראמה | — | — | — | 61.6 | — | 100% | 233 | 81.7% | 62.5% |
| עין מאה'ל | — | — | — | 51.3 | — | 100% | 229 | 76.7% | 41.9% |
| בועיינה נוג'ידאת1 מ־3 מפרסמים בגרות | — | — | — | 54.2 | — | 100% | 201 | 74.5% | 48.1% |
| כפר יאסיף | — | — | — | 67.4 | — | 100% | 193 | 90.0% | 63.7% |
| מקווה ישראל0 מ־2 מפרסמים בגרות | — | — | — | — | — | 0% | 0 | — | — |
| בוקעאתה | — | — | — | 71.9 | — | 100% | 117 | 95.1% | 72.1% |
| שבלי-אום אל-גנם | — | — | — | 48.0 | — | 100% | 114 | 65.7% | 44.3% |
| ינוח-ג'ת | — | — | — | 70.1 | — | 100% | 113 | 88.7% | 66.1% |
| חורפיש | — | — | — | 78.3 | — | 100% | 107 | 95.5% | 84.7% |
| מעיליא | — | — | — | 74.6 | — | 100% | 106 | 88.5% | 78.8% |
| כאוכב אבו אל-היג'א | — | — | — | 57.4 | — | 100% | 101 | 79.2% | 56.9% |
| ג'וליס | — | — | — | 72.0 | — | 100% | 91 | 88.8% | 75.7% |
| תמר | — | — | — | 52.4 | — | 100% | 44 | 62.5% | 56.2% |
| מגילות ים המלח | — | — | — | 61.3 | — | 100% | 21 | 88.5% | 84.6% |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בארץ.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 483 | 61,956 | 426 | 90.4% | 91.0% | 27.8 |
| ערבי | 252 | 19,777 | 187 | 77.2% | 83.5% | 26.1 |
| ממלכתי דתי | 320 | 17,642 | 302 | 90.0% | 93.2% | 24.7 |
| חרדי | 736 | 14,161 | 259 | 30.3% | 55.6% | 24.0 |
| בדואי | 63 | 6,355 | 56 | 72.6% | 74.1% | 26.2 |
| דרוזי | 21 | 2,422 | 20 | 90.0% | 94.1% | 26.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 693 | 72,850 | 636 | 88.9% | 91.5% | 27.1 |
| מוכר | 766 | 49,217 | 612 | 68.5% | 74.0% | 23.3 |
| תרבותי-ייחודי | 416 | 246 | 2 | 17.4% | 17.4% | 25.1 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 359 | 23,776 | 274 | 71.7% | 71.0% | 24.3 |
| חלש - בינוני | 366 | 18,229 | 241 | 80.0% | 83.3% | 23.5 |
| בינוני | 383 | 22,914 | 250 | 76.8% | 89.4% | 25.4 |
| בינוני - חזק | 375 | 22,774 | 261 | 83.2% | 91.6% | 27.3 |
| חזק | 287 | 34,263 | 216 | 88.4% | 95.0% | 30.8 |
| — | 105 | 357 | 8 | 85.6% | 73.0% | 23.0 |
אותו ציון, בלי הניכוי של הרקע. „הפרש” הוא כמה מקומות רשות עולה או יורדת כשעוברים מהדירוג הגולמי לדירוג לפי השארית — וזה, ולא הציון עצמו, מה שמראה כמה מהדירוג הוא בכלל על בתי הספר.
