שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־9 בתי הספר התיכוניים בעמק חפר — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 8 מ־10
הנתונים מתבססים על 7 מ־9 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (85.9%) גבוהה מהחציון (77.8%) ב־8.1 נקודות: המוסדות הגדולים כאן מגיעים לזכאות גבוהה מזו של המוסד הטיפוסי.
נשירה: בעמק חפר נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־59 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.93% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 0.99%, בנות 0.87%) — בממוצע כ־6.6 לכל אחד מ־9 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 72.3 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.93%, ולכן ציון איכות 71.6 = 72.3 × (1 − 0.0093). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 66.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־5.6 נקודות — מקום 166 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בעמק חפר — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| קרית חינוך בן גוריוןרשמי · 1,613 תלמידים · סמל 480046 | ממלכתי | 309 | 91.9% | 16.2% | 23.3% | 70.3% | 32.9 | חזק | 3 מתחת |
| רמות יםרשמי · 1,603 תלמידים · סמל 470443 | ממלכתי | 272 | 86.5% | 13.9% | 16.2% | 68.7% | 33.2 | חזק | — |
| מקיף מעין-שחררשמי · 1,493 תלמידים · סמל 460063 | ממלכתי | 233 | 95.8% | 15.7% | 19.0% | 83.3% | 33.0 | חזק | — |
| הדסה נעוריםמוכר · 348 תלמידים · סמל 470146 | ממלכתי | 77 | 62.9% | 1.4% | 1.4% | 37.1% | 21.5 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת בנ"ע כפר הרואהמוכר · 208 תלמידים · סמל 440321 | ממלכתי דתי | 59 | 57.6% | 1.7% | 15.3% | 35.6% | 26.0 | חזק | — |
| תו"ם חרב לאתמוכר · 303 תלמידים · סמל 470211 | ממלכתי דתי | 51 | 77.8% | 4.4% | 4.4% | 22.2% | 17.8 | חלש - בינוני | — |
| בן-יקיררשמי · 118 תלמידים · סמל 480129 | ממלכתי דתי | 21 | 65.0% | 5.0% | 0.0% | 25.0% | 19.7 | חלש - בינוני | — |
| ארבעת המיניםמוכר · 46 תלמידים · סמל 667394 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 23.0 | חזק | — |
| מרום שש שנתי עמק חפרמוכר · 41 תלמידים · סמל 665372 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 13.7 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בעמק חפר.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 6 | 891 | 4 | 88.8% | 91.9% | 32.9 |
| ממלכתי דתי | 3 | 131 | 3 | 66.7% | 65.0% | 19.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 4 | 835 | 4 | 90.6% | 91.9% | 33.0 |
| מוכר | 5 | 187 | 3 | 65.3% | 62.9% | 21.5 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש - בינוני | 3 | 149 | 3 | 68.3% | 65.0% | 19.7 |
| חזק | 5 | 873 | 4 | 88.9% | 91.9% | 32.9 |
| — | 1 | 0 | 0 | — | — | 13.7 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בעמק חפר יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר בעמק חפר נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |