שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־10 בתי הספר התיכוניים ביבנה — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 7 מ־10
הנתונים מתבססים על 5 מ־10 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. הזכאות המשוקללת (92.8%) והחציון (93.5%) קרובים, כלומר בית הספר הטיפוסי כאן דומה לתמונה הכללית.
נשירה: ביבנה נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־73 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.66% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 2.35%, בנות 1.00%) — בממוצע כ־7.3 לכל אחד מ־10 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 69.3 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.66%, ולכן ציון איכות 68.2 = 69.3 × (1 − 0.0166). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 60.1, כלומר היא מעל הצפוי ב־8.1 נקודות — מקום 90 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך ביבנה — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| קרית חינוך ע"ש גינסבורגרשמי · 1,959 תלמידים · סמל 470963 | ממלכתי | 417 | 96.5% | 9.5% | 18.9% | 53.2% | 33.0 | בינוני - חזק | 3 מעל |
| אורט ישיבת נריה יבנהרשמי · 201 תלמידים · סמל 470377 | ממלכתי דתי | 44 | 78.0% | 2.4% | 14.6% | 46.3% | 23.5 | בינוני | — |
| אורט יבנה אולפנהרשמי · 336 תלמידים · סמל 410076 | ממלכתי דתי | 39 | 100.0% | 18.8% | 15.6% | 65.6% | 23.0 | בינוני | — |
| תיכון בית יעקב בנות לאהמוכר · 172 תלמידים · סמל 441816 | חרדי | 31 | 93.5% | 22.6% | 22.6% | 45.2% | 17.2 | בינוני - חזק | — |
| מפתן ארזיםרשמי · 47 תלמידים · סמל 430678 | ממלכתי דתי | 13 | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 15.7 | חלש - בינוני | — |
| כתר תורהתרבותי-ייחודי · 5 תלמידים · סמל 440230 | חרדי | — | — | — | — | — | 2.5 | בינוני | — |
| מכללת אורמת ע"ש י. גמוכר · 32 תלמידים · סמל 718999 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 16.0 | בינוני | — |
| שש שנתי דמוקרטירשמי · 27 תלמידים · סמל 484261 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 27.0 | — | — |
| שש שנתי יבנהרשמי · 91 תלמידים · סמל 444927 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 28.3 | — | — |
| שש שנתי יצחק נבוןרשמי · 1,487 תלמידים · סמל 482620 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 34.8 | חזק | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים ביבנה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ממלכתי | 5 | 417 | 1 | 96.5% | 96.5% | 28.3 |
| ממלכתי דתי | 3 | 96 | 3 | 76.4% | 78.0% | 23.0 |
| חרדי | 2 | 31 | 1 | 93.5% | 93.5% | 17.2 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 7 | 513 | 4 | 92.7% | 96.5% | 27.0 |
| מוכר | 2 | 31 | 1 | 93.5% | 93.5% | 17.2 |
| תרבותי-ייחודי | 1 | 0 | 0 | — | — | 2.5 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש - בינוני | 1 | 13 | 1 | 0.0% | 0.0% | 15.7 |
| בינוני | 4 | 83 | 2 | 88.3% | 100.0% | 23.0 |
| בינוני - חזק | 2 | 448 | 2 | 96.3% | 96.5% | 33.0 |
| חזק | 1 | 0 | 0 | — | — | 34.8 |
| — | 2 | 0 | 0 | — | — | 28.3 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר ביבנה יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 1 בתי ספר ביבנה נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 1 | 1 | 0 | 0 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 1 | 1 | 0 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 1 | 1 | 0 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 1 | 0 | 1 | 0 |