| רשות | ציון איכות | ציון הישגים | נשירה | דירוג גולמי | דירוג לפי שארית | הפרש |
|---|---|---|---|---|---|---|
| גבעתיים | 82.8 | 83.5 | 0.81% | 1 | 83 | -82 |
| נס ציונה | 82.5 | 83.0 | 0.56% | 2 | 48 | -46 |
| גבעת שמואל | 82.4 | 83.0 | 0.75% | 3 | 34 | -31 |
| אלקנה | 82.4 | 82.4 | 0.00% | 4 | 29 | -25 |
| מיתר | 81.9 | 82.5 | 0.80% | 5 | 82 | -77 |
| קרית אונו | 80.9 | 81.4 | 0.63% | 6 | 105 | -99 |
| שוהם | 80.7 | 81.1 | 0.51% | 7 | 129 | -122 |
| מודיעין מכבים רעות | 79.8 | 80.2 | 0.50% | 8 | 95 | -87 |
| רמת השרון | 79.3 | 80.7 | 1.79% | 9 | 148 | -139 |
| דרום השרון | 78.2 | 79.1 | 1.16% | 10 | 109 | -99 |
| תל מונד | 77.7 | 78.5 | 1.00% | 11 | 132 | -121 |
| רעננה | 77.0 | 78.1 | 1.38% | 12 | 103 | -91 |
| רמת נגב | 76.9 | 77.8 | 1.23% | 13 | 8 | +5 |
| אפרת | 76.7 | 77.3 | 0.69% | 14 | 19 | -5 |
| מזכרת בתיה | 76.7 | 77.5 | 1.03% | 15 | 106 | -91 |
| גני תקווה | 76.7 | 77.5 | 1.10% | 16 | 145 | -129 |
| הוד השרון | 76.5 | 77.7 | 1.57% | 17 | 153 | -136 |
| רמת גן | 76.4 | 77.1 | 0.93% | 18 | 86 | -68 |
| הרצליה | 76.3 | 77.1 | 1.07% | 19 | 133 | -114 |
| כפר ורדים | 76.2 | 76.9 | 0.95% | 20 | 156 | -136 |
| בנימינה גבעת עדה | 76.0 | 76.9 | 1.24% | 21 | 138 | -117 |
| אורנית | 75.7 | 76.6 | 1.12% | 22 | 137 | -115 |
| צורן קדימה | 75.7 | 77.0 | 1.63% | 23 | 112 | -89 |
| גוש עציון | 75.7 | 76.7 | 1.37% | 24 | 6 | +18 |
| גן יבנה | 75.7 | 76.3 | 0.78% | 25 | 46 | -21 |
| ברנר | 75.6 | 76.1 | 0.70% | 26 | 116 | -90 |
| יואב | 75.4 | 76.5 | 1.49% | 27 | 104 | -77 |
| לב השרון | 74.9 | 75.7 | 1.14% | 28 | 125 | -97 |
| קרית עקרון | 74.8 | 76.1 | 1.74% | 29 | 1 | +28 |
| שער הנגב | 74.8 | 76.2 | 1.88% | 30 | 52 | -22 |
| גזר | 74.5 | 75.2 | 0.84% | 31 | 117 | -86 |
| חבל מודיעין | 74.5 | 75.4 | 1.26% | 32 | 66 | -34 |
| כפר סבא | 74.5 | 75.1 | 0.84% | 33 | 123 | -90 |
| אריאל | 74.1 | 75.4 | 1.68% | 34 | 59 | -25 |
| חבל יבנה | 74.1 | 74.8 | 0.97% | 35 | 15 | +20 |
| סאג'ור | 74.0 | 74.0 | 0.00% | 36 | 9 | +27 |
| מגידו | 74.0 | 75.4 | 1.83% | 37 | 31 | +6 |
| שדרות | 73.6 | 74.5 | 1.22% | 38 | 23 | +15 |
| גדרה | 73.5 | 74.1 | 0.86% | 39 | 64 | -25 |
