שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־5 בתי הספר התיכוניים באור עקיבא — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10
הנתונים מתבססים על 4 מ־5 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (94.1%) והחציון (96.8%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: באור עקיבא נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־23 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.09% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.24%, בנות 0.93%) — בממוצע כ־4.6 לכל אחד מ־5 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 67.4 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.09%, ולכן ציון איכות 66.6 = 67.4 × (1 − 0.0109). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 53.8, כלומר היא מעל הצפוי ב־12.9 נקודות — מקום 88 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך באור עקיבא — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ק חינוך אמית עתידים אור עקיבארשמי · 1,230 תלמידים · סמל 344440 | ממלכתי | 170 | 96.8% | 6.4% | 9.6% | 46.5% | 29.7 | חלש - בינוני | — |
| נתיבות דרוררשמי · 524 תלמידים · סמל 344598 | ממלכתי דתי | 63 | 96.7% | 20.0% | 15.0% | 68.3% | 24.4 | בינוני - חזק | — |
| אולפנית אמי"ת או"ערשמי · 169 תלמידים · סמל 342170 | ממלכתי דתי | 21 | 100.0% | 10.5% | 10.5% | 84.2% | 20.0 | חלש - בינוני | — |
| תיכון טכנולוגי האופקמוכר · 113 תלמידים · סמל 370262 | ממלכתי | 19 | 54.5% | 0.0% | 0.0% | 9.1% | 10.8 | חלש | — |
| שערי תורה אור עקיבאתרבותי-ייחודי · 38 תלמידים · סמל 758078 | חרדי | — | — | — | — | — | 12.7 | בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים באור עקיבא.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 2 | 189 | 2 | 92.5% | 96.8% | 29.7 |
| ממלכתי דתי | 2 | 84 | 2 | 97.5% | 100.0% | 24.4 |
| חרדי | 1 | 0 | 0 | — | — | 12.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 254 | 3 | 97.0% | 96.8% | 24.4 |
| מוכר | 1 | 19 | 1 | 54.5% | 54.5% | 10.8 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 0 | 0 | — | — | 12.7 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 1 | 19 | 1 | 54.5% | 54.5% | 10.8 |
| חלש - בינוני | 2 | 191 | 2 | 97.2% | 100.0% | 29.7 |
| בינוני | 1 | 0 | 0 | — | — | 12.7 |
| בינוני - חזק | 1 | 63 | 1 | 96.7% | 96.7% | 24.4 |