שקיפות בחינוך · משרד החינוך · 2024
תקציב משרד החינוך לכל אחד מ־4 בתי הספר בעיר, לפי זרם, שלב חינוך ומעמד משפטי — ומה שהמספרים האלה אינם כוללים.
סמל רשות 37606 · סמל ישוב (למ״ס) 3760
הממוצע והחציון קרובים, כלומר התקציב מחולק באופן אחיד יחסית בין בתי הספר בעיר.
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | זרם | שלב | מעמד | תלמידים | כיתות | בכיתה | תקציב | לתלמיד | גוף מפעיל |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אורט אורנית 482059 | ממלכתי | תיכון / על-יסודי | מוכר | 713 | 23 | 31.0 | ₪20,727,132 | ₪29,070 | |
| ממ"ד יובלים 410332 | ממלכתי דתי | יסודי | רשמי | 316 | 13 | 26.0 | ₪8,412,696 | ₪26,622 | |
| גוונים 414409 | ממלכתי | חטיבת ביניים | רשמי | 442 | 18 | 25.5 | ₪9,836,430 | ₪22,254 | |
| שחקים 412304 | ממלכתי | חטיבת ביניים | רשמי | 567 | 23 | 24.7 | ₪11,426,429 | ₪20,152 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בין מוסדות, והוא תעריף ארצי ולא החלטה עירונית: מוסד תרבותי-ייחודי מקבל כ־₪8,900 לתלמיד בכל עיר, מוסד פטור כ־₪5,300, ומוסד רשמי פי שניים עד חמישה מזה. ממוצע של עיר הוא לכן בעיקר אמירה על תמהיל המעמדות שבה.
| מעמד | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 1,325 | ₪29,675,555 58.9% מהתקציב | ₪22,397 | 24.5 |
| מוכר | 1 | 713 | ₪20,727,132 41.1% מהתקציב | ₪29,070 | 31.0 |
| זרם | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 3 | 1,722 | ₪41,989,991 83.3% מהתקציב | ₪24,384 | 26.9 |
| ממלכתי דתי | 1 | 316 | ₪8,412,696 16.7% מהתקציב | ₪26,622 | 24.3 |
| שלב | מוסדות | תלמידים | תקציב | לתלמיד | תלמידים בכיתה |
|---|---|---|---|---|---|
| יסודי | 1 | 316 | ₪8,412,696 16.7% מהתקציב | ₪26,622 | 24.3 |
| חטיבת ביניים | 2 | 1,009 | ₪21,262,859 42.2% מהתקציב | ₪21,073 | 24.6 |
| תיכון / על-יסודי | 1 | 713 | ₪20,727,132 41.1% מהתקציב | ₪29,070 | 31.0 |
מעבר לתקציב משרד החינוך, אורנית העבירה ₪538,000 לחינוך בשנת 2024 — ₪264 לתלמיד, לפי הדוח הכספי המבוקר שהיא מגישה למשרד הפנים. זהו סכום עירוני אחד; הדוח אינו נוקב בשם של אף מוסד, ולכן אי אפשר לייחס ממנו סכום לבית ספר מסוים.
| שורה בדוח התמיכות | ביצוע 2024 |
|---|---|
| השתתפויות חינוךרשומה בדוח לצד השתתפויות רווחה והשתתפויות בתאגידים עירוניים — השתתפות בגופים, ולא החלטת תמיכה. | ₪538,000 |
המספר הזה הוא רצפה, לא תקרה. רשויות רושמות את ההוצאה במקומות שונים בדוח, ורק 38 מתוך 260 משתמשות בשורת התמיכה בחינוך — כך שהיעדר שורה אינו עדות להיעדר כסף.
מקור: דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות, משרד הפנים, ביצוע 2024 — data.gov.il ↗