שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־4 בתי הספר התיכוניים בקרית מוצקין — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 7 מ־10
הנתונים מתבססים על 4 מ־4 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (92.3%) גבוה מהזכאות המשוקללת (87.7%) ב־4.6 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בקרית מוצקין נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־38 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.02% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 0.94%, בנות 1.10%) — בממוצע כ־9.5 לכל אחד מ־4 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 72.1 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.02%, ולכן ציון איכות 71.4 = 72.1 × (1 − 0.0102). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 60.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־11.3 נקודות — מקום 69 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בקרית מוצקין — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף אורט קרית מוצקיןמוכר · 1,237 תלמידים · סמל 340034 | ממלכתי | 384 | 92.3% | 9.6% | 18.6% | 63.3% | 32.1 | בינוני | — |
| אולפנת בנ"ע סגולהרשמי · 659 תלמידים · סמל 340380 | ממלכתי דתי | 107 | 99.0% | 34.7% | 35.6% | 79.2% | 27.1 | חלש - בינוני | 1 מתחת |
| עתיד קרית מוצקיןמוכר · 161 תלמידים · סמל 384008 | ממלכתי | 48 | 41.4% | 0.0% | 0.0% | 13.8% | 14.6 | חלש | — |
| גמנסיה קריותמוכר · 71 תלמידים · סמל 344572 | ממלכתי | 26 | 57.9% | 0.0% | 0.0% | 21.1% | 23.7 | חלש | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בקרית מוצקין.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 3 | 458 | 3 | 85.0% | 57.9% | 23.7 |
| ממלכתי דתי | 1 | 107 | 1 | 99.0% | 99.0% | 27.1 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 1 | 107 | 1 | 99.0% | 99.0% | 27.1 |
| מוכר | 3 | 458 | 3 | 85.0% | 57.9% | 23.7 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 2 | 74 | 2 | 47.2% | 57.9% | 23.7 |
| חלש - בינוני | 1 | 107 | 1 | 99.0% | 99.0% | 27.1 |
| בינוני | 1 | 384 | 1 | 92.3% | 92.3% | 32.1 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בקרית מוצקין יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר בקרית מוצקין נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |