GoInfo· התמונה הפדגוגית

לפני הסתמכות על מידע באתר, מומלץ לעיין בתנאי השימוש.

עמק יזרעאל

שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

סמל עמק יזרעאל

התמונה הפדגוגית בעמק יזרעאל

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־7 בתי הספר התיכוניים בעמק יזרעאל — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.

רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 8 מ־10

89.4%זכאות לבגרות, משוקלל
89.5%חציון בית ספר
62נשרו מכיתות ז׳-י״ב
23.0%5 יח׳ מתמטיקה
65.1%5 יח׳ אנגלית
7בתי ספר תיכוניים
701תלמידי י״ב
26.5תלמידים בכיתה, חציון

הנתונים מתבססים על 7 מ־7 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (89.4%) והחציון (89.5%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.

נשירה: בעמק יזרעאל נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־62 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.22% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.48%, בנות 0.93%) — בממוצע כ־8.9 לכל אחד מ־7 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.

ציון הישגים 73.2 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.22%, ולכן ציון איכות 72.3 = 73.2 × (1 − 0.0122). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 66.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־6.3 נקודות — מקום 141 בדירוג השאריות.

תקציב החינוך בעמק יזרעאל — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר

כל בתי הספר התיכוניים

לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.

בית ספרמגזרתלמידי י״בזכאותמצטיינים5 מתמטיקה5 אנגליתבכיתהטיפוחראמ״ה
מקיף חקלאי נהללרשמי · 1,716 תלמידים · סמל 280057ממלכתי26091.3%19.8%29.0%68.7%32.4חזק5 מתחת
מקיף עמקים-תבוררשמי · 1,049 תלמידים · סמל 260182ממלכתי16090.8%9.9%22.0%60.3%30.4בינוני - חזק3 מתחת
מקיף העמק המערבירשמי · 876 תלמידים · סמל 260257ממלכתי15589.5%9.9%23.7%63.8%30.2חזק
מקיף ולדורף הרדוףרשמי · 353 תלמידים · סמל 240572ממלכתי8088.7%11.3%8.1%74.2%22.9בינוני8 מעל · 3 מתחת
דמוקרטי בעמק- התיכוןרשמי · 159 תלמידים · סמל 733584ממלכתי2578.3%8.7%26.1%78.3%26.5בינוני - חזק4 מעל
נוה עמיאלמוכר · 64 תלמידים · סמל 280016ממלכתי דתי1558.3%0.0%0.0%8.3%16.0חלש - בינוני2 מעל
בית יעקב אור רחלמוכר · 72 תלמידים · סמל 241026חרדי6100.0%20.0%20.0%40.0%18.0חלש - בינוני

לפי מגזר

החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בעמק יזרעאל.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
ממלכתי5680590.0%89.5%30.2
ממלכתי דתי115158.3%58.3%16.0
חרדי161100.0%100.0%18.0

לפי מעמד משפטי

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
רשמי5680590.0%89.5%30.2
מוכר221270.2%100.0%18.0

לפי חמישון טיפוח

זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
חלש - בינוני221270.2%100.0%18.0
בינוני180188.7%88.7%22.9
בינוני - חזק2185289.1%90.8%30.4
חזק2415290.6%91.3%32.4

אקלים והישגים — ראמ״ה

ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בעמק יזרעאל יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 5 בתי ספר בעמק יזרעאל נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.

ממדבתי ספרמעלכמו מתחת
אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות4022
הלמידה בכיתהמרחבי עשייה4202
יחסים ושייכותאקלים חינוכי4220
מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה4202
הקניית מיומנויותמרחבי עשייה3120
טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה3111
הצוות החינוכימרחבי עשייה3102
מיומנות רגשיתידע ומיומנויות2020
מיומנות חברתיתידע ומיומנויות2110
תחושת מוגנותאקלים חינוכי2110
מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות2011
מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות2011
מצב התשתיותמרחבי עשייה2110
מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי2110
שלומות הצוותמרחבי עשייה1100

מה שאין במספרים האלה