GoInfo· התמונה הפדגוגית

לפני הסתמכות על מידע באתר, מומלץ לעיין בתנאי השימוש.

מעלות-תרשיחא

שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

סמל מעלות-תרשיחא

התמונה הפדגוגית במעלות-תרשיחא

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־5 בתי הספר התיכוניים במעלות-תרשיחא — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.

רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 5 מ־10

87.3%זכאות לבגרות, משוקלל
87.6%חציון בית ספר
31נשרו מכיתות ז׳-י״ב
18.3%5 יח׳ מתמטיקה
55.0%5 יח׳ אנגלית
5בתי ספר תיכוניים
306תלמידי י״ב
24.9תלמידים בכיתה, חציון

הנתונים מתבססים על 5 מ־5 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (87.3%) והחציון (87.6%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.

נשירה: במעלות-תרשיחא נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־31 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.51% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.50%, בנות 1.51%) — בממוצע כ־6.2 לכל אחד מ־5 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.

ציון הישגים 62.2 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.51%, ולכן ציון איכות 61.3 = 62.2 × (1 − 0.0151). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 53.8, כלומר היא מעל הצפוי ב־7.5 נקודות — מקום 142 בדירוג השאריות.

תקציב החינוך במעלות-תרשיחא — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר

כל בתי הספר התיכוניים

לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.

בית ספרמגזרתלמידי י״בזכאותמצטיינים5 מתמטיקה5 אנגליתבכיתהטיפוחראמ״ה
מקיף אורט מעלותרשמי · 715 תלמידים · סמל 240465ממלכתי11287.6%3.1%17.5%56.7%26.3חלש - בינוני
מקיף תרשיחארשמי · 614 תלמידים · סמל 248062ערבי10484.0%34.0%18.0%60.0%27.1חלש - בינוני2 מתחת
אולפנת צביה מעלותרשמי · 374 תלמידים · סמל 244111ממלכתי דתי5493.5%15.2%17.4%45.7%24.9בינוני1 מתחת
ישיבה תיכוניתרשמי · 294 תלמידים · סמל 460691ממלכתי דתי2992.9%21.4%28.6%60.7%21.3בינוני3 מעל
מעלות רבקהמוכר · 60 תלמידים · סמל 632034חרדי760.0%0.0%0.0%0.0%12.8חלש - בינוני

לפי מגזר

החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים במעלות-תרשיחא.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
ממלכתי1112187.6%87.6%26.3
ערבי1104184.0%84.0%27.1
ממלכתי דתי283293.3%93.5%24.9
חרדי17160.0%60.0%12.8

לפי מעמד משפטי

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
רשמי4299487.9%92.9%26.3
מוכר17160.0%60.0%12.8

לפי חמישון טיפוח

זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.

קבוצהבתי ספרתלמידי י״במפרסמים בגרותזכאות משוקללתחציון זכאותבכיתה, חציון
חלש - בינוני3223385.1%84.0%26.3
בינוני283293.3%93.5%24.9

אקלים והישגים — ראמ״ה

ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר במעלות-תרשיחא יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 3 בתי ספר במעלות-תרשיחא נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.

ממדבתי ספרמעלכמו מתחת
שלומות הצוותמרחבי עשייה3021
מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה3021
הקניית מיומנויותמרחבי עשייה3030
מצב התשתיותמרחבי עשייה3021
אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות1010
מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות1010
מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות1100
הלמידה בכיתהמרחבי עשייה1010
טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה1100
יחסים ושייכותאקלים חינוכי1100
מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי1010

מה שאין במספרים האלה