שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־3 בתי הספר התיכוניים בכפר קרע — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10
הנתונים מתבססים על 3 מ־3 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (76.9%) גבוהה מהחציון (67.2%) ב־9.7 נקודות: המוסדות הגדולים כאן מגיעים לזכאות גבוהה מזו של המוסד הטיפוסי.
נשירה: בכפר קרע נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־21 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.85% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.24%, בנות 0.47%) — בממוצע כ־7.0 לכל אחד מ־3 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 57.6 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.85%, ולכן ציון איכות 57.1 = 57.6 × (1 − 0.0085). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 53.8, כלומר היא מעל הצפוי ב־3.3 נקודות — מקום 162 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בכפר קרע — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| תיכון עש אחמד ע.יחיאמוכר · 669 תלמידים · סמל 378018 | ערבי | 200 | 67.2% | 11.6% | 9.1% | 30.3% | 29.1 | חלש - בינוני | 1 מתחת |
| עתיד אלנהדה כפר קרערשמי · 691 תלמידים · סמל 384016 | ערבי | 106 | 100.0% | 59.4% | 21.7% | 81.1% | 32.9 | בינוני - חזק | 3 מעל |
| מח"ט כפר-קרעמוכר · 95 תלמידים · סמל 635391 | ערבי | 33 | 61.3% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 15.8 | חלש | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בכפר קרע.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ערבי | 3 | 339 | 3 | 76.9% | 67.2% | 29.1 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 1 | 106 | 1 | 100.0% | 100.0% | 32.9 |
| מוכר | 2 | 233 | 2 | 66.4% | 67.2% | 29.1 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 33 | 1 | 61.3% | 61.3% | 15.8 |
| חלש - בינוני | 1 | 200 | 1 | 67.2% | 67.2% | 29.1 |
| בינוני - חזק | 1 | 106 | 1 | 100.0% | 100.0% | 32.9 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בכפר קרע יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 2 בתי ספר בכפר קרע נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 2 | 0 | 2 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 2 | 1 | 1 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 2 | 0 | 2 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 2 | 1 | 0 | 1 |
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 1 | 1 | 0 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |