שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־5 בתי הספר התיכוניים בזבולון — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־5 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (81.6%) גבוהה מהחציון (74.1%) ב־7.5 נקודות: המוסדות הגדולים כאן מגיעים לזכאות גבוהה מזו של המוסד הטיפוסי.
נשירה: בזבולון נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־18 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.81% מתלמידי הגילים האלה ברשות) — בממוצע כ־3.6 לכל אחד מ־5 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 66.6 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.81%, ולכן ציון איכות 66.1 = 66.6 × (1 − 0.0081). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 53.8, כלומר היא מעל הצפוי ב־12.3 נקודות — מקום 67 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בזבולון — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף כרמל זבולוןרשמי · 953 תלמידים · סמל 360222 | ממלכתי | 160 | 95.3% | 14.9% | 35.8% | 77.7% | 31.3 | חזק | — |
| כפר הנוער הדתירשמי · 456 תלמידים · סמל 380048 | ממלכתי דתי | 75 | 92.5% | 6.0% | 9.0% | 53.7% | 19.0 | חלש | — |
| תיכון שקדמוכר · 276 תלמידים · סמל 462200 | ממלכתי | 67 | 69.8% | 14.3% | 12.7% | 65.1% | 34.5 | חזק | — |
| תיכון יעדים לחינוךמוכר · 187 תלמידים · סמל 370023 | ממלכתי | 62 | 53.3% | 0.0% | 0.0% | 17.8% | 20.2 | חלש | — |
| רמות זבולוןמוכר · 282 תלמידים · סמל 729012 | בדואי | 60 | 74.1% | 1.7% | 5.2% | 10.3% | 21.7 | חלש | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בזבולון.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 3 | 289 | 3 | 80.4% | 69.8% | 31.3 |
| ממלכתי דתי | 1 | 75 | 1 | 92.5% | 92.5% | 19.0 |
| בדואי | 1 | 60 | 1 | 74.1% | 74.1% | 21.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 235 | 2 | 94.4% | 95.3% | 31.3 |
| מוכר | 3 | 189 | 3 | 65.8% | 69.8% | 21.7 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 3 | 197 | 3 | 74.6% | 74.1% | 20.2 |
| חזק | 2 | 227 | 2 | 87.8% | 95.3% | 34.5 |