| אבן יהודה | 73.3 | 74.8 | 2.03% | 40 | 182 | -142 |
| חוף השרון | 72.7 | 73.2 | 0.65% | 41 | 171 | -130 |
| ראשון לציון | 72.7 | 73.6 | 1.28% | 42 | 70 | -28 |
| עמק יזרעאל | 72.3 | 73.2 | 1.22% | 43 | 141 | -98 |
| עמק המעיינות | 72.3 | 73.0 | 0.93% | 44 | 30 | +14 |
| מג'דל שמס | 72.0 | 72.7 | 0.94% | 45 | 7 | +38 |
| עמק חפר | 71.6 | 72.3 | 0.93% | 46 | 166 | -120 |
| יהוד נווה אפרים | 71.5 | 72.2 | 0.95% | 47 | 122 | -75 |
| קרית מוצקין | 71.4 | 72.1 | 1.02% | 48 | 69 | -21 |
| פקיעין - בוקייעה | 71.1 | 71.1 | 0.00% | 49 | 54 | -5 |
| חוף אשקלון | 70.9 | 71.6 | 0.88% | 50 | 77 | -27 |
| יקנעם עילית | 70.6 | 71.3 | 1.00% | 51 | 101 | -50 |
| חוף הכרמל | 70.5 | 71.9 | 1.94% | 52 | 154 | -102 |
| לכיש | 70.4 | 70.9 | 0.78% | 53 | 68 | -15 |
| ראש העין | 70.4 | 71.0 | 0.90% | 54 | 102 | -48 |
| עומר | 70.1 | 70.5 | 0.52% | 55 | 200 | -145 |
| קדומים | 70.0 | 71.1 | 1.43% | 56 | 17 | +39 |
| שפיר | 70.0 | 70.5 | 0.67% | 57 | 16 | +41 |
| הגליל התחתון | 69.6 | 70.1 | 0.71% | 58 | 97 | -39 |
| נשר | 69.5 | 70.0 | 0.72% | 59 | 79 | -20 |
| משגב | 69.3 | 70.4 | 1.59% | 60 | 108 | -48 |
| מעלה אדומים | 68.9 | 69.6 | 0.97% | 61 | 50 | +11 |
| מסעדה | 68.9 | 68.9 | 0.00% | 62 | 5 | +57 |
| שומרון | 68.5 | 69.4 | 1.15% | 63 | 49 | +14 |
| פרדס חנה-כרכור | 68.5 | 69.3 | 1.25% | 64 | 114 | -50 |
| דימונה | 68.5 | 69.3 | 1.17% | 65 | 33 | +32 |
| מטה יהודה | 68.4 | 69.1 | 1.01% | 66 | 147 | -81 |
| כפר יונה | 68.4 | 69.0 | 0.90% | 67 | 135 | -68 |
| יבנה | 68.2 | 69.3 | 1.66% | 68 | 90 | -22 |
| קרית טבעון | 68.1 | 69.6 | 2.07% | 69 | 189 | -120 |
| זכרון יעקב | 68.1 | 69.6 | 2.12% | 70 | 176 | -106 |
| ירכא | 68.1 | 68.3 | 0.28% | 71 | 12 | +59 |
| אשכול | 68.1 | 68.9 | 1.18% | 72 | 60 | +12 |
| מטה אשר | 67.9 | 68.9 | 1.49% | 73 | 111 | -38 |
| קרני שומרון | 67.6 | 68.4 | 1.15% | 74 | 45 | +29 |
| אשקלון | 67.5 | 68.5 | 1.51% | 75 | 40 | +35 |
| תל אביב-יפו | 67.3 | 68.6 | 1.83% | 76 | 193 | -117 |
| בני שמעון | 67.0 | 67.7 | 0.91% | 77 | 174 | -97 |
| דאלית אל-כרמל | 67.0 | 67.6 | 0.87% | 78 | 72 | +6 |
| עמק הירדן | 67.0 | 67.5 | 0.77% | 79 | 98 | -19 |
| הגליל העליון | 66.7 | 68.0 | 1.86% | 80 | 151 | -71 |
