שקיפות בחינוך · ראמ״ה · 2024

בגרות, מתמטיקה, אנגלית, תשומות ואקלים ב־18 בתי הספר התיכוניים בלוד — ומה שהמספרים האלה אינם אומרים.
רקע חברתי-כלכלי של הרשות: 4 מ־10
הנתונים מתבססים על 13 מ־18 בתי הספר התיכוניים — אלה שמפרסמים אחוזי בגרות. החציון (95.8%) גבוה מהזכאות המשוקללת (84.2%) ב־11.6 נקודות: מוסד או שניים עם זכאות נמוכה ומחזור גדול מושכים את התמונה הכללית למטה, ובית הספר הטיפוסי גבוה מהם.
נשירה: בלוד נשרו בתשפ"ד 2023/24 כ־97 תלמידים מכיתות ז׳-י״ב (1.46% מתלמידי הגילים האלה ברשות; בנים 1.97%, בנות 0.94%) — בממוצע כ־5.4 לכל אחד מ־18 בתי הספר התיכוניים ברשות. הנתון הוא לפי מקום המגורים של התלמיד ולא לפי בית הספר, והוא אומדן: אחוז הנשירה של תושבי הרשות מוכפל במספר תלמידי ז׳-י״ב הלומדים בה. מקור: הלמ״ס, קובץ הרשויות המקומיות.
ציון הישגים 55.5 (זכאות 55%, שתי עמודות 5 יח״ל מתואמות לכיסוי, ועמידה בדרישות הסף). נשירה 1.46%, ולכן ציון איכות 54.7 = 55.5 × (1 − 0.0146). הרגרסיה על הרקע החברתי-כלכלי צופה לרשות הזאת 51.2, כלומר היא מעל הצפוי ב־3.6 נקודות — מקום 91 בדירוג השאריות.
תקציב החינוך בלוד — מה משרד החינוך משלם לכל אחד מבתי הספר בעיר
לחיצה על כותרת עמודה ממיינת לפיה. לחיצה שנייה הופכת את הסדר.
| בית ספר | מגזר | תלמידי י״ב | זכאות | מצטיינים | 5 מתמטיקה | 5 אנגלית | בכיתה | טיפוח | ראמ״ה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אורט להנדסה ומדעים לודרשמי · 1,216 תלמידים · סמל 417204 | ערבי | 206 | 72.0% | 0.5% | 0.0% | 9.3% | 26.9 | חלש - בינוני | 3 מתחת |
| עתיד למדעים לודמוכר · 575 תלמידים · סמל 441196 | ממלכתי | 162 | 98.7% | 52.8% | 54.7% | 98.7% | 27.4 | חזק | — |
| עתיד דאר אל חכמארשמי · 1,029 תלמידים · סמל 448159 | ערבי | 133 | 61.7% | 1.7% | 3.3% | 11.7% | 26.4 | חלש | — |
| אורט הקריה למנהיגות ולמדעיםמוכר · 438 תלמידים · סמל 470120 | ממלכתי | 102 | 100.0% | 8.2% | 5.1% | 70.4% | 26.6 | בינוני | — |
| תיכון דרכא ע"ש מקסים לוימוכר · 494 תלמידים · סמל 444612 | ממלכתי | 101 | 93.8% | 4.2% | 6.3% | 64.6% | 26.6 | בינוני | 2 מתחת |
| ישיבת תומכי תמימיםמוכר · 511 תלמידים · סמל 440727 | חרדי | 63 | — | — | — | — | 42.6 | חזק | — |
| ישיבת צביה לודרשמי · 465 תלמידים · סמל 441824 | ממלכתי דתי | 58 | 95.8% | 8.3% | 27.1% | 83.3% | 28.0 | חזק | — |
| אור חנהמוכר · 181 תלמידים · סמל 441618 | ממלכתי דתי | 54 | 96.3% | 13.0% | 9.3% | 40.7% | 16.5 | בינוני - חזק | — |
| תיכון אלעולאמוכר · 361 תלמידים · סמל 410001 | ערבי | 53 | 100.0% | 11.5% | 9.6% | 48.1% | 30.1 | חלש - בינוני | כמו הדומים |
| אולפנת צביה לודרשמי · 495 תלמידים · סמל 441584 | ממלכתי דתי | 46 | 100.0% | 37.8% | 22.2% | 68.9% | 27.5 | חזק | — |
| עתיד מ.חנוך טכנולוגימוכר · 135 תלמידים · סמל 460576 | ערבי | 34 | 57.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 16.9 | חלש | 10 מעל |
| ממ"ד עמנואלרשמי · 237 תלמידים · סמל 482489 | ממלכתי דתי | 31 | 71.4% | 0.0% | 0.0% | 33.3% | 22.4 | חלש - בינוני | 3 מתחת |
| סנט ג'ורג'מוכר · 153 תלמידים · סמל 448332 | ערבי | 31 | 100.0% | 6.7% | 0.0% | 30.0% | 21.9 | בינוני | 6 מתחת |
