שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־15 בתי הספר התיכוניים בטבריה — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 11 מ־15 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (78.8%) והחציון (81.0%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: בטבריה נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־102 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.95% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.78%, בנות 1.10%) — בממוצע כ־6.8 לכל אחד מ־15 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 50.0 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.95%, ולכן ציון איכות 49.0 = 50.0 × (1 − 0.0195). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 51.2, כלומר היא מתחת לצפוי ב־2.2 נקודות — מקום 163 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בטבריה — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אולפנית לבנותרשמי · 965 תלמידים · סמל 240093 | ממלכתי דתי | 144 | 89.1% | 20.3% | 16.7% | 51.4% | 26.9 | בינוני | 4 מעל |
| במעלה טבריהרשמי · 984 תלמידים · סמל 244210 | ממלכתי | 140 | 90.3% | 4.0% | 10.5% | 39.5% | 30.3 | חלש | 10 מעל |
| עמל נופרים בגליל טבריהרשמי · 862 תלמידים · סמל 240267 | ממלכתי | 107 | 81.0% | 4.8% | 7.6% | 38.1% | 27.5 | חלש | 1 מתחת |
| הישיבה אורט טבריהרשמי · 544 תלמידים · סמל 244384 | ממלכתי דתי | 68 | 89.8% | 8.5% | 15.3% | 47.5% | 28.4 | חלש - בינוני | 4 מעל |
| בנות תפארתמוכר · 235 תלמידים · סמל 244608 | חרדי | 53 | 98.0% | 8.2% | 0.0% | 12.2% | 29.4 | חלש - בינוני | — |
| יד חרוציםמוכר · 178 תלמידים · סמל 270249 | חרדי | 35 | 27.3% | 3.0% | 3.0% | 15.2% | 17.8 | חלש | — |
| ברנקו וייס טבריהמוכר · 118 תלמידים · סמל 240796 | ממלכתי | 34 | 55.6% | 0.0% | 0.0% | 3.7% | 16.9 | חלש | כמו הדומים |
| מרכז נוער טבריהרשמי · 135 תלמידים · סמל 230821 | ממלכתי | 34 | 18.2% | 0.0% | 0.0% | 13.6% | 12.3 | חלש | כמו הדומים |
| קרית חינוך כנרתרשמי · 723 תלמידים · סמל 980219 | ממלכתי | 31 | 80.0% | 6.7% | 6.7% | 33.3% | 58.0 | — | — |
| התיכון החדש בטבריהמוכר · 70 תלמידים · סמל 672386 | חרדי | 17 | 42.9% | 7.1% | 7.1% | 14.3% | 17.5 | — | — |
| סוגה בשושניםמוכר · 75 תלמידים · סמל 748897 | חרדי | 17 | 87.5% | 0.0% | 0.0% | 6.3% | 18.8 | חלש | — |
| ישיבת טבריהתרבותי-ייחודי · 96 תלמידים · סמל 244509 | חרדי | — | — | — | — | — | 24.0 | חלש - בינוני | — |
| ישיבת תורת מאירתרבותי-ייחודי · 79 תלמידים · סמל 244418 | חרדי | — | — | — | — | — | 26.3 | בינוני | — |
| עטרת מרדכיתרבותי-ייחודי · 27 תלמידים · סמל 240614 | חרדי | — | — | — | — | — | 9.0 | חלש | — |
| תורת חסד בגלילתרבותי-ייחודי · 71 תלמידים · סמל 240788 | חרדי | — | — | — | — | — | 23.7 | חלש - בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בטבריה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 5 | 346 | 5 | 76.0% | 80.0% | 27.5 |
| ממלכתי דתי | 2 | 212 | 2 | 89.3% | 89.8% | 28.4 |
| חרדי | 8 | 122 | 4 | 68.6% | 87.5% | 23.7 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 6 | 524 | 6 | 82.7% | 89.1% | 28.4 |
| מוכר | 5 | 156 | 5 | 65.7% | 55.6% | 17.8 |
| תרבותי-ייחודי | 4 | 0 | 0 | — | — | 24.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 7 | 367 | 6 | 71.6% | 81.0% | 17.8 |
| חלש - בינוני | 4 | 121 | 2 | 93.4% | 98.0% | 28.4 |
| בינוני | 2 | 144 | 1 | 89.1% | 89.1% | 26.9 |
| — | 2 | 48 | 2 | 66.9% | 80.0% | 58.0 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בטבריה יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 6 בתי ספר בטבריה נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 6 | 2 | 4 | 0 |
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 4 | 1 | 3 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 4 | 2 | 2 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 4 | 2 | 1 | 1 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 4 | 1 | 3 | 0 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 3 | 1 | 2 | 0 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 3 | 3 | 0 | 0 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 3 | 2 | 1 | 0 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 2 | 1 | 1 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 0 | 1 | 0 |