שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־16 בתי הספר התיכוניים בקרית גת — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 12 מ־16 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (93.8%) גבוה מהזכאות המשוקללת (73.8%) ב־20.0 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בקרית גת נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־85 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.54% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.16%, בנות 0.88%) — בממוצע כ־5.3 לכל אחד מ־16 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 52.0 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.54%, ולכן ציון איכות 51.2 = 52.0 × (1 − 0.0154). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 52.9, כלומר היא מתחת לצפוי ב־1.7 נקודות — מקום 169 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בקרית גת — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אורט מקיף אריה מאיר קרית גתרשמי · 973 תלמידים · סמל 644732 | ממלכתי | 164 | 94.2% | 6.5% | 11.0% | 63.9% | 28.4 | חלש - בינוני | 1 מעל · 4 מתחת |
| ק. ח. ע"ש זאב בויםרשמי · 802 תלמידים · סמל 640029 | ממלכתי | 127 | 100.0% | 4.0% | 16.1% | 42.7% | 26.3 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת בית דודמוכר · 403 תלמידים · סמל 640623 | חרדי | 124 | 9.1% | 0.0% | 0.0% | 1.0% | 22.4 | בינוני | — |
| אורט מקיף שלאון קרית גתרשמי · 545 תלמידים · סמל 640656 | ממלכתי | 96 | 93.8% | 4.9% | 11.1% | 43.2% | 25.3 | חלש | 5 מתחת |
| אורט כרמי גת רביןרשמי · 793 תלמידים · סמל 644344 | ממלכתי | 74 | 90.3% | 6.9% | 8.3% | 55.6% | 29.1 | חלש - בינוני | — |
| אורט מקיף דתי גרוס קרית גתרשמי · 503 תלמידים · סמל 640235 | ממלכתי דתי | 71 | 95.2% | 7.9% | 25.4% | 47.6% | 23.9 | חלש | 3 מעל · 2 מתחת |
| אורט ישיבה תיכונית קרית גתרשמי · 354 תלמידים · סמל 641399 | ממלכתי דתי | 52 | 96.0% | 12.0% | 30.0% | 50.0% | 25.3 | בינוני | — |
| תיכון גור קרית גתמוכר · 238 תלמידים · סמל 748004 | חרדי | 47 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 29.8 | בינוני | — |
| תפארת חיהמוכר · 131 תלמידים · סמל 499848 | חרדי | 46 | 95.7% | 26.1% | 26.1% | 45.7% | 21.8 | בינוני | — |
| אורט טכנולוגי קרית גמוכר · 123 תלמידים · סמל 729285 | ממלכתי | 34 | 7.4% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 17.6 | חלש | — |
| אורט אולפנה קרית גתרשמי · 290 תלמידים · סמל 640383 | ממלכתי דתי | 30 | 92.0% | 8.0% | 24.0% | 76.0% | 29.0 | בינוני | 1 מעל · 1 מתחת |
| תיכון נתיבי רחלמוכר · 61 תלמידים · סמל 640409 | חרדי | 14 | 55.6% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 15.3 | חלש | — |
| היכל התלמודתרבותי-ייחודי · 12 תלמידים · סמל 656207 | חרדי | — | — | — | — | — | 6.0 | — | — |
| ישיבה קטנה גור החדשהתרבותי-ייחודי · 169 תלמידים · סמל 631739 | חרדי | — | — | — | — | — | 21.1 | בינוני | — |
| תבונה ודעתתרבותי-ייחודי · 60 תלמידים · סמל 508275 | חרדי | — | — | — | — | — | 15.0 | בינוני | — |
| תיכון כה תאמרמוכר · 47 תלמידים · סמל 667097 | חרדי | — | — | — | — | — | 15.7 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בקרית גת.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 5 | 495 | 5 | 89.1% | 93.8% | 26.3 |
| חרדי | 8 | 231 | 4 | 27.3% | 55.6% | 21.1 |
| ממלכתי דתי | 3 | 153 | 3 | 94.8% | 95.2% | 25.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 7 | 614 | 7 | 95.0% | 94.2% | 26.3 |
| מוכר | 6 | 265 | 5 | 24.8% | 9.1% | 21.8 |
| תרבותי-ייחודי | 3 | 0 | 0 | — | — | 15.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 4 | 215 | 4 | 78.1% | 93.8% | 23.9 |
| חלש - בינוני | 3 | 365 | 3 | 95.4% | 94.2% | 28.4 |
| בינוני | 7 | 299 | 5 | 44.4% | 92.0% | 22.4 |
| — | 2 | 0 | 0 | — | — | 15.7 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בקרית גת יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 4 בתי ספר בקרית גת נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 4 | 0 | 3 | 1 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 4 | 0 | 2 | 2 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 4 | 0 | 3 | 1 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 4 | 1 | 1 | 2 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 4 | 1 | 1 | 2 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 4 | 2 | 2 | 0 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 3 | 0 | 3 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 3 | 1 | 2 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 3 | 0 | 2 | 1 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 3 | 0 | 3 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 3 | 0 | 0 | 3 |