שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־17 בתי הספר התיכוניים בחדרה — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 6 מ־10
הנתונים מתבססים על 13 מ־17 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (77.4%) והחציון (79.5%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: בחדרה נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־109 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.31% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.82%, בנות 0.79%) — בממוצע כ־6.4 לכל אחד מ־17 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 59.9 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.31%, ולכן ציון איכות 59.1 = 59.9 × (1 − 0.0131). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 56.7, כלומר היא מעל הצפוי ב־2.4 נקודות — מקום 150 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בחדרה — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| עמל חדרה למדעים ולאמנויותרשמי · 2,063 תלמידים · סמל 370072 | ממלכתי | 341 | 93.5% | 13.8% | 23.1% | 58.8% | 32.0 | בינוני | 5 מעל |
| תכון חדרה בית-אליעזררשמי · 1,608 תלמידים · סמל 344382 | ממלכתי | 232 | 84.7% | 11.5% | 18.7% | 72.2% | 32.5 | בינוני | 4 מתחת |
| תיכון חדרהרשמי · 1,596 תלמידים · סמל 340281 | ממלכתי | 213 | 79.5% | 7.0% | 10.0% | 48.0% | 32.1 | בינוני | 2 מעל · 1 מתחת |
| אולפ' בנ"ע מ. ברוךרשמי · 466 תלמידים · סמל 344200 | ממלכתי דתי | 76 | 97.1% | 12.9% | 14.3% | 52.9% | 27.4 | בינוני | 6 מעל |
| גימנסיה חדרהמוכר · 150 תלמידים · סמל 340653 | ממלכתי | 68 | 47.3% | 1.8% | 1.8% | 20.0% | 21.4 | בינוני | — |
| תיכון טכנולוגי נעמתמוכר · 170 תלמידים · סמל 370486 | ממלכתי | 59 | 35.7% | 0.0% | 0.0% | 19.0% | 18.9 | חלש | 4 מעל · 1 מתחת |
| הדמוקרטי חדרהמוכר · 171 תלמידים · סמל 340596 | ממלכתי | 48 | 46.9% | 15.6% | 3.1% | 40.6% | 38.0 | בינוני - חזק | כמו הדומים |
| בית יעקב-בית יפהמוכר · 182 תלמידים · סמל 344499 | חרדי | 47 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 45.5 | בינוני - חזק | — |
| שש שנתי יש"ירשמי · 318 תלמידים · סמל 719724 | ממלכתי דתי | 45 | 86.8% | 2.6% | 21.1% | 60.5% | 22.7 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת בנ"ע חדרהרשמי · 364 תלמידים · סמל 340356 | ממלכתי דתי | 43 | 89.7% | 5.1% | 20.5% | 64.1% | 22.0 | בינוני | 1 מעל |
| באר מריםמוכר · 126 תלמידים · סמל 384198 | חרדי | 34 | 81.3% | 0.0% | 0.0% | 3.1% | 31.5 | בינוני | — |
| בית חנהמוכר · 89 תלמידים · סמל 659631 | חרדי | 20 | 78.9% | 21.1% | 0.0% | 42.1% | 22.3 | חלש - בינוני | — |
| תיכון גבעולרשמי · 184 תלמידים · סמל 338541 | ממלכתי | 18 | 40.0% | 0.0% | 0.0% | 40.0% | 21.8 | בינוני | — |
| בני יששכרתרבותי-ייחודי · 51 תלמידים · סמל 521112 | חרדי | — | — | — | — | — | 12.8 | חלש - בינוני | — |
| דרכי הללתרבותי-ייחודי · 63 תלמידים · סמל 742759 | חרדי | — | — | — | — | — | 15.8 | בינוני | — |
| צעירים חדרהתרבותי-ייחודי · 20 תלמידים · סמל 763524 | חרדי | — | — | — | — | — | 20.0 | — | — |
| קרית המתיבתאתרבותי-ייחודי · 93 תלמידים · סמל 340521 | חרדי | — | — | — | — | — | 23.3 | בינוני - חזק | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בחדרה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 7 | 979 | 7 | 78.4% | 47.3% | 32.0 |
| ממלכתי דתי | 3 | 164 | 3 | 92.3% | 89.7% | 22.7 |
| חרדי | 7 | 101 | 3 | 43.0% | 78.9% | 22.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 7 | 968 | 7 | 87.1% | 86.8% | 27.4 |
| מוכר | 6 | 276 | 6 | 43.2% | 47.3% | 31.5 |
| תרבותי-ייחודי | 4 | 0 | 0 | — | — | 20.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 59 | 1 | 35.7% | 35.7% | 18.9 |
| חלש - בינוני | 3 | 65 | 2 | 84.4% | 86.8% | 22.3 |
| בינוני | 9 | 1,025 | 8 | 84.3% | 84.7% | 27.4 |
| בינוני - חזק | 3 | 95 | 2 | 23.7% | 46.9% | 38.0 |
| — | 1 | 0 | 0 | — | — | 20.0 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בחדרה יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 7 בתי ספר בחדרה נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 7 | 2 | 5 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 6 | 2 | 4 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 6 | 2 | 3 | 1 |
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 5 | 0 | 5 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 5 | 2 | 2 | 1 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 5 | 2 | 3 | 0 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 5 | 2 | 2 | 1 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 5 | 1 | 3 | 1 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 4 | 1 | 2 | 1 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 4 | 2 | 1 | 1 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 4 | 2 | 2 | 0 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 2 | 0 | 2 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |