שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־39 בתי הספר התיכוניים במודיעין עילית — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 1 מ־10
הנתונים מתבססים על 9 מ־39 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (4.8%) גבוהה מהחציון (0.0%) ב־4.8 נקודות: המוסדות הגדולים כאן מגיעים לזכאות גבוהה מזו של המוסד הטיפוסי.
נשירה: במודיעין עילית נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־172 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (2.05% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.89%, בנות 1.18%) — בממוצע כ־4.4 לכל אחד מ־39 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 2.6 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 2.05%, ולכן ציון איכות 2.5 = 2.6 × (1 − 0.0205). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 38.9, כלומר היא מתחת לצפוי ב־36.4 נקודות — מקום 211 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך במודיעין עילית — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| בית יעקבמוכר · 1,160 תלמידים · סמל 141689 | חרדי | 264 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 44.6 | בינוני - חזק | — |
| תיכון מאיר - מודיעין עיליתמוכר · 930 תלמידים · סמל 346023 | חרדי | 183 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 42.3 | בינוני - חזק | — |
| מכון בית יעקב למורותמוכר · 676 תלמידים · סמל 731174 | חרדי | 135 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 46.8 | בינוני - חזק | — |
| סמינר בית חינוךמוכר · 518 תלמידים · סמל 284026 | חרדי | 117 | — | — | — | — | 43.2 | חלש | — |
| בנות בת שבעמוכר · 326 תלמידים · סמל 741710 | חרדי | 43 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 32.6 | בינוני - חזק | — |
| תיכון ויזניץ מודיעיןמוכר · 203 תלמידים · סמל 746784 | חרדי | 43 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 29.0 | בינוני | — |
| אור שעריםמוכר · 183 תלמידים · סמל 460543 | חרדי | 36 | 100.0% | 17.6% | 2.9% | 32.4% | 22.9 | חלש - בינוני | — |
| מעלות שרהמוכר · 150 תלמידים · סמל 460469 | חרדי | 23 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 25.0 | בינוני | — |
| סמינר בית יעקב החסידמוכר · 113 תלמידים · סמל 645036 | חרדי | 17 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 28.3 | בינוני - חזק | — |
| סמינר בנות מלכהמוכר · 72 תלמידים · סמל 761353 | חרדי | 14 | — | — | — | — | 18.0 | חלש - בינוני | — |
| נתיבות חכמהמוכר · 38 תלמידים · סמל 712943 | חרדי | 10 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 9.5 | בינוני - חזק | — |
| אור אלחנןתרבותי-ייחודי · 121 תלמידים · סמל 190108 | חרדי | — | — | — | — | — | 24.2 | חלש - בינוני | — |
| אור יחזקאל מודיעין עתרבותי-ייחודי · 68 תלמידים · סמל 460121 | חרדי | — | — | — | — | — | 17.0 | בינוני | — |
| אמרי צביתרבותי-ייחודי · 134 תלמידים · סמל 441964 | חרדי | — | — | — | — | — | 44.7 | בינוני | — |
| באר החייםתרבותי-ייחודי · 127 תלמידים · סמל 499590 | חרדי | — | — | — | — | — | 42.3 | חלש - בינוני | — |
| דרכה של תורה מודיעיןתרבותי-ייחודי · 78 תלמידים · סמל 733451 | חרדי | — | — | — | — | — | 26.0 | חלש - בינוני | — |
| חדוות התלמודתרבותי-ייחודי · 94 תלמידים · סמל 234054 | חרדי | — | — | — | — | — | 31.3 | בינוני | — |
