שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־6 בתי הספר התיכוניים בקרית מלאכי — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־6 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (83.1%) גבוה מהזכאות המשוקללת (79.8%) ב־3.3 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בקרית מלאכי נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־26 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.49% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.27%, בנות 0.76%) — בממוצע כ־4.3 לכל אחד מ־6 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 51.9 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.49%, ולכן ציון איכות 51.1 = 51.9 × (1 − 0.0149). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 51.2, כלומר היא מתחת לצפוי ב־0.0 נקודות — מקום 155 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בקרית מלאכי — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| גימנסיה דרכארשמי · 605 תלמידים · סמל 670422 | ממלכתי | 85 | 83.1% | 1.2% | 6.0% | 48.2% | 24.4 | חלש - בינוני | 2 מתחת |
| מקיף דתי חבד בית חנהרשמי · 500 תלמידים · סמל 640631 | ממלכתי דתי | 73 | 86.2% | 21.5% | 10.8% | 29.2% | 26.6 | בינוני | — |
| מקיף דתירשמי · 418 תלמידים · סמל 670414 | ממלכתי דתי | 60 | 92.7% | 0.0% | 9.1% | 41.8% | 27.4 | חלש | 3 מתחת |
| ביה"ס למלאכה חב"דמוכר · 81 תלמידים · סמל 670562 | ממלכתי דתי | 13 | 25.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 16.2 | חלש - בינוני | — |
| קרית חינוך-ק. מלאכימוכר · 62 תלמידים · סמל 644757 | חרדי | 13 | 16.7% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 15.5 | בינוני | — |
| תומכי תמימים - ישיבהמוכר · 69 תלמידים · סמל 725382 | ממלכתי דתי | 3 | — | — | — | — | 17.3 | בינוני - חזק | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בקרית מלאכי.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי דתי | 4 | 149 | 3 | 83.4% | 86.2% | 26.6 |
| ממלכתי | 1 | 85 | 1 | 83.1% | 83.1% | 24.4 |
| חרדי | 1 | 13 | 1 | 16.7% | 16.7% | 15.5 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 218 | 3 | 86.8% | 86.2% | 26.6 |
| מוכר | 3 | 29 | 2 | 20.9% | 25.0% | 16.2 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 60 | 1 | 92.7% | 92.7% | 27.4 |
| חלש - בינוני | 2 | 98 | 2 | 75.4% | 83.1% | 24.4 |
| בינוני | 2 | 86 | 2 | 75.7% | 86.2% | 26.6 |
| בינוני - חזק | 1 | 3 | 0 | — | — | 17.3 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בקרית מלאכי יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 2 בתי ספר בקרית מלאכי נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 2 | 0 | 0 | 2 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 2 | 0 | 2 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 2 | 0 | 0 | 2 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 2 | 0 | 2 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 2 | 0 | 1 | 1 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 2 | 0 | 2 | 0 |