שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־18 בתי הספר התיכוניים בחולון — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 7 מ־10
הנתונים מתבססים על 17 מ־18 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (92.9%) גבוה מהזכאות המשוקללת (88.7%) ב־4.2 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בחולון נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־145 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.00% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.23%, בנות 0.75%) — בממוצע כ־8.1 לכל אחד מ־18 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 67.2 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.00%, ולכן ציון איכות 66.6 = 67.2 × (1 − 0.0100). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 60.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־6.5 נקודות — מקום 87 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בחולון — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף שש שנתי ק. שרתרשמי · 1,555 תלמידים · סמל 541110 | ממלכתי | 350 | 87.9% | 7.1% | 21.3% | 60.4% | 31.5 | בינוני - חזק | — |
| מקיף אורט למדע וטכנולוגיהרשמי · 1,513 תלמידים · סמל 570168 | ממלכתי | 269 | 97.7% | 14.8% | 36.7% | 72.3% | 34.4 | בינוני - חזק | — |
| מקיף אפרים קציררשמי · 1,526 תלמידים · סמל 544353 | ממלכתי | 247 | 93.4% | 15.2% | 30.3% | 63.1% | 33.9 | בינוני - חזק | — |
| מקיף שש שנתי קוגלרשמי · 1,402 תלמידים · סמל 540310 | ממלכתי | 217 | 94.6% | 12.4% | 26.7% | 79.7% | 31.5 | חזק | — |
| עירוני עש פנחס אילוןרשמי · 1,199 תלמידים · סמל 540294 | ממלכתי | 217 | 92.9% | 16.8% | 33.0% | 59.9% | 28.7 | חזק | 1 מעל · 1 מתחת |
| מקיף ע"ש יצחק נבוןרשמי · 1,098 תלמידים · סמל 544528 | ממלכתי | 175 | 91.6% | 1.9% | 22.7% | 69.5% | 29.9 | בינוני - חזק | 1 מעל · 5 מתחת |
| עתידים ע"ש מ. אלישיברשמי · 999 תלמידים · סמל 544593 | ממלכתי | 148 | 95.2% | 6.8% | 19.9% | 63.0% | 29.5 | בינוני | 3 מעל |
| הייטק היירשמי · 646 תלמידים · סמל 540450 | ממלכתי | 109 | 95.7% | 8.6% | 11.8% | 63.4% | 28.6 | חזק | 5 מעל · 3 מתחת |
| מקיף שש שנתי הרצוגרשמי · 874 תלמידים · סמל 540864 | ממלכתי | 99 | 78.8% | 1.0% | 16.2% | 41.4% | 27.7 | בינוני | — |
| ק.חינוך בנ"ע חולוןרשמי · 434 תלמידים · סמל 544692 | ממלכתי דתי | 69 | 95.7% | 2.9% | 21.7% | 59.4% | 22.2 | בינוני | 1 מעל |
| לווית חןמוכר · 321 תלמידים · סמל 714824 | חרדי | 66 | 85.9% | 15.6% | 0.0% | 25.0% | 32.1 | בינוני | — |
| תיכון טומשין חולוןמוכר · 120 תלמידים · סמל 541532 | ממלכתי | 63 | 42.4% | 0.0% | 0.0% | 11.9% | 20.0 | בינוני | 2 מעל · 2 מתחת |
| תיכון טכנולוגי נעמתמוכר · 186 תלמידים · סמל 570945 | ממלכתי | 54 | 42.2% | 0.0% | 0.0% | 11.1% | 14.3 | בינוני | — |
| ריימונד לאוואןרשמי · 525 תלמידים · סמל 542092 | ממלכתי | 48 | 95.7% | 36.2% | 21.3% | 95.7% | 30.9 | חזק | — |
| חמ"ד תיכון יבנה אולפנת חולוןרשמי · 445 תלמידים · סמל 540302 | ממלכתי דתי | 41 | 87.2% | 15.4% | 15.4% | 61.5% | 25.4 | בינוני | 1 מתחת |
| אורט ע"ש מיטרנימוכר · 142 תלמידים · סמל 770750 | ממלכתי | 36 | 29.0% | 0.0% | 0.0% | 6.5% | 17.8 | בינוני | — |
| תיכון ב"י בית דודמוכר · 112 תלמידים · סמל 541920 | חרדי | 33 | 97.0% | 12.1% | 0.0% | 27.3% | 28.0 | בינוני - חזק | — |
| חט"ברשמי · 304 תלמידים · סמל 580043 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 32.0 | בינוני - חזק | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בחולון.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 14 | 2,032 | 13 | 88.5% | 92.9% | 29.9 |
| ממלכתי דתי | 2 | 110 | 2 | 92.5% | 95.7% | 25.4 |
| חרדי | 2 | 99 | 2 | 89.6% | 97.0% | 32.1 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 13 | 1,989 | 12 | 92.5% | 94.6% | 29.9 |
| מוכר | 5 | 252 | 5 | 59.0% | 42.4% | 20.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| בינוני | 8 | 576 | 8 | 75.9% | 85.9% | 25.4 |
| בינוני - חזק | 6 | 1,074 | 5 | 92.5% | 93.4% | 32.0 |
| חזק | 4 | 591 | 4 | 94.3% | 95.7% | 30.9 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בחולון יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 7 בתי ספר בחולון נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 6 | 1 | 4 | 1 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 6 | 1 | 4 | 1 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 6 | 1 | 4 | 1 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 5 | 3 | 2 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 5 | 2 | 3 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 5 | 1 | 1 | 3 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 4 | 1 | 3 | 0 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 4 | 0 | 2 | 2 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 4 | 0 | 4 | 0 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 3 | 2 | 1 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 2 | 0 | 1 | 1 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 2 | 0 | 1 | 1 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 2 | 0 | 1 | 1 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 2 | 0 | 1 | 1 |