GoInfo· התמונה הפדגוגית

לפני הסתמכות על מידע באתר, מומלץ לעיין בתנאי השימוש.

מבשרת ציון

שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

סמל מבשרת ציון

התמונה הפדגוגית במבשרת ציון

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־2 בתי הספר התיכוניים במבשרת ציון — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.

רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 8 מ־10

74.7%זכאות לבגרות, משוקלל
100.0%חציון בית ספר
26נשרו מכיתות ז׳-י״ב
18.0%5 יח׳ מתמטיקה
55.7%5 יח׳ אנגלית
2בתי ספר תיכוניים
347תלמידי י״ב
28.1תלמידים בכיתה, חציון

הנתונים מתבססים על 2 מ־2 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (100.0%) גבוה מהזכאות המשוקללת (74.7%) ב־25.3 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.

נשירה: במבשרת ציון נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־26 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.33% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.57%, בנות 1.07%) — בממוצע כ־13.0 לכל אחד מ־2 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.

ציון הישגים 61.5 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.33%, ולכן ציון איכות 60.7 = 61.5 × (1 − 0.0133). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 66.1, כלומר היא מתחת לצפוי ב־5.4 נקודות — מקום 198 בדירוג השאריות.

תקציב החינוך במבשרת ציון — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר

כל בתי הספר התיכוניים

לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.

בית ספרמגזרתלמידי י״בזכאותמצטיינים5 מתמטיקה5 אנגליתבכיתהטיפוחראמ״ה
תיכון הראלמוכר · 1,020 תלמידים · סמל 144501ממלכתי33974.1%16.8%17.8%55.8%28.1חזק7 מתחת
ישיבת תיכון קול מבשרמוכר · 69 תלמידים · סמל 140251ממלכתי דתי8100.0%0.0%25.0%50.0%13.8בינוני - חזק3 מעל · 3 מתחת

לפי מגזר

החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במבשרת ציון.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
ממלכתי1339174.1%74.1%28.1
ממלכתי דתי181100.0%100.0%13.8

לפי מעמד משפטי

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
מוכר2347274.7%100.0%28.1

לפי חמישון טיפוח

זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
בינוני - חזק181100.0%100.0%13.8
חזק1339174.1%74.1%28.1

אקלים והישגים — ראמ״ה

ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר במבשרת ציון יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 2 בתי ספר במבשרת ציון נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.

ממדבתי ספרמעלכמו מתחת
אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות2002
הלמידה בכיתהמרחבי עשייה2002
מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה2020
הקניית מיומנויותמרחבי עשייה2101
טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה2011
מצב התשתיותמרחבי עשייה2110
יחסים ושייכותאקלים חינוכי2011
מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות1010
מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות1010
שלומות הצוותמרחבי עשייה1100
מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי1001
מיומנות רגשיתידע ומיומנויות1001
מיומנות חברתיתידע ומיומנויות1010
הצוות החינוכימרחבי עשייה1001
תחושת מוגנותאקלים חינוכי1010

מה שאין במספרים האלה