| בית אל | 66.7 | 67.4 | 0.99% | 81 | 4 | +77 |
| אור עקיבא | 66.6 | 67.4 | 1.09% | 82 | 88 | -6 |
| חולון | 66.6 | 67.2 | 1.00% | 83 | 87 | -4 |
| קרית ביאליק | 66.3 | 67.3 | 1.41% | 84 | 81 | +3 |
| קצרין | 66.2 | 67.7 | 2.21% | 85 | 24 | +61 |
| גוש חלב | 66.1 | 66.1 | 0.00% | 86 | 183 | -97 |
| באר טוביה | 66.1 | 66.5 | 0.70% | 87 | 164 | -77 |
| זבולון | 66.1 | 66.6 | 0.81% | 88 | 67 | +21 |
| דיר חנא | 65.9 | 66.4 | 0.71% | 89 | 41 | +48 |
| פתח תקוה | 65.9 | 66.4 | 0.82% | 90 | 127 | -37 |
| שדות נגב עזתה | 65.4 | 66.0 | 0.88% | 91 | 115 | -24 |
| ג'ת | 65.2 | 65.5 | 0.55% | 92 | 51 | +41 |
| הערבה התיכונה | 65.1 | 65.7 | 0.84% | 93 | 165 | -72 |
| סח'נין | 65.0 | 65.5 | 0.75% | 94 | 38 | +56 |
| רחובות | 65.0 | 66.2 | 1.75% | 95 | 146 | -51 |
| באר שבע | 65.0 | 65.8 | 1.28% | 96 | 80 | +16 |
| נחל שורק | 64.5 | 65.5 | 1.60% | 97 | 53 | +44 |
| גולן | 64.2 | 64.7 | 0.71% | 98 | 100 | -2 |
| עג'ר | 64.0 | 64.0 | 0.00% | 99 | 18 | +81 |
| טייבה | 64.0 | 65.2 | 1.87% | 100 | 13 | +87 |
| הר חברון | 63.9 | 64.7 | 1.23% | 101 | 65 | +36 |
| חיפה | 63.8 | 65.0 | 1.91% | 102 | 157 | -55 |
| הגלבוע | 63.5 | 64.1 | 0.84% | 103 | 84 | +19 |
| כסרא-סמיע | 63.5 | 63.9 | 0.65% | 104 | 35 | +69 |
| בית ג'ן | 63.1 | 63.2 | 0.25% | 105 | 74 | +31 |
| זמר | 63.1 | 63.9 | 1.34% | 106 | 26 | +80 |
| עראבה | 63.0 | 63.4 | 0.61% | 107 | 44 | +63 |
| גן רווה | 62.8 | 64.0 | 2.02% | 108 | 202 | -94 |
| באקה אל-גרביה | 62.6 | 62.8 | 0.40% | 109 | 62 | +47 |
| אור יהודה | 62.5 | 63.0 | 0.92% | 110 | 73 | +37 |
| באר יעקב | 62.4 | 63.2 | 1.32% | 111 | 180 | -69 |
| מנשה | 62.4 | 63.0 | 1.00% | 112 | 167 | -55 |
| קרית ארבע | 62.2 | 64.5 | 3.53% | 113 | 3 | +110 |
| עפולה | 62.2 | 63.2 | 1.60% | 114 | 110 | +4 |
| נתניה | 61.9 | 62.7 | 1.39% | 115 | 128 | -13 |
| ג'דיידה-מכר | 61.8 | 62.3 | 0.78% | 116 | 43 | +73 |
| יפיע | 61.7 | 62.2 | 0.68% | 117 | 39 | +78 |
| ירוחם | 61.4 | 62.7 | 2.15% | 118 | 36 | +82 |
| מטה בנימין | 61.4 | 62.2 | 1.29% | 119 | 76 | +43 |
| אבו סנאן | 61.3 | 62.0 | 1.01% | 120 | 71 | +49 |
| מעלות-תרשיחא | 61.3 | 62.2 | 1.51% | 121 | 142 | -21 |
| אילת | 60.9 | 61.7 | 1.38% | 122 | 177 | -55 |
| מג'אר | 60.8 | 61.3 | 0.68% | 123 | 57 | +66 |
| מרחבים | 60.8 | 61.7 | 1.44% | 124 | 143 | -19 |
| מעלה אפרים | 60.7 | 62.6 | 3.12% | 125 | 20 | +105 |
| מבשרת ציון | 60.7 | 61.5 | 1.33% | 126 | 198 | -72 |
| כפר כנא | 60.6 | 61.0 | 0.66% | 127 | 21 | +106 |
| דייר אל-אסד | 60.5 | 60.8 | 0.48% | 128 | 99 | +29 |
| שלומי | 60.5 | 60.8 | 0.61% | 129 | 188 | -59 |
| מצפה רמון | 59.9 | 60.8 | 1.48% | 130 | 25 | +105 |
| דבוריה | 59.9 | 60.4 | 0.80% | 131 | 131 | +0 |
| נוף הגליל | 59.8 | 61.0 | 1.87% | 132 | 139 | -7 |
| טירת כרמל | 59.7 | 60.2 | 0.98% | 133 | 185 | -52 |
| כרמיאל | 59.2 | 60.4 | 2.01% | 134 | 161 | -27 |
| ריינה | 59.2 | 60.0 | 1.41% | 135 | 37 | +98 |
| חדרה | 59.1 | 59.9 | 1.31% | 136 | 150 | -14 |
| נחף | 58.9 | 59.1 | 0.31% | 137 | 47 | +90 |
| טורעאן | 58.9 | 60.7 | 2.95% | 138 | 75 | +63 |
| קרית אתא | 58.7 | 59.4 | 1.28% | 139 | 152 | -13 |
| עכו | 58.7 | 59.5 | 1.49% | 140 | 136 | +4 |
| משהד | 58.6 | 58.6 | 0.00% | 141 | 32 | +109 |
| קרית שמונה | 58.5 | 59.4 | 1.51% | 142 | 170 | -28 |
| נהריה | 58.4 | 59.4 | 1.75% | 143 | 172 | -29 |
| בת ים | 58.3 | 59.7 | 2.32% | 144 | 121 | +23 |
| כאבול | 58.3 | 58.5 | 0.34% | 145 | 94 | +51 |
| בענה | 58.1 | 58.4 | 0.53% | 146 | 58 | +88 |
| טמרה | 58.1 | 58.3 | 0.40% | 147 | 92 | +55 |
| אעבלין | 58.1 | 58.7 | 1.11% | 148 | 61 | +87 |
| עילוט | 58.0 | 59.2 | 1.97% | 149 | 22 | +127 |
| ערבות הירדן | 57.5 | 57.8 | 0.46% | 150 | 158 | -8 |
| כפר קרע | 57.1 | 57.6 | 0.85% | 151 | 162 | -11 |
| מעלה יוסף | 56.7 | 57.5 | 1.32% | 152 | 191 | -39 |
| טירה | 56.6 | 57.0 | 0.67% | 153 | 113 | +40 |
| מג'ד אל-כרום | 56.5 | 56.7 | 0.32% | 154 | 130 | +24 |
| ג'לג'וליה | 56.4 | 57.0 | 1.04% | 155 | 85 | +70 |
| שעב | 56.1 | 56.4 | 0.55% | 156 | 78 | +78 |
| פוריידיס | 56.0 | 56.2 | 0.26% | 157 | 118 | +39 |
| נצרת | 56.0 | 56.9 | 1.45% | 158 | 93 | +65 |
| אכסאל | 55.9 | 56.2 | 0.40% | 159 | 119 | +40 |
| רמלה | 55.9 | 57.2 | 2.36% | 160 | 107 | +53 |
| קלנסווה | 55.3 | 55.5 | 0.35% | 161 | 56 | +105 |
| שפרעם | 55.2 | 55.7 | 0.92% | 162 | 120 | +42 |
| לוד | 54.7 | 55.5 | 1.46% | 163 | 91 | +72 |
