שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־10 בתי הספר התיכוניים באופקים — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 3 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־10 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (76.5%) גבוה מהזכאות המשוקללת (61.4%) ב־15.1 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: באופקים נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־29 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.08% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.61%, בנות 0.53%) — בממוצע כ־2.9 לכל אחד מ־10 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 43.1 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.08%, ולכן ציון איכות 42.6 = 43.1 × (1 − 0.0108). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 51.2, כלומר היא מתחת לצפוי ב־8.5 נקודות — מקום 195 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך באופקים — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| עמל אמירים אופקיםרשמי · 1,023 תלמידים · סמל 770057 | ממלכתי | 162 | 94.6% | 6.1% | 14.2% | 53.4% | 26.8 | חלש | — |
| בית יעקב נווה יוכבדמוכר · 486 תלמידים · סמל 640664 | חרדי | 128 | 19.5% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 30.4 | בינוני | — |
| שבילי אית"םרשמי · 420 תלמידים · סמל 640102 | ממלכתי דתי | 35 | 76.5% | 11.8% | 8.8% | 55.9% | 24.7 | חלש - בינוני | — |
| מחט עמל אופקיםמוכר · 116 תלמידים · סמל 641001 | ממלכתי | 33 | 27.6% | 0.0% | 0.0% | 13.8% | 16.6 | חלש | — |
| תיכון תהילותמוכר · 83 תלמידים · סמל 641191 | חרדי | 17 | 94.1% | 0.0% | 0.0% | 5.9% | 18.8 | חלש - בינוני | — |
| בנין אב בית אהרוןתרבותי-ייחודי · 117 תלמידים · סמל 633776 | חרדי | — | — | — | — | — | 39.0 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת יוסף לקחתרבותי-ייחודי · 175 תלמידים · סמל 640714 | חרדי | — | — | — | — | — | 58.3 | בינוני | — |
| ישיבת תורת ישראלתרבותי-ייחודי · 98 תלמידים · סמל 660217 | חרדי | — | — | — | — | — | 24.5 | בינוני | — |
| משכן התלמודתרבותי-ייחודי · 46 תלמידים · סמל 660050 | חרדי | — | — | — | — | — | 15.3 | חלש - בינוני | — |
| שירת מריםמוכר · 53 תלמידים · סמל 671297 | חרדי | — | — | — | — | — | 26.5 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים באופקים.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 2 | 195 | 2 | 83.3% | 94.6% | 26.8 |
| חרדי | 7 | 145 | 2 | 28.2% | 94.1% | 26.5 |
| ממלכתי דתי | 1 | 35 | 1 | 76.5% | 76.5% | 24.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 2 | 197 | 2 | 91.4% | 94.6% | 26.8 |
| מוכר | 4 | 178 | 3 | 28.1% | 27.6% | 26.5 |
| תרבותי-ייחודי | 4 | 0 | 0 | — | — | 39.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 2 | 195 | 2 | 83.3% | 94.6% | 26.8 |
| חלש - בינוני | 4 | 52 | 2 | 82.3% | 94.1% | 24.7 |
| בינוני | 3 | 128 | 1 | 19.5% | 19.5% | 30.4 |
| — | 1 | 0 | 0 | — | — | 26.5 |