שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־6 בתי הספר התיכוניים בטמרה — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 3 מ־10
הנתונים מתבססים על 6 מ־6 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (77.6%) והחציון (76.2%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: בטמרה נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־16 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.40% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 0.53%, בנות 0.26%) — בממוצע כ־2.7 לכל אחד מ־6 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 58.3 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.40%, ולכן ציון איכות 58.1 = 58.3 × (1 − 0.0040). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 51.2, כלומר היא מעל הצפוי ב־6.9 נקודות — מקום 92 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בטמרה — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| תיכון אלכוארזמימוכר · 649 תלמידים · סמל 248740 | ערבי | 215 | 94.4% | 15.9% | 11.7% | 41.1% | 26.0 | חלש - בינוני | 1 מעל · 6 מתחת |
| תיכון השאם אבו רומימוכר · 514 תלמידים · סמל 248088 | ערבי | 182 | 76.2% | 7.2% | 5.5% | 28.2% | 25.7 | חלש | 1 מעל · 7 מתחת |
| אלביאן טמרהרשמי · 986 תלמידים · סמל 248203 | ערבי | 159 | 92.9% | 23.9% | 20.6% | 52.9% | 29.4 | חלש - בינוני | 3 מתחת |
| ב"ס טכנולוגי נעמתמוכר · 129 תלמידים · סמל 278275 | ערבי | 44 | 9.8% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 18.4 | חלש | 6 מתחת |
| מח"ט ע"ש אבן רושדמוכר · 217 תלמידים · סמל 460253 | ערבי | 41 | 36.8% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 16.7 | חלש | — |
| מפתן תמרהרשמי · 83 תלמידים · סמל 238048 | ערבי | 20 | 22.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 10.4 | חלש | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בטמרה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ערבי | 6 | 661 | 6 | 77.6% | 76.2% | 25.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 179 | 2 | 85.0% | 92.9% | 29.4 |
| מוכר | 4 | 482 | 4 | 74.9% | 76.2% | 25.7 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 4 | 287 | 4 | 56.6% | 36.8% | 18.4 |
| חלש - בינוני | 2 | 374 | 2 | 93.8% | 94.4% | 29.4 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בטמרה יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 4 בתי ספר בטמרה נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 4 | 0 | 1 | 3 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 4 | 0 | 2 | 2 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 4 | 0 | 2 | 2 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 4 | 2 | 0 | 2 |
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 3 | 0 | 0 | 3 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 3 | 0 | 0 | 3 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 3 | 0 | 2 | 1 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 3 | 0 | 0 | 3 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 3 | 0 | 1 | 2 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 3 | 0 | 3 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 3 | 0 | 2 | 1 |