| ערערה | 54.3 | 54.9 | 0.98% | 164 | 159 | +5 |
| קרית ים | 54.1 | 55.3 | 2.04% | 165 | 192 | -27 |
| מגדל העמק | 54.1 | 55.1 | 1.74% | 166 | 160 | +6 |
| חריש | 54.1 | 55.8 | 2.97% | 167 | 184 | -17 |
| מרום הגליל | 53.5 | 54.5 | 1.94% | 168 | 181 | -13 |
| אום אל-פחם | 53.2 | 53.7 | 0.84% | 169 | 63 | +106 |
| בית שאן | 52.5 | 53.5 | 1.98% | 170 | 173 | -3 |
| בסמת טבעון | 51.8 | 52.1 | 0.61% | 171 | 149 | +22 |
| בסמ"ה | 51.5 | 51.7 | 0.50% | 172 | 144 | +28 |
| שדות דן | 51.5 | 52.2 | 1.49% | 173 | 194 | -21 |
| חורה | 51.5 | 53.1 | 3.09% | 174 | 2 | +172 |
| כפר קאסם | 51.3 | 51.6 | 0.66% | 175 | 124 | +51 |
| קרית גת | 51.2 | 52.0 | 1.54% | 176 | 169 | +7 |
| קרית מלאכי | 51.1 | 51.9 | 1.49% | 177 | 155 | +22 |
| מעלה עירון | 50.8 | 51.1 | 0.64% | 178 | 140 | +38 |
| עילבון | 50.5 | 51.2 | 1.32% | 179 | 203 | -24 |
| עספיא | 50.1 | 50.5 | 0.67% | 180 | 197 | -17 |
| ביר אל-מכסור | 49.6 | 50.4 | 1.49% | 181 | 126 | +55 |
| אשדוד | 49.5 | 50.0 | 1.00% | 182 | 187 | -5 |
| כסיפה | 49.3 | 50.2 | 1.81% | 183 | 10 | +173 |
| טבריה | 49.0 | 50.0 | 1.95% | 184 | 163 | +21 |
| אל בטוף | 48.9 | 49.1 | 0.42% | 185 | 134 | +51 |
| טובא-זנגריה | 48.7 | 48.9 | 0.41% | 186 | 175 | +11 |
| כפר מנדא | 48.6 | 49.9 | 2.70% | 187 | 96 | +91 |
| בוסתאן אל מרג | 48.1 | 48.4 | 0.64% | 188 | 186 | +2 |
| כעביה-טבאש-חג'אג'רה | 47.5 | 47.5 | 0.00% | 189 | 178 | +11 |
| זרזיר | 46.9 | 47.1 | 0.47% | 190 | 168 | +22 |
| רהט | 46.9 | 48.4 | 3.09% | 191 | 55 | +136 |
| ערערה בנגב | 46.4 | 46.8 | 0.73% | 192 | 11 | +181 |
| נתיבות | 46.2 | 47.2 | 2.14% | 193 | 179 | +14 |
| ערד | 45.0 | 45.4 | 0.92% | 194 | 190 | +4 |
| אל קסום | 44.1 | 45.7 | 3.55% | 195 | 28 | +167 |
| תל שבע | 43.5 | 44.4 | 2.03% | 196 | 27 | +169 |
| אבו גוש | 43.4 | 43.8 | 0.95% | 197 | 199 | -2 |
| שגב שלום | 43.2 | 44.8 | 3.62% | 198 | 42 | +156 |
| אופקים | 42.6 | 43.1 | 1.08% | 199 | 195 | +4 |
| לקיה | 42.0 | 42.6 | 1.51% | 200 | 89 | +111 |
| חצור הגלילית | 41.6 | 42.0 | 0.89% | 201 | 205 | -4 |
| נווה מדבר | 40.0 | 41.7 | 4.19% | 202 | 14 | +188 |
| חבל אילות | 37.4 | 37.8 | 1.14% | 203 | 209 | -6 |
| ג'סר א-זרקא | 35.3 | 36.0 | 1.98% | 204 | 196 | +8 |
