שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־13 בתי הספר התיכוניים בכפר סבא — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 8 מ־10
הנתונים מתבססים על 13 מ־13 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (91.7%) והחציון (93.2%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: בכפר סבא נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־83 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.84% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 0.97%, בנות 0.71%) — בממוצע כ־6.4 לכל אחד מ־13 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 75.1 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.84%, ולכן ציון איכות 74.5 = 75.1 × (1 − 0.0084). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 66.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־8.4 נקודות — מקום 123 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בכפר סבא — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| תיכון כצנלסוןמוכר · 842 תלמידים · סמל 440172 | ממלכתי | 292 | 91.8% | 24.9% | 26.5% | 82.1% | 30.7 | חזק | — |
| תיכון ע"ש גלילימוכר · 815 תלמידים · סמל 441030 | ממלכתי | 271 | 90.5% | 23.0% | 24.6% | 76.6% | 35.3 | חזק | — |
| תיכון ע"ש חיים הרצוגמוכר · 783 תלמידים · סמל 444117 | ממלכתי | 269 | 94.7% | 32.9% | 36.2% | 81.5% | 32.2 | חזק | — |
| תיכון ע"ש יצחק רביןמוכר · 728 תלמידים · סמל 441238 | ממלכתי | 234 | 94.2% | 22.8% | 36.6% | 79.5% | 31.1 | חזק | — |
| אורט שפירא אזורי למנהיגותמוכר · 611 תלמידים · סמל 470112 | ממלכתי | 175 | 93.7% | 9.9% | 23.9% | 82.4% | 27.7 | חזק | — |
| אולפנת בני עקיבא אמנהרשמי · 473 תלמידים · סמל 440388 | ממלכתי דתי | 91 | 98.9% | 43.8% | 30.3% | 94.4% | 29.6 | חזק | — |
| חט"ב ממ"ד בנים המררשמי · 386 תלמידים · סמל 441667 | ממלכתי דתי | 48 | 93.2% | 11.4% | 29.5% | 70.5% | 25.5 | בינוני - חזק | — |
| תיכון הראלרשמי · 390 תלמידים · סמל 440941 | ממלכתי דתי | 45 | 100.0% | 20.5% | 20.5% | 54.5% | 29.2 | בינוני - חזק | — |
| תיכון שמיר כפר סבאמוכר · 133 תלמידים · סמל 770388 | ממלכתי | 45 | 59.4% | 0.0% | 0.0% | 31.3% | 13.3 | בינוני - חזק | 1 מעל · 1 מתחת |
| אורט מדרשיית נועם כפר סבארשמי · 277 תלמידים · סמל 444067 | ממלכתי דתי | 44 | 97.6% | 22.0% | 26.8% | 73.2% | 25.2 | חזק | — |
| דמוקרטי ע"ש יעקב חזןרשמי · 214 תלמידים · סמל 441972 | ממלכתי | 38 | 92.6% | 33.3% | 29.6% | 92.6% | 24.6 | חזק | — |
| סמינר יצהרמוכר · 93 תלמידים · סמל 758094 | חרדי | 24 | 85.7% | 19.0% | 0.0% | 33.3% | 23.3 | בינוני - חזק | — |
| מפתןרשמי · 50 תלמידים · סמל 430488 | ממלכתי | 14 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 8.3 | בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בכפר סבא.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 8 | 1,338 | 8 | 90.8% | 92.6% | 30.7 |
| ממלכתי דתי | 4 | 228 | 4 | 97.7% | 98.9% | 29.2 |
| חרדי | 1 | 24 | 1 | 85.7% | 85.7% | 23.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 6 | 280 | 6 | 92.1% | 97.6% | 25.5 |
| מוכר | 7 | 1,310 | 7 | 91.6% | 91.8% | 30.7 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| בינוני | 1 | 14 | 1 | 0.0% | 0.0% | 8.3 |
| בינוני - חזק | 4 | 162 | 4 | 84.6% | 93.2% | 25.5 |
| חזק | 8 | 1,414 | 8 | 93.4% | 94.2% | 30.7 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בכפר סבא יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר בכפר סבא נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 1 | 1 | 0 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |