שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־5 בתי הספר התיכוניים בחצור הגלילית — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 4 מ־5 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (87.1%) גבוה מהזכאות המשוקללת (60.8%) ב־26.3 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בחצור הגלילית נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־11 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (0.89% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 0.74%, בנות 1.06%) — בממוצע כ־2.2 לכל אחד מ־5 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 42.0 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 0.89%, ולכן ציון איכות 41.6 = 42.0 × (1 − 0.0089). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 52.9, כלומר היא מתחת לצפוי ב־11.3 נקודות — מקום 205 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בחצור הגלילית — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אורט אברט חצור הגליליתרשמי · 404 תלמידים · סמל 770776 | ממלכתי | 68 | 87.1% | 4.8% | 17.7% | 38.7% | 17.6 | חלש - בינוני | — |
| בית יעקב באר מריםמוכר · 368 תלמידים · סמל 240531 | חרדי | 51 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 33.5 | חלש - בינוני | — |
| קרית החינוך אמי"תרשמי · 326 תלמידים · סמל 770784 | ממלכתי דתי | 46 | 92.1% | 13.2% | 15.8% | 44.7% | 23.9 | חלש | — |
| מעלות שמחהמוכר · 57 תלמידים · סמל 734061 | חרדי | 11 | 50.0% | 0.0% | 0.0% | 12.5% | 14.3 | חלש | — |
| ישיבת שפתי צדיקתרבותי-ייחודי · 125 תלמידים · סמל 240424 | חרדי | — | — | — | — | — | 31.3 | בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בחצור הגלילית.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 1 | 68 | 1 | 87.1% | 87.1% | 17.6 |
| חרדי | 3 | 62 | 2 | 8.9% | 50.0% | 31.3 |
| ממלכתי דתי | 1 | 46 | 1 | 92.1% | 92.1% | 23.9 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 114 | 2 | 89.1% | 92.1% | 23.9 |
| מוכר | 2 | 62 | 2 | 8.9% | 50.0% | 33.5 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 0 | 0 | — | — | 31.3 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 2 | 57 | 2 | 84.0% | 92.1% | 23.9 |
| חלש - בינוני | 2 | 119 | 2 | 49.8% | 87.1% | 33.5 |
| בינוני | 1 | 0 | 0 | — | — | 31.3 |