| תיכון טכנולוגי עתיד לודמוכר · 87 תלמידים · סמל 470641 | ממלכתי | 22 | 17.6% | 0.0% | 0.0% | 11.8% | 10.9 | חלש - בינוני | 4 מעל · 1 מתחת |
| אור חנהרשמי · 184 תלמידים · סמל 484253 | ממלכתי דתי | — | — | — | — | — | 26.3 | — | — |
| אורט התעשיה האוויריתמוכר · 48 תלמידים · סמל 471037 | ממלכתי | — | — | — | — | — | 16.0 | בינוני - חזק | — |
| ישיבת עטרת שלמה אחיסתרבותי-ייחודי · 54 תלמידים · סמל 672634 | חרדי | — | — | — | — | — | 27.0 | — | — |
| תפארת לוי גני איילוןתרבותי-ייחודי · 28 תלמידים · סמל 662866 | חרדי | — | — | — | — | — | 14.0 | — | — |
החלוקה שמשרד החינוך עצמו מדווח בה: מגזר לא-יהודי לפי המגזר, והמגזר היהודי לפי הפיקוח — ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי. זו חלוקה מלאה ולא חופפת, וסכום השורות הוא כל בתי הספר התיכוניים בלוד.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ערבי | 5 | 457 | 5 | 73.0% | 72.0% | 26.4 |
| ממלכתי | 5 | 387 | 4 | 93.2% | 98.7% | 26.6 |
| ממלכתי דתי | 5 | 189 | 4 | 93.0% | 96.3% | 26.3 |
| חרדי | 3 | 63 | 0 | — | — | 27.0 |
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| רשמי | 6 | 474 | 5 | 74.7% | 72.0% | 26.9 |
| מוכר | 10 | 622 | 8 | 92.3% | 98.7% | 26.6 |
| תרבותי-ייחודי | 2 | 0 | 0 | — | — | 27.0 |
זהו ההסבר הגדול ביותר לפער בזכאות בין בתי ספר. ארצית, חציון הזכאות בחמישון החזק הוא 95.0% ובחמישון החלש 71.0% — פער של 24 נקודות שאינו אמירה על בית הספר אלא על מי שנכנס בשעריו. השוואה בין מוסדות בלי השורה הזאת לצידה מטעה.
| קבוצה | בתי ספר | תלמידי י״ב | מפרסמים בגרות | זכאות משוקללת | חציון זכאות | בכיתה, חציון |
|---|---|---|---|---|---|---|
| חלש | 2 | 167 | 2 | 60.8% | 61.7% | 26.4 |
| חלש - בינוני | 4 | 312 | 4 | 72.9% | 72.0% | 26.9 |
| בינוני | 3 | 234 | 3 | 97.3% | 100.0% | 26.6 |
| בינוני - חזק | 2 | 54 | 1 | 96.3% | 96.3% | 16.5 |
| חזק | 4 | 329 | 3 | 98.3% | 98.7% | 28.0 |
| — | 3 | 0 | 0 | — | — | 26.3 |
ראמ״ה סוקרת תלמידים וצוות ומדרגת כל ממד מול בתי ספר דומים — לא מול הארץ ולא בציון מספרי. הטבלה מונה כמה מבתי הספר בלוד יצאו מעל הדומים להם, כמה כמותם וכמה מתחת. 7 בתי ספר בלוד נסקרו; השאר אינם בסקר, ואי-הימצאות אינה תוצאה.
| ממד | בתי ספר | מעל | כמו | מתחת |
|---|---|---|---|---|
| אוריינות דיגטליתידע ומיומנויות | 6 | 0 | 2 | 4 |
| הלמידה בכיתהמרחבי עשייה | 6 | 2 | 2 | 2 |
| מנהיגות ושותפותמרחבי עשייה | 6 | 1 | 5 | 0 |
| הקניית מיומנויותמרחבי עשייה | 6 | 2 | 4 | 0 |
| מצב התשתיותמרחבי עשייה | 6 | 2 | 3 | 1 |
| יחסים ושייכותאקלים חינוכי | 6 | 1 | 4 | 1 |
| מיומנות רגשיתידע ומיומנויות | 5 | 0 | 1 | 4 |
| מיומנות חברתיתידע ומיומנויות | 5 | 0 | 3 | 2 |
| טיפוח מעורבות חברתיתמרחבי עשייה | 5 | 1 | 4 | 0 |
| תחושת מוגנותאקלים חינוכי | 5 | 0 | 4 | 1 |
| הצוות החינוכימרחבי עשייה | 4 | 1 | 3 | 0 |
| שלומות הצוותמרחבי עשייה | 2 | 1 | 1 | 0 |
| מיומנויות רגשיותידע ומיומנויות | 1 | 1 | 0 | 0 |
| מיומנויות חברתיותידע ומיומנויות | 1 | 1 | 0 | 0 |
| מוגנות תלמידיםאקלים חינוכי | 1 | 1 | 0 | 0 |