| צפת | 33.1 | 34.2 | 3.32% | 205 | 201 | +4 |
| ירושלים | 30.3 | 31.4 | 3.39% | 206 | 204 | +2 |
| יבנאל | 28.8 | 29.1 | 1.03% | 207 | 210 | -3 |
| עמנואל | 22.3 | 24.0 | 7.04% | 208 | 208 | +0 |
| בית שמש | 22.3 | 23.0 | 3.20% | 209 | 206 | +3 |
| אלעד | 19.0 | 19.4 | 2.02% | 210 | 207 | +3 |
| קרית יערים | 18.7 | 19.2 | 2.39% | 211 | 212 | -1 |
| רכסים | 7.7 | 7.9 | 2.37% | 212 | 214 | -2 |
| בני ברק | 6.7 | 6.8 | 1.58% | 213 | 213 | +0 |
| ביתר עילית | 5.6 | 5.8 | 3.42% | 214 | 215 | -1 |
| מודיעין עילית | 2.5 | 2.6 | 2.05% | 215 | 211 | +4 |
| ראמה | — | 61.6 | — | — | — | — |
| עין מאה'ל | — | 51.3 | — | — | — | — |
| בועיינה נוג'ידאת | — | 54.2 | — | — | — | — |
| כפר יאסיף | — | 67.4 | — | — | — | — |
| מקווה ישראל | — | — | — | — | — | — |
| בוקעאתה | — | 71.9 | — | — | — | — |
| שבלי-אום אל-גנם | — | 48.0 | — | — | — | — |
| ינוח-ג'ת | — | 70.1 | — | — | — | — |
| חורפיש | — | 78.3 | — | — | — | — |
| מעיליא | — | 74.6 | — | — | — | — |
| כאוכב אבו אל-היג'א | — | 57.4 | — | — | — | — |
| ג'וליס | — | 72.0 | — | — | — | — |
| תמר | — | 52.4 | — | — | — | — |
| מגילות ים המלח | — | 61.3 | — | — | — | — |
Q = A × (1 − D). שתי גרסאות של A מחושבות ומתפרסמות יחד, כדי שהבחירה ביניהן תהיה גלויה:
מתאם הדירוגים בין הגרסאות (ספירמן) הוא 0.990, אבל 40 רשויות זזו ביותר מעשרה מקומות. הזזים הגדולים:
| רשות | דירוג גרסה 1 | דירוג גרסה 2 | הפרש |
|---|---|---|---|
| גוש חלב | 55 | 86 | -31 |
| זמר | 78 | 106 | -28 |
| גן רווה | 136 | 108 | +28 |
| הר חברון | 128 | 101 | +27 |
| נחף | 111 | 137 | -26 |
| סח'נין | 69 | 94 | -25 |
| בענה | 121 | 146 | -25 |
| ירכא | 48 | 71 | -23 |
לכל רכיב נשמרים שני שדות: הערך, והכיסוי — איזה חלק ממחזור י״ב של הרשות עומד מאחוריו. זכאות ועמידה בדרישות הסף הן נתוני למ״ס על כלל תלמידי י״ב ברשות, ולכן כיסוי 100%. שיעורי 5 יח״ל מתפרסמים רק ברמת בית הספר, ולכן הם מותאמים למכנה הרשותי: ערך מתואם = ערך × כיסוי, בהנחה השמרנית שתלמיד שלא נכלל בנתון גם לא היה זכאי. שתי הגרסאות של הערך שמורות בקובץ הנתונים, והכיסוי הנמוך ביותר מוצג בטבלה בעמודה „כיסוי הנתונים”. ב־1 רשויות רכיב אחד לפחות מכסה פחות מ־70% ממחזור י״ב, והעמודה שם מסומנת באזהרה.
Q נרגרס על המדד החברתי-כלכלי הרציף של הלמ״ס (ולא על מספר האשכול, שהוא סולם סודר של עשר מדרגות לא שוות) ועל שיעור התלמידים בחמישוני הטיפוח החלשים:
Q_צפוי = 58.9 + 13.32 × מדד חברתי-כלכלי + 0.072 × אחוז בחמישון חלש (R² = 0.610, על 215 רשויות)
כלומר 61% מהפיזור בציון הגולמי מוסבר ברקע ולא בבתי הספר. השארית — Q פחות Q_צפוי — היא מה שנשאר אחרי הרקע, והיא הדירוג הראשי בעמוד הזה. הדירוג הגולמי לא נמחק: הוא לשונית משלו, ולצידו כמה מקומות כל רשות זזה בין השניים.
Q = A × (1 − D) פירושו שנשירה של 5% שקולה לירידה של 5% בציון ההישגים — לא יותר ולא פחות. בפועל D מרוכז בקצה: החציון בין הרשויות הוא 1.09%, האחוזון ה־90 הוא 2.14%, והמקסימום 7.04%. כלומר לרוב הרשויות הרכיב הזה מזיז את הציון בפחות מנקודה אחת, ובקצה — כמה נקודות. ב־14 רשויות אין שיעור נשירה מפורסם, ולכן אין להן Q כלל; מוצג להן A בלבד. הנתון חסר ולא הושלם בהערכה.
ההישגים נמדדים לפי מקום בית הספר והנשירה לפי מקום המגורים. הלוחות של הלמ״ס על „גרים ביישוב / לומדים ביישוב”, שהיו מאפשרים ליישב את השניים, אינם בקובץ הרשויות המקומיות שממנו נלקחים כאן הנתונים — הם פרסום נפרד שעוד לא אותר. עד שיאותר, אין דרך לדעת איזה חלק מתלמידי רשות לומד מחוצה לה, ולכן הדגל „בתי ספר אזוריים” ריק בכל 229 הרשויות — לא כי אין תופעה, אלא כי אין נתון. רשות שאין בה חטיבה עליונה כלל אינה בטבלה הזאת מלכתחילה: אין לה בתי ספר תיכוניים למדוד. המשמעות המעשית: במועצות אזוריות ובערים שמארחות בתי ספר אזוריים, ההישגים והנשירה נמדדים על שתי אוכלוסיות שונות, והציון שם רחב יותר במרווח הטעות מכפי שהמספר נראה.
בדיקות לפני פרסום: סכום המשקלים בשתי הגרסאות = 1; כל ערך בטווח 0–100; וזוהו הרשויות שבהן הפער בין הדירוג הגולמי לדירוג השאריות גדול מ־50 מקומות — הפער שם נובע מהרקע, שהוא בדיוק מה שהשארית מנטרלת, ולא משגיאת נתונים. קובץ הנתונים המלא (כולל coverage לכל רכיב, q_v1, q_v2, q_expected ו-residual) נשמר לצד הבנייה.
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בארץ יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 518 בתי ספר בארץ נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 439 | 66 | 231 | 142 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 439 | 132 | 145 | 162 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 439 | 137 | 185 | 117 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 430 | 110 | 258 | 62 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 413 | 81 | 283 | 49 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 403 | 122 | 162 | 119 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 347 | 98 | 177 | 72 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 241 | 67 | 141 | 33 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 231 | 33 | 139 | 59 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 231 | 49 | 129 | 53 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 231 | 62 | 133 | 36 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 208 | 30 | 95 | 83 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 208 | 34 | 106 | 68 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 208 | 45 | 117 | 46 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 190 | 61 | 92 | 37 |