שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־10 בתי הספר התיכוניים במגדל העמק — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10
הנתונים מתבססים על 9 מ־10 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (83.3%) גבוה מהזכאות המשוקללת (65.8%) ב־17.5 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: במגדל העמק נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־44 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.74% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.50%, בנות 0.94%) — בממוצע כ־4.4 לכל אחד מ־10 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 55.1 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.74%, ולכן ציון איכות 54.1 = 55.1 × (1 − 0.0174). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 52.9, כלומר היא מעל הצפוי ב־1.3 נקודות — מקום 160 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך במגדל העמק — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| מקיף רוגוזיןרשמי · 876 תלמידים · סמל 240192 | ממלכתי | 161 | 97.4% | 10.4% | 22.7% | 72.1% | 27.2 | חלש | — |
| ישיבת תומכי תמימיםמוכר · 162 תלמידים · סמל 244517 | חרדי | 78 | 1.7% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 40.5 | בינוני | — |
| מגדל אור בנות שלהבתמוכר · 139 תלמידים · סמל 246983 | חרדי | 41 | 59.5% | 2.7% | 0.0% | 16.2% | 18.9 | בינוני | — |
| עתיד פסגות מגדל העמקמוכר · 117 תלמידים · סמל 729053 | ממלכתי | 40 | 29.2% | 0.0% | 0.0% | 8.3% | 11.7 | חלש | 6 מעל · 2 מתחת |
| נחלת ישראלרשמי · 267 תלמידים · סמל 499806 | ממלכתי דתי | 38 | 85.7% | 8.6% | 2.9% | 14.3% | 22.3 | בינוני | 1 מעל |
| אולפנת תפארתמוכר · 100 תלמידים · סמל 742163 | ממלכתי דתי | 21 | 90.5% | 19.0% | 19.0% | 33.3% | 25.0 | בינוני - חזק | — |
| מוסדות מגדל אורמוכר · 71 תלמידים · סמל 771030 | ממלכתי דתי | 20 | 47.4% | 0.0% | 0.0% | 10.5% | 17.8 | חלש | — |
| בית חיה מושקארשמי · 140 תלמידים · סמל 641969 | ממלכתי דתי | 15 | 100.0% | 23.1% | 0.0% | 46.2% | 23.3 | בינוני | 3 מעל · 1 מתחת |
| מגדל אורמוכר · 104 תלמידים · סמל 240697 | חרדי | 13 | 83.3% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 15.8 | חלש | — |
| תיכון נר הצפוןתרבותי-ייחודי · 55 תלמידים · סמל 240648 | חרדי | — | — | — | — | — | 18.3 | חלש - בינוני | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במגדל העמק.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 2 | 201 | 2 | 83.8% | 97.4% | 27.2 |
| חרדי | 4 | 132 | 3 | 27.7% | 59.5% | 18.9 |
| ממלכתי דתי | 4 | 94 | 4 | 80.9% | 90.5% | 23.3 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 3 | 214 | 3 | 95.5% | 97.4% | 23.3 |
| מוכר | 6 | 213 | 6 | 36.0% | 59.5% | 18.9 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 0 | 0 | — | — | 18.3 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 4 | 234 | 4 | 80.7% | 83.3% | 17.8 |
| חלש - בינוני | 1 | 0 | 0 | — | — | 18.3 |
| בינוני | 4 | 172 | 4 | 42.6% | 85.7% | 23.3 |
| בינוני - חזק | 1 | 21 | 1 | 90.5% | 90.5% | 25.0 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר במגדל העמק יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 3 בתי ספר במגדל העמק נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 3 | 2 | 1 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 3 | 1 | 2 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 3 | 1 | 2 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 3 | 1 | 1 | 1 |
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 2 | 0 | 1 | 1 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 2 | 1 | 0 | 1 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 2 | 1 | 1 | 0 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 2 | 1 | 1 | 0 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 2 | 1 | 1 | 0 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 2 | 1 | 1 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 2 | 0 | 2 | 0 |