GoInfo· התמונה הפדגוגית

לפני הסתמכות על מידע באתר, מומלץ לעיין בתנאי השימוש.

מגדל העמק

שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

סמל מגדל העמק

התמונה הפדגוגית במגדל העמק

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־10 בתי הספר התיכוניים במגדל העמק — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.

רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10

65.8%זכאות לבגרות, משוקלל
83.3%חציון בית ספר
44נשרו מכיתות ז׳-י״ב
9.8%5 יח׳ מתמטיקה
34.5%5 יח׳ אנגלית
10בתי ספר תיכוניים
427תלמידי י״ב
22.3תלמידים בכיתה, חציון

הנתונים מתבססים על 9 מ־10 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (83.3%) גבוה מהזכאות המשוקללת (65.8%) ב־17.5 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.

נשירה: במגדל העמק נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־44 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.74% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.50%, בנות 0.94%) — בממוצע כ־4.4 לכל אחד מ־10 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.

ציון הישגים 55.1 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.74%, ולכן ציון איכות 54.1 = 55.1 × (1 − 0.0174). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 52.9, כלומר היא מעל הצפוי ב־1.3 נקודות — מקום 160 בדירוג השאריות.

תקציב החינוך במגדל העמק — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר

כל בתי הספר התיכוניים

לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.

בית ספרמגזרתלמידי י״בזכאותמצטיינים5 מתמטיקה5 אנגליתבכיתהטיפוחראמ״ה
מקיף רוגוזיןרשמי · 876 תלמידים · סמל 240192ממלכתי16197.4%10.4%22.7%72.1%27.2חלש
ישיבת תומכי תמימיםמוכר · 162 תלמידים · סמל 244517חרדי781.7%0.0%0.0%0.0%40.5בינוני
מגדל אור בנות שלהבתמוכר · 139 תלמידים · סמל 246983חרדי4159.5%2.7%0.0%16.2%18.9בינוני
עתיד פסגות מגדל העמקמוכר · 117 תלמידים · סמל 729053ממלכתי4029.2%0.0%0.0%8.3%11.7חלש6 מעל · 2 מתחת
נחלת ישראלרשמי · 267 תלמידים · סמל 499806ממלכתי דתי3885.7%8.6%2.9%14.3%22.3בינוני1 מעל
אולפנת תפארתמוכר · 100 תלמידים · סמל 742163ממלכתי דתי2190.5%19.0%19.0%33.3%25.0בינוני - חזק
מוסדות מגדל אורמוכר · 71 תלמידים · סמל 771030ממלכתי דתי2047.4%0.0%0.0%10.5%17.8חלש
בית חיה מושקארשמי · 140 תלמידים · סמל 641969ממלכתי דתי15100.0%23.1%0.0%46.2%23.3בינוני3 מעל · 1 מתחת
מגדל אורמוכר · 104 תלמידים · סמל 240697חרדי1383.3%0.0%0.0%0.0%15.8חלש
תיכון נר הצפוןתרבותי-ייחודי · 55 תלמידים · סמל 240648חרדי18.3חלש - בינוני

לפי מגזר

החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במגדל העמק.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
ממלכתי2201283.8%97.4%27.2
חרדי4132327.7%59.5%18.9
ממלכתי דתי494480.9%90.5%23.3

לפי מעמד משפטי

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
רשמי3214395.5%97.4%23.3
מוכר6213636.0%59.5%18.9
תרבותי-ייחודי10018.3

לפי חמישון טיפוח

זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
חלש4234480.7%83.3%17.8
חלש - בינוני10018.3
בינוני4172442.6%85.7%23.3
בינוני - חזק121190.5%90.5%25.0

אקלים והישגים — ראמ״ה

ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר במגדל העמק יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 3 בתי ספר במגדל העמק נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.

ממדבתי ספרמעלכמו מתחת
שלומות הצוותמרחבי עשייה3210
מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה3120
הקניית מיומנויותמרחבי עשייה3120
מצב התשתיותמרחבי עשייה3111
אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות2011
מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות2101
מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות2110
הלמידה בכיתהמרחבי עשייה2110
טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה2110
יחסים ושייכותאקלים חינוכי2110
מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי2020

מה שאין במספרים האלה