שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־6 בתי הספר התיכוניים בפרדס חנה-כרכור — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 7 מ־10
הנתונים מתבססים על 4 מ־6 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (89.5%) והחציון (88.2%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: בפרדס חנה-כרכור נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־40 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.25% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.38%, בנות 1.11%) — בממוצע כ־6.7 לכל אחד מ־6 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 69.3 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.25%, ולכן ציון איכות 68.5 = 69.3 × (1 − 0.0125). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 60.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־8.4 נקודות — מקום 114 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בפרדס חנה-כרכור — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אורט חקלאי פרדס-חנהרשמי · 1,160 תלמידים · סמל 380030 | ממלכתי | 304 | 93.5% | 11.5% | 24.5% | 69.1% | 30.6 | בינוני | — |
| שבילים ע"ש בגיןרשמי · 381 תלמידים · סמל 384305 | ממלכתי | 63 | 72.9% | 10.4% | 8.3% | 56.3% | 28.4 | בינוני - חזק | — |
| אולפנית אמונה אלישבערשמי · 524 תלמידים · סמל 370304 | ממלכתי דתי | 44 | 88.2% | 26.5% | 20.6% | 50.0% | 27.3 | בינוני | — |
| רימוןמוכר · 205 תלמידים · סמל 739045 | ממלכתי | 29 | 85.7% | 25.0% | 0.0% | 85.7% | 29.3 | חזק | — |
| אורט שחררשמי · 700 תלמידים · סמל 344283 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 31.3 | בינוני - חזק | 1 מתחת |
| ישיבה תיכוניתרשמי · 58 תלמידים · סמל 384701 | ממלכתי דתי | — | — | — | — | — | 25.5 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בפרדס חנה-כרכור.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 4 | 396 | 3 | 89.7% | 85.7% | 30.6 |
| ממלכתי דתי | 2 | 44 | 1 | 88.2% | 88.2% | 27.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 5 | 411 | 3 | 89.8% | 88.2% | 28.4 |
| מוכר | 1 | 29 | 1 | 85.7% | 85.7% | 29.3 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| בינוני | 2 | 348 | 2 | 92.8% | 93.5% | 30.6 |
| בינוני - חזק | 2 | 63 | 1 | 72.9% | 72.9% | 31.3 |
| חזק | 1 | 29 | 1 | 85.7% | 85.7% | 29.3 |
| — | 1 | 0 | 0 | — | — | 25.5 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בפרדס חנה-כרכור יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר בפרדס חנה-כרכור נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 0 | 1 |