שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־5 בתי הספר התיכוניים בסח'נין — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־5 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (92.4%) גבוה מהזכאות המשוקללת (82.4%) ב־10.0 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בסח'נין נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־30 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.75% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.06%, בנות 0.44%) — בממוצע כ־6.0 לכל אחד מ־5 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 65.5 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.75%, ולכן ציון איכות 65.0 = 65.5 × (1 − 0.0075). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 52.9, כלומר היא מעל הצפוי ב־12.1 נקודות — מקום 38 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בסח'נין — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| תיכון ע"ש ג'מאל טרביהמוכר · 691 תלמידים · סמל 800052 | ערבי | 216 | 94.3% | 14.8% | 11.9% | 48.1% | 27.6 | חלש - בינוני | 1 מעל · 7 מתחת |
| תיכון אלמלמוכר · 576 תלמידים · סמל 740365 | ערבי | 186 | 60.3% | 16.8% | 17.9% | 46.2% | 28.8 | חלש - בינוני | 2 מתחת |
| בית ספר אלבשאארמוכר · 543 תלמידים · סמל 248278 | ערבי | 127 | 96.1% | 81.9% | 61.4% | 91.3% | 23.6 | בינוני - חזק | 4 מעל |
| תיכון אלביאן סח'ניןמוכר · 335 תלמידים · סמל 278283 | ערבי | 106 | 92.4% | 25.7% | 21.9% | 44.8% | 22.3 | חלש | 7 מעל |
| תיכון אוריתמוכר · 30 תלמידים · סמל 710756 | ערבי | 15 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 10.0 | חלש | 1 מעל · 2 מתחת |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בסח'נין.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ערבי | 5 | 650 | 5 | 82.4% | 92.4% | 23.6 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| מוכר | 5 | 650 | 5 | 82.4% | 92.4% | 23.6 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 2 | 121 | 2 | 80.9% | 92.4% | 22.3 |
| חלש - בינוני | 2 | 402 | 2 | 78.6% | 94.3% | 28.8 |
| בינוני - חזק | 1 | 127 | 1 | 96.1% | 96.1% | 23.6 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בסח'נין יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 5 בתי ספר בסח'נין נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 5 | 1 | 3 | 1 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 5 | 1 | 2 | 2 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 5 | 1 | 3 | 1 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 4 | 2 | 2 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 4 | 2 | 1 | 1 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 4 | 2 | 2 | 0 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 4 | 1 | 2 | 1 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 3 | 0 | 1 | 2 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 3 | 1 | 1 | 1 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 3 | 0 | 2 | 1 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 2 | 0 | 1 | 1 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 2 | 1 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 2 | 0 | 2 | 0 |