| חזון דודתרבותי-ייחודי · 75 תלמידים · סמל 724062 | חרדי | — | — | — | — | — | 25.0 | בינוני | — |
| ישבת תפארת ישראלתרבותי-ייחודי · 127 תלמידים · סמל 738575 | חרדי | — | — | — | — | — | 63.5 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת אחינו לצעיריםתרבותי-ייחודי · 139 תלמידים · סמל 362244 | חרדי | — | — | — | — | — | 34.8 | בינוני | — |
| ישיבת אמרי חיים ויז'ניץתרבותי-ייחודי · 140 תלמידים · סמל 234047 | חרדי | — | — | — | — | — | 28.0 | בינוני | — |
| ישיבת ארחות יעקבתרבותי-ייחודי · 116 תלמידים · סמל 675934 | חרדי | — | — | — | — | — | 38.7 | — | — |
| ישיבת באר יצחק- מודיתרבותי-ייחודי · 78 תלמידים · סמל 754804 | חרדי | — | — | — | — | — | 19.5 | בינוני | — |
| ישיבת ברסלב לצעירים-תרבותי-ייחודי · 70 תלמידים · סמל 499988 | חרדי | — | — | — | — | — | 17.5 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת דברי שלמהתרבותי-ייחודי · 192 תלמידים · סמל 362640 | חרדי | — | — | — | — | — | 64.0 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת דרך התורהתרבותי-ייחודי · 109 תלמידים · סמל 141580 | חרדי | — | — | — | — | — | 36.3 | בינוני | — |
| ישיבת חמדת משהתרבותי-ייחודי · 259 תלמידים · סמל 361543 | חרדי | — | — | — | — | — | 86.3 | בינוני | — |
| ישיבת כנסת יצחקתרבותי-ייחודי · 500 תלמידים · סמל 363879 | חרדי | — | — | — | — | — | 55.6 | בינוני | — |
| ישיבת כנסת מרדכיתרבותי-ייחודי · 116 תלמידים · סמל 560557 | חרדי | — | — | — | — | — | 29.0 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת מלכות תורהתרבותי-ייחודי · 128 תלמידים · סמל 442681 | חרדי | — | — | — | — | — | 21.3 | בינוני | — |
| ישיבת נצח התורהתרבותי-ייחודי · 154 תלמידים · סמל 362194 | חרדי | — | — | — | — | — | 51.3 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת קרלין סטוליןתרבותי-ייחודי · 155 תלמידים · סמל 460386 | חרדי | — | — | — | — | — | 51.7 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת שיח תורהתרבותי-ייחודי · 290 תלמידים · סמל 370882 | חרדי | — | — | — | — | — | 32.2 | בינוני | — |
| ישיבת שערי דעהתרבותי-ייחודי · 143 תלמידים · סמל 758417 | חרדי | — | — | — | — | — | 47.7 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת תורת מרדכיתרבותי-ייחודי · 107 תלמידים · סמל 728691 | חרדי | — | — | — | — | — | 35.7 | בינוני | — |
| כנסת הגדולה מפעלים חתרבותי-ייחודי · 48 תלמידים · סמל 719575 | חרדי | — | — | — | — | — | 24.0 | בינוני - חזק | — |
| סמינר הליכות בית יעקבמוכר · 72 תלמידים · סמל 677245 | חרדי | — | — | — | — | — | 24.0 | — | — |
| עטרת יוסף שלוםתרבותי-ייחודי · 218 תלמידים · סמל 519736 | חרדי | — | — | — | — | — | 54.5 | בינוני | — |
| תורת אליהותרבותי-ייחודי · 40 תלמידים · סמל 767830 | חרדי | — | — | — | — | — | 20.0 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במודיעין עילית.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חרדי | 39 | 885 | 9 | 4.8% | 0.0% | 32.2 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| מוכר | 12 | 885 | 9 | 4.8% | 0.0% | 29.0 |
| תרבותי-ייחודי | 27 | 0 | 0 | — | — | 34.8 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 117 | 0 | — | — | 43.2 |
| חלש - בינוני | 12 | 50 | 1 | 100.0% | 100.0% | 42.3 |
| בינוני | 16 | 66 | 2 | 0.0% | 0.0% | 32.2 |
| בינוני - חזק | 7 | 652 | 6 | 0.0% | 0.0% | 32.6 |
| — | 3 | 0 | 0 | — | — | 24.0 |