שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־3 בתי הספר התיכוניים במטה אשר — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 7 מ־10
הנתונים מתבססים על 3 מ־3 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (90.0%) והחציון (88.9%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: במטה אשר נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־49 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.49% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.47%, בנות 1.51%) — בממוצע כ־16.3 לכל אחד מ־3 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 68.9 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.49%, ולכן ציון איכות 67.9 = 68.9 × (1 − 0.0149). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 60.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־7.8 נקודות — מקום 111 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך במטה אשר — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף סולם צוררשמי · 835 תלמידים · סמל 260331 | ממלכתי | 155 | 88.9% | 13.7% | 17.0% | 62.7% | 25.6 | בינוני - חזק | — |
| אופקרשמי · 1,089 תלמידים · סמל 260125 | ממלכתי | 145 | 93.0% | 10.9% | 14.8% | 57.0% | 29.6 | בינוני - חזק | — |
| בי"ס מקיף השלום דנוןרשמי · 555 תלמידים · סמל 247221 | ערבי | 97 | 87.2% | 8.1% | 9.3% | 36.0% | 22.5 | חלש | 1 מעל · 3 מתחת |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במטה אשר.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 2 | 300 | 2 | 90.9% | 93.0% | 29.6 |
| ערבי | 1 | 97 | 1 | 87.2% | 87.2% | 22.5 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 397 | 3 | 90.0% | 88.9% | 25.6 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 97 | 1 | 87.2% | 87.2% | 22.5 |
| בינוני - חזק | 2 | 300 | 2 | 90.9% | 93.0% | 29.6 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר במטה אשר יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר במטה אשר נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 1 | 1